Interweniowali w sprawie bezdomnych
Opublikowano: 12  Listopada  2017

Policjanci ze Stalowej Woli podczas minionego tygodnia kilkakrotnie interweniowali w sprawie zgłoszeń mieszkańców związanych z osobami nietrzeźwymi i bezdomnymi. Dwóch pijanych mężczyzn umieszczonych zostało w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Niestety nie wszyscy chcieli skorzystać z oferowanej przez policjantów pomocy.

Coraz niższe temperatury i zmienne warunki pogodowe to wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Policjanci podejmują działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z tego powodu. Podczas codziennych służb stalowowolscy policjanci sprawdzają miejsca, w których często przebywają bezdomni. Są to dworce, ogródki działkowe, piwnice i poddasza budynków, ponadto funkcjonariusze sprawdzają parki, skwery, zarośla, miejsca rzadko uczęszczane czy opuszczone budynki.

W środę po południu policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem o leżącym na ławce człowieku. Na ulicy Rynek policjanci znaleźli kompletnie pijanego mężczyznę. Okazało się, że to 47-letni bezdomny. Mężczyzna był kompletnie pijany, nie był w stanie użyć alkomatu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Również w środę tuż przed godz. 23.00 do wytrzeźwienia trafił 50-letni bezdomny mężczyzna. Badanie wykazało w jego organizmie 3,12 promila alkoholu.

W czwartek tuż po godz. 5 rano policjanci otrzymali sygnał o śpiącym w klatce schodowej bloku przy ulicy Wojska Polskiego. Funkcjonariusze znaleźli tego człowieka. Był to 63-letni bezdomny. Mężczyzna powiedział policjantom, że wszedł do bloku, aby się ogrzać. Był trzeźwy. Funkcjonariusze zaproponowali pomoc w przewiezieniu do schroniska, jednak mężczyzna nie skorzystał z tej oferty.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na Policję lub poinformujmy ośrodek pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

 


W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny.
Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~bbb
wczoraj widziałem jak pił wode z kałuży
Dodano: 13  Listopada  2017  11:47:34

Niektórzy się dziwią, że większość bezdomnych jest nietrzeźwa.
A tymczasem prawda jest taka, że życie bezdomnego jest zbyt ciężkie żeby dać sobie radę na trzeźwo.
Spróbujcie spędzić na ulicy chociaż 24 godziny, to zrozumiecie.

Dodano: 13  Listopada  2017  00:03:16
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe