Okazja na biuro
Opublikowano: 9  Listopada  2017

Wszyscy ci, którzy decydują się na działalność gospodarczą, muszą liczyć się w różnymi kosztami. Nawet freelancerzy coraz częściej myślą o wynajmie przestrzeni do pracy, by w jakiś sposób oddzielić sferę prywatną od zawodowej, szczególnie jeśli przyjmują klientów i prowadzą ważne negocjacje. Coraz bardziej popularny szczególnie w stolicy staje się coworking Warszawa. To pomysł dedykowany właśnie małym przedsiębiorcom i freelancerom, którzy w wynajętych lokalach spotykają się i pracują niezależnie nad swoimi projektami. Co istotne ta pozorna „osobność” bardzo często przeradza się we współpracę, wzajemne inspiracje i nowe kontakty.

Wyjść z domu

Bardzo wiele firm jednoosobowych często funkcjonuje w przestrzeni domu lub też freelancerzy spędzają czas z laptopem w kawiarniach. Idea coworkingu pozwala zająć się biznesem na poważnie, w odpowiednich warunkach zapraszać kontrahentów na rozmowy. I tak doskonałym pomysłem staje się lokale użytkowe. Warszawa ma do wynajęcia wiele takich miejsc, w których można pracować na wspólnej przestrzeni z innymi firmami niekoniecznie związanymi z naszą branżą.

Przestrzeń dla coworkerów zazwyczaj zaliczana jest do openspace, czyli otwartego obszaru z biurkami. Wśród propozycji można jednak znaleźć także biura, które dysponują zamykanymi pokojami z własną przestrzenią do pracy. Pośrednicy oprócz miejsca do pracy – czyli biurka i krzesła gwarantują dostęp do prądu i Internetu oraz pokoju socjalnego i toalety. Co bardzo istotne, mamy możliwość skorzystania z sali konferencyjnej oraz drukarki na podstawie określonych w umowie limitów.

Biuro w stolicy

Najczęściej freelancerzy decydują się na wynajem biur. Warszawa jest dla nich również idealny miejscem na nowe kontakty i ciekawe zlecenia. Wolny zawód daje bowiem bardzo dużo możliwości rozwoju niezależnie od korporacji szczególnie wtedy, gdy można pracować zdalnie. Wynajęcie biura jest ciekawą alternatywą dla wykorzystywania przestrzeni domu, szczególnie wtedy, gdy ta przestrzeń jest mała i trzeba ją dzielić z innymi ludźmi. Poza tym na wzrost popularności coworkingu wpływa fakt, że coraz bardziej rozpowszechniona jest w Polsce idea pracy zdalnej i coraz częściej pracodawca umożliwia świadczenie konkretnych usług z dowolnego miejsca. Internet zostawia bowiem nieograniczone możliwości realizacji zadań. Dlatego właśnie branża coworkingowa ma się świetnie i szacuje się, że jej udział w rynku będzie coraz większy.

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe