Są pieniądze na naprawę dróg
Opublikowano: 13  Listopada  2017

Fot.:Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

W sumie 8,56 mln zł trafiło do podkarpackich samorządów na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych...

Samorządowcy z województwa podkarpackiego odebrali z rąk wojewody Ewy Leniart promesy wydane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych. Dzięki tym środkom zostanie przywrócona, bądź przebudowana infrastruktura komunalna uszkodzona w wyniku działania niekorzystnych zjawisk atmosferycznych taka jak: drogi, mosty i przepusty.

Promesy otrzymało łącznie 51 miast i gmin z terenu Podkarpacia. Trafiły one także do powiatu stalowowolskiego i niżańskiego. W przypadku tego pierwszego otrzymała je gmina Pysznica na przebudowę drogi w miejscowości Krzaki, ul. Leśna (120 tys. zł). W przypadku powiatu niżańskiego promesy trafiły do gminy Nisko na remont mostu w ciągu drogi gminnej, ul. Zielona (130 tys. zł) oraz gminy Jeżowe na przebudowę drogi w miejscowości Groble (150 tys. zł).

W tym roku samorządy województwa podkarpackiego otrzymały już 174 promes na łączną kwotę 59,5 mln zł (razem z promesami wręczonymi 9 listopada br.).

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe