I znów będzie lodowisko
Opublikowano: 14  Listopada  2017

Fot.: Facebook Lucjusz Nadbereżny

Tak, to już informacja potwierdzona. I w tym roku będziemy mieć miejskie lodowisko w środku miasta. I w tym roku będziemy bawić się jeżdżąc na łyżwach…

Plac przed Miejskim Domem Kultury jeszcze kilka dni temu „płonął ogniem”. Stalowa Wola świętowała rocznicę odzyskania niepodległości z prezydentem RP Andrzejem Dudą. Patriotyczne pieśni już tylko wiatr niesie po osiedlu Fabrycznym. Teraz przyszedł czas na inny rodzaj radości.

- Kto zgadnie co za budowla powstaje na placu przed MDK w Stalowej Woli? Ledwo posprzątali scenę po wizycie Prezydenta RP podczas Ogniska Patriotyzmu i znowu coś szykują... I jak tu żyć w mieście w którym się nic nie dzieje...- żartuje prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Na szczęście się dzieje, na szczęście dla dzieciaków i ich rodziców. Wprawdzie zima wciąż nas omija, to jednak jeszcze w tym tygodniu nocami spodziewamy się ujemnych temperatur. A to oznacza jedno. Czas zwozić piach, czas zwozić materiały budowlane i stawiać podest pod lodowisko. Robota wrze. Wszystko wkrótce będzie gotowe. Oby tylko święty Mikołaj zdążył z mrozem…

 


Komentarze
1 2 »

Strona: 1/2 Wyświetlaj po:

@wiemy
Co dochodowego utworzył w mieście Nadbereżny? A może przynajmniej cokolwiek planuje? Bo jak na razie na słowach się kończy, chociaż na wszystkich szczeblach administracyjnych rządzą jego koledzy.

Z terenów inwestycyjnych utworzonych za Szlęzaka rokrocznie odcinamy coraz wieksze kupony. Nawet jeśli wliczymy koszty utrzymania obiektów niedochodowych, bilans finansowy uzyskamy na plusie.
Dodano: 17  Listopada  2017  16:16:52
~inaczej
Jaki gospodarz takie i inwestycje. To co umie to robi, na nic mu przyszłe lata i wpływy do budżetu skoro gdzie indziej będzie się lansował! Nie rozumie rzeczy podstawowej co to są inwestycje pro rozwojowe. Może by mu ktoś fachowo wyłożył nim miasto utonie w długach? Pani skarbnik uczestniczy dobrowolnie czy pod przymusem a chocholim tańcu?
Dodano: 17  Listopada  2017  16:06:34
~Robert
~wiemy - Szlęzak uzbroił tereny pod inwestycje i z tego Stalowa ma dzisiaj kasę. Nikt nie kwestionuje zasadności szpitala, natomiast pewnie 90% mieszkańców zakwestionował by zasadność wydawania 30 baniek na stadion piłkarski. Mam nadzieję, że widzisz różnicę pomiędzy tymi dwoma obiektami. Reasumując, skoro przywołałeś do tablicy Szlęzaka to z niektórych jego inwestycji Stalowa ma obecnie dochody do budżetu. Z inwestycji poczynionych do tej pory przez Nadberażnego stalowa nie uzyska ani jednej złotówki wpływu do budżetu. Dodatkowo Nadberażny zadłużył w 3 lata miasto prawie na taką samą kasę jak Szlęzak przez 12. I tu znowu wracamy do tego, że niektóre inwestycje Szlęzaka pracują a Nadberażnego żadna nie pracuje i żadna nie ma szans pracować. Inwestycje socjalne robi się z wypracowanych nadwyżek budżetowych a nie z kredytów.
Dodano: 17  Listopada  2017  15:07:58
~wiemy
@ robert, a byłeś ostatnio w strefie ekonomicznej na ul. U.C. jeśli nie to wybierz się tam a zatka cię na pierwsze spojrzenie jak tam przez 3 lata się zmieniło. Jeżeli dla ciebie remont miasta nie jest inwestycja to ja ci gratuluję inteligencji. Dla mnie nawet każdy wyremontowany chodnik to jest inwestycja bo dzięki takim remontom mam dużą przyjemność spacerować po mieście. Dla mnie jest przykre że ludzie twojego pokroju zabierają głos w sprawach o których nie mają pojęcia. Nie każda inwestycja musi przynosić pieniądze bo np. budowa nowego szpitala jest wielką inwestycją a nigdy nie przyniesie nawet złotówki. Nie tylko nie przyniesie ale będę na ten szpital całe życie łożył wielkie pieniądze ale zgodzisz się ze mną że szpitale muszą być. Po za tym ile inwestycji zrobił SZLĘZAK a dziś musimy na te fanaberie miliony co roku wykładać i nigdy te pieniądze które SZLĘZAK zmarnował się nie wrócą.
Dodano: 17  Listopada  2017  14:11:59
~Robert
~wiedzą - bodowa DPM czy rewitalizacja podwórka to są inwestycje ? To jest Socjal. Z tytułu realizacji tych "inwestycji" nie wpadnie w przyszłości ani 1 złotówka do budżetu. To przykre, że ktoś z Twoją wiedzą wypowiada się publicznie.
Dodano: 17  Listopada  2017  12:35:33
~bibi
W UM siedzą same KULSONY, a LN to największy KULSON całym mieście.
Dodano: 17  Listopada  2017  10:13:07
~hop siup
Szanowny Pan LN nie traci ani na chwilę animuszu chociaż woda sięga mu powyżej uszu.
Dodano: 16  Listopada  2017  21:12:00
~tocco
Parę z buzi wypuściła pani skarbnik we wrześniu zwracając uwagę radnym, że budżet po stronie wydatków jest 'pięknie" realizowany ale nie ma wpływów czyli strona "dochodowa" jest w pokrzywach. Starała się radnym uzmysłowić, że droga która kroczą wraz z lanserem wiedzie na manowce. Czy ktoś wowczas ją zrozumiał w tym o czym mowiła? Mówiła jak latwo było zauważyć wowczas gdy LN bawił w ChRL, a więc nie działał z takiej odległości kaganiec milczenia. Zbliża się koniec roku i cudu nad Stalową Wola nie zauważyliśmy, zobaczymy jak będą zrealizowane dochody by związać początek z końcem budżetu. Gdy nie wypalą obligacje to zostanie podwyżka podatków. Cieszcie się, ze będziecie mieć lodowisko i kolorowe plastikowe kiczowate donice. Rozpasana strona wydatków budżetowych świadczy o braku elementarnej wiedzy u LN z zakresu prawa budżetowego o ekonomii nie wspominając. Chcieliście sobie odmienić no to sobie odmieniliście. Kto komu może zabronić by sobie uszy odmroził?
Dodano: 16  Listopada  2017  21:03:42
@wiedzą
Daj sobie siana klakierze. Inteligentni mieszkańcy widzą, co się w mieście dzieje - same igrzyska dla zamaskowania nieudolnych rządów.

Jakie są propozycje Nadbereżnego na zbilansowanie budżetu? Kredyt? Obligacje? Podwyżka podatku od nieruchomości - który to już raz? A zadłużenie rośnie - w tym roku potrzeba 40 mln kredytu na domknięcie budżetu.
Dodano: 16  Listopada  2017  18:52:54
~dola
Drogi Robercie, jak więc widzisz zawsze się znajdzie strażnik Nadbereżnego, który miałkimi rzeczami jak piaskiem sypnie Ci w oczy. To ten sam poziom co prezentuje jego pryncypał. Gdyby jak go zwie "Pan LN" więcej czasu przeznaczył wowczas gdy zajmował się li tylko krytyką, swojej edukacji to dzisiaj by nie przypominał dziecka zagubionego we mgle. To naprawdę są drobiazgi, ktorymi się chwali przy olbrzymim zadłużeniu budżetu. Szlęzak przy tym "Panu LN" to Profesor. Ciekawi mnie jakie stanowisko piastuje w strukturach miasta ów "strażnik" nieporadnego LN? Może to sam LN? KTO TO MOŻE WIEDZIEĆ, ludzie tego pokroju zdolni są do przechwałek ponad miarę. To co robi znany i podziwiany LN to można zamknąć w trzech słowach, "kicz, lans i fajans"! Szkoda miasta, że tak Nisko upadło.
Dodano: 16  Listopada  2017  18:03:10
~wiedzą
Do hejtera roberta. lemingu chyba już dawno nie byłeś w STALOWEJ bo piszesz takie brednie jak prawdziwy oszołom. Nigdy żaden inny prezydent naszego miasta nie zrobił tak dużo dla mieszkańców co PAN PREZYDENT L.N. Dla przykładu na ulicy DMOWSKIEGO w tej chwili powstają 2 wielkie inwestycje , jedna to rozbudowa DPS a na tej samej ulicy od strony ulicy PODLEŚNEJ jest robiony wielki remont tego zaniedbanego podwórka, każdy wie o czym komentuję. Tak że włóż sobie swoje wypociny tam gdzie słońce nie dochodzi bo inteligentni mieszkańcy naszego miasta wiedzą jak bardzo dużo zrobił dla naszego miasta w tak krótkim czasie PAN PREZYDENT L.N. Nawet SZLĘZAK jest w szoku że ten bardzo młody a jak już bardzo szanowany w całej POLSCE nasz szlachetny PAN PREZYDENT L.N. tak doskonale rządzi STALOWĄ WOLĄ. Dla rozjaśnienia twojej głupiej główki wybierz się w strefę ekonomiczną i zobaczysz jak przez 3 lata ta strefa została rozbudowana to przechodzi ludzkie pojęcia. Na samym ZATORZU powstało ponad 20 wielkich inwestycji a ty lemingu gęgasz coś że PAN PREZYDENT L.N. nie ma się czym pochwalić. Jesteś ślepy a do tego bardzo głupi bo wypisujesz brednie.
Dodano: 16  Listopada  2017  14:33:59
~Robert
No nie przesadzajcie, że jesteście dumni z prezydenta bo będziemy mieli lodowisko. Fakt, fajnie, że będzie lodowisko. Ale obecny prezydent jest najsłabszym prezydentem od 20 lat. Pojęcia nie ma o ekonomii, budżecie itd. Zadłuża miasto na potęgę na niepotrzebne rzeczy, nie rozwija miasta. Dba tylko o zaspokojenie najprostszych ludzkich potrzeb. Kiedyś w starożytnym Rzymie cezar organizował igrzyska dla pospólstwa. Obecny prezydent robi to samo. Daje Wam zabawki, żeby przykryć swoją nieudolność w zarządzaniu miastem. Po prostu nie ma niczego innego, żeby mógł się pochwalić. I na koniec jeszcze raz napisze, że cieszą się, że będzie lodowisko bo lubię jeździć na łyżwach.
Dodano: 15  Listopada  2017  15:20:51
~Ola
Brawo Panie Prezydencie !!!

Jesteśmy z Pana dumni !

Psy szczekają karawana jedzie dalej !
Dodano: 15  Listopada  2017  14:52:37
~łyżwiarz
Byłem tam wczoraj zobaczyć to budowane lodowisko i bardzo się cieszę że będę mógł poszaleć na łyżwach. Nareszcie mamy najlepszego prezydenta który dba o wszystkich mieszkańców naszego miasta.
Dodano: 15  Listopada  2017  13:14:54
~macius
No pożyczy. Skoro może 30 mln pożyczyć na budowę stadionu to nie może 1 mln pożyczyć na lodowisko ? Przecież mieszkańcy za to zapłacą a nie prezydent.
Dodano: 15  Listopada  2017  13:02:06
@lasek
Przeczytaj jeszcze raz tamte komentarze. Zwłaszcza ten o zmarnowaniu 20 mln zł na igrzyska, które się nie odbyły.

Potem powiedz, skąd miasto weźmie pieniądze na sfinansowanie lodowiska.
Dodano: 15  Listopada  2017  12:50:00
~jasio
zwłaszcza ze chidniki krzywe jak horela
Dodano: 15  Listopada  2017  11:16:26
~jasio
lodowisko w lipcu toby było cos a w zimie to co 2 kroki jakas slizgafka
Dodano: 15  Listopada  2017  11:14:08
~vox
Jestem za lodowiskiem. Ma o wiele większy sens niż Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej. Przynajmniej jest dla zwykłych ludzi a nie dla garstki kiboli.
Dodano: 15  Listopada  2017  10:50:50
~Pysznica
Patrzę na ten plac MDK i się zastanawiam jak można było zaprosić tam Prezydenta RP, pomijając poglądy polityczne. Jeden wielki syf, te opuszczone zaniedbane budynki wyglądają jak jakieś makiety z filmu postapokaliptycznego. Tak samo Rozwadów. Żadnego wstydu, tylko kasa i chęć pokazania się, nawet z brudną dupą!
Dodano: 15  Listopada  2017  10:43:41
~Stalowiak
Osiągnięcie na skalę światową. A piaskownica będzie????.
Pisiory przecież muszo się dalej bawić.
Dodano: 15  Listopada  2017  09:35:29
~Stalowiak
Osiągnięcie na skalę światową. A piaskownica będzie????.
Pisiory przecież muszo się dalej bawić.
Dodano: 15  Listopada  2017  09:35:25
~Stalowiak
Osiągnięcie na skalę światową. A piaskownica będzie????.
Pisiory przecież muszo się dalej bawić.
Dodano: 15  Listopada  2017  09:35:18
~siwy
ile to będzie kosztować? zarobi to na siebie?
Dodano: 15  Listopada  2017  09:28:35
~Kasandra
Do oik0- Przecież po to ją tam obsadzono!!!!!- i nie tylko ją.

A przed MDK mamy kolejny przykład dziecinady i manipulowania.
Dodano: 15  Listopada  2017  08:38:33
~SIO
Na snowbord jedź w okolice Janowa Lubelskiego tam są niezłe górki :-).
Co Ci ludzie chcą.
A w knajpach przy piwie to rozmawiają o meczu...raczej.
Dodano: 15  Listopada  2017  08:18:43
~Taki jeden
Interesujacy jest tekst o ,, prorokach ,, z komisji Millera.Prezes Kaczynski ,niestety, doskonale zdiagnozowal iloraz inteligencji niemal polowy polskiego spoleczenstwa.
Dodano: 14  Listopada  2017  23:14:23
oik0 tyle na google wystukałeś i kopiuj/ wklej pod nickami
Dodano: 14  Listopada  2017  23:00:06
CYTAT
Tegoroczny Marsz Niepodległości spotkał się z falą krytyki za hasła głoszone przez uczestników.


Miejcie umiar Mości Panie. MN nie spotkał się z krytyka, tylko paru "nieznanych sprawców" spotkało się z powszechną krytyką. Musicie się powstrzymać, bo może się zdarzyć ze seryjny wariat się obudzi po daniu wiary na takie słowa. Albo co bardziej wrażliwi miłośnicy, będą się rzucać pod koła samochodu Ojca Rydzyka, będąc głęboko przekonanymi ze to Maybach, no wiesz ten Maybach :-)

Wielu już uwierzyło fałszywym prorokom z Gazety i z komisji Millera. A jak się potwierdzą informacje o propagowaniu takich niesprawdzonych informacji, śmiało będzie można nazwać ten fakt skandalem wariata.
Dodano: 14  Listopada  2017  22:18:16
~jasio
ale na końcu ze smietankom
Dodano: 14  Listopada  2017  21:17:01
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe