Get Adobe Flash player

Ranking Gmin Podkarpacia
Opublikowano: 13  Listopada  2017

W przygotowanym przez Podkarpacki Ośrodek Samorządu Terytorialnego oraz Urząd Statystyczny rankingu znalazło się Nisko, Bojanów czy Pysznica…

W rankingu oceniano wskaźniki ekonomiczne i społeczne. Wysokie miejsca zajęły gminy za monitoring, bezpieczeństwo czy dbanie o środowisko naturalne. Miasto i Gmina Nisko uplasowało się na 7 miejscu, Bojanów na 12, a Pysznica na 15.

Ideą Rankingu Gmin Podkarpacia było wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego na terenie woj. podkarpackiego. Wyniki Rankingu oparte zostały o dane statystyki publicznej za rok 2016, zebrane i przeanalizowane przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie. Metodą oceny poziomu rozwoju gminy jest syntetyczny wskaźnik rankingowy wyliczony w oparciu o 11 wskaźników mierzących m.in.: dochody własne, wydatki majątkowe inwestycyjne, wydatki na administrację publiczną, budżety środków europejskich, podmioty gospodarcze zarejestrowane w rejestrze REGON, wydatki majątkowe inwestycyjne na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska oraz udział ludności w wieku produkcyjnym w ludności ogółem, saldo migracji, czytelnicy bibliotek publicznych, przyrost naturalny, zadłużenie gmin na dochód ogółem.

Ocenie poddawane są wszystkie gminy województwa podkarpackiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu: Rzeszowa, Przemyśla, Tarnobrzega i Krosna.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~ala
Zaleszany zgodnie z kolejnością alfabetyczną gminy "Z"! Stalowa Wola ma to miejsce na jakie zasługuje - utrata zdolności pro rozwojowych, w ogonie 120 gmin!
Dodano: 15  Listopada  2017  11:21:31
~Max
a która w tym rankingu była Stalowa Wola. Najlepiej zarządzane i rozwijające się miasto w województwie ;). A może nie ..... ? umiech
Dodano: 15  Listopada  2017  09:04:08
~ciekawy
A na ktorym miejscu sa Zaleszany? Chyba ze nie byly brane pod uwage.
Dodano: 15  Listopada  2017  07:10:56
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe