O Piłsudskim z profesorem Drozdowskim

Image

15 listopada w bibliotece odbyła się promocja książki Mariana Marka Drozdowskiego „Józef Piłsudski (1867-1935) myśl i działalność polityczna”. Książka ukazała się dzięki wsparciu gminy Stalowa Wola, która zorganizowała również wieczór autorski profesora Drozdowskiego.

Książka, której częścią jest m.in. zarys biografii marszałka autorstwa Eugeniusza Kwiatkowskiego, ukazała się w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Patronat nad inicjatywą objął poseł Rafał Weber oraz senator Janina Sagatowska. – Pierwszy egzemplarz książki profesora otrzymał prezydent Andrzej Duda podczas ostatniej wizyty w Stalowej Woli. To unikatowa publikacja za sprawą dwóch wielkich osobowości: Piłsudskiego oraz Kwiatkowskiego. Już teraz mogę zapowiedzieć kolejne wspólne projekty z udziałem profesora Drozdowskiego – mówił podczas promocji prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Książka trafi m.in. do instytucji muzealnych, bibliotek oraz ośrodków prowadzących edukację patriotyczną. Już niebawem, będzie możną ją wypożyczyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli. W prezencie otrzymali ją również wszyscy uczestnicy promocyjnego spotkania, którzy tłumnie ustawili się po autografy autora.

– Napisałem tę książkę po to, aby uszanować wkład trzech brygad legionistów, żołnierzy polskiej podziemnej organizacji wojskowej, a później armii polskiej, w skład której weszli żołnierze samoobrony, żołnierze generała Hallera, żołnierze polskich korpusów wschodnich, powstańcy wielkopolscy oraz śląscy. Tym, który to wszystko spajał i stworzył możliwość powstania armii, która zwyciężyła z bolszewikami, która ochroniła Polskę i Europę przed ekspansją bolszewizmu był Józef Piłsudski – mówił podczas spotkania Marian Marek Drozdowski. Podkreślił, że bardzo ważny dla niego jest patriotyzm, który dzięki ojcu kojarzy z muzyką i pieśniami. Uczestnicy spotkania, którzy szczelnie wypełnili salę konferencyjną obiektu przy ul. ks. Popiełuszki 10 odśpiewali wspólnie z autorem książki patriotyczne pieśni. Wokalistom akompaniował ceniony stalowowolski pianista Ryszard Marchewka.

Przewiń do komentarzy














Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~widz

antypolityka - gen. Rozwadowski występuje w filmie "1920. Bitwa Warszawska", gra go aktor Marian Dziędziel

~antypolityka

A GDZIE ROZWADOWSKI ZNALAZŁ SIĘ W PAŃSKIEJ KSIĄŻCE? Słyszał Pan to nazwisko? Jeżeli nie to polecam zgłębić swoją wiedzę i przestać wielbić Piłsudskiego...

~histor

Piłsudski!!! Co??? Ty wiesz co: generał Tadeusz Jordan Rozwadowski.

wyborca

~Sympatyk: Za Szreka w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego wyświetlono film o gen. Tadeuszu Rozwadowskim w warsztacie Budowlanki. Przyszło 10 osób. Gdyby seans odbył się w MDK, to przyszłoby niewiele więcej.

Teraz rządzą piłsudczycy i raczej nie doczekamy się promocji książek ani filmów o Rozwadowskim.

~Sympatyk

Będąc przy J.Piłsudskim warto poznać zapomnianą postać Gen.Rozwadowskiego.

Może gdy by Gen.Rozwadowski był na czele zbrojnej Polski to II WŚ miała by korzystniejszy finał dla Polski.

~ lila

Ciekawe spotkanie z prof.Drozdowskim, który okazał się sympatycznym człowiekiem,elokwentnym mówcą , chętnie odpowiadał na pytania, zachęcał do śpiewania jego ulubionych, jak łatwo było wyczuć, pieśni patriotycznych,sam również włączył się do wspólnego śpiewania. Spotkanie to jest świetnym przykładem,że można przeprowadzić promocję bez jakiejś pompy, zwyczajnie , a jednocześnie odświętnie poprzez dobrą organizację, nawiązanie do wydarzeń miasta, historycznych, przywołanie odpowiednich postaci, rozmowy , dyskusje... ciasteczko. Super.

~joker

Panie Drozdowski, czy pan w swojej książce nadmienił o obozie w Berezie Kartuskiej, o tym, ilu tam ludzi torturowano o odmiennych poglądach politycznych, innych jak sanacyjne.Czy wspomniał pan, że pomysłodawcą był min. Piłsudski.A czy wspomniał pan, o przewrocie majowym, dokonanym przez Piłsudskiego w 1926 roku.Wspomniał pan ,że zginęło tam więcej ludzi ,niż w stanie wojennym.Wspomniał pan o tym, że Piłsudski zdradził i porzucił w pewnym okresie swoją żonę i córki..To jest prawdziwa historia nie zakłamana.Piszę o tym, aby młodzi ludzie trochę poczytali z prawdziwych żródeł ,dopóki one jeszcze są.