Get Adobe Flash player

Wy zabiliście Popiełuszkę, to ja…
Opublikowano: 9  Listopada  2017

Tłumaczenia nożownika Konrada K. co do motywu jego działania w galerii handlowej w Stalowej Woli są różne. Na pewno winni są wszyscy poza nim. Czy mężczyzna w ogóle odpowie za to, co zrobił?

9 listopada 2017 roku w Tarnobrzegu odbyła się konferencja prasowa dotycząca wydarzeń jakie miały miejsce 20 października w Galerii Vivo! gdzie Konrad K. dokonał masakry zabijając przy użyciu 2 noży 1 osobę, a 8 innych ranił powodując u nich liczne obrażenia ciała.

W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli: Prokurator Okręgowy w Tarnobrzegu Janusz Woźnik, zastępca Prokuratora Okręgowego Krzysztof Głuszak, Naczelnik Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, równocześnie referent sprawy prokurator Jacek Węgrzynowicz i rzecznik prasowy Prokurator Andrzej Dubiel.

Co do tej pory ustalono?

Sprawą zajmuje się Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. Obecnie prowadzone jest postępowanie i gromadzone są dowody. Podejrzanemu postawiono zarzut wstępny usiłowania zabójstwa wielu osób i zabójstwa. W toku prowadzonego śledztwa przesłuchano 60 osób, w tym pracowników sklepów galerii, klientów, którzy byli bezpośrednimi świadkami, funkcjonariuszy policji biorących udział w akcji i osoby, które dokonały zatrzymania nożownika. Zabezpieczono monitoring galerii i z części sklepów tam się znajdujących, wystąpiono też do zarządcy i firmy ochroniarskiej o przesłanie pełnej dokumentacji zdarzenia. Być może te materiały zostaną wyłączone ze sprawy i toczyć się będzie osobne postępowanie. Przeprowadzono sekcję zwłok kobiety zamordowanej przez nożownika. Śmierć spowodowały rany kłute klatki piersiowej, dwa ciosy zadane w serce. Sprawca posługiwał się dwoma nożami szturmowymi, zakupionymi przez Internet (trzeci, jak ustalono później, miał w kieszeni). Podczas zatrzymania 2 noże odrzucił od siebie. Obecnie sprawdzane jest czy Konrad K. w czasie napadu nie był pod wpływem jakiś środków odurzających, dopalaczy, leków. Materiał pobrany od nożownika bada Instytut Medycyny Sądowej w Bydgoszczy. Zabezpieczono dokumentację z leczenia psychiatrycznego podejrzanego, który leczył się od 2015 roku.

- Powołano biegłych psychiatrów oraz psychologa celem przeprowadzenia jednorazowego badania sądowo- psychiatrycznego podejrzanego. Ze sporządzonej 7 listopada opinii wynika, że biegli nie są w stanie wydać pełnej i ostatecznej opinii o stanie psychicznym i poczytalności Konrada K. Biegli wstępnie stwierdzili u badanego zaburzenia natury psychicznej, ale nie byli w stanie jednoznacznie określić ich charakteru, dlatego też zawnioskowali o przeprowadzenie obserwacji psychiatrycznej podejrzanego. W tej materii, w dniu dzisiejszym, kierujemy odpowiedni wniosek do Sądu Okręgowego, Wydział Karny w Tarnobrzegu i wnioskujemy o skierowanie podejrzanego na okres 4 tygodni od daty uprawomocnienia się postanowienia na Oddział Obserwacji Sądowo- Psychiatrycznej Szpitala Aresztu Śledczego w Krakowie przy ul. Montelupich- mówił Prokurator Okręgowy w Tarnobrzegu Janusz Woźnik.

Obserwację, zgodnie z przepisami, można wydłużyć do 8 tygodni. Zbierane są też informacje z miejsc pracy nożownika. Mężczyzna pracował ostatnio w firmie Uniwheels, wcześniej w kilku innych zakładach (do kwietnia 2015 roku w Anglii). W miejscu ostatniego zatrudnienia często korzystał ze zwolnień lekarskich od lekarza psychiatry, dostał też naganę za złe zachowanie w stosunku do przełożonego. Po powrocie z Wielkiej Brytanii zaobserwowano u niego zachowania depresyjne. Konrad K. rozpoczął wówczas leczenie psychiatryczne, które kontynuował do końca przebywania na wolności. Nie zdiagnozowano u niego jednak żadnej jednostki chorobowej z tej uwagi, że nie chciał wyrazić zgody na dłuższą hospitalizację (po 3 dniach pobytu, w listopadzie 2015 roku, wypisał się na własne żądanie). Odbywał także 3- dniową terapię w MONAR-ze w Krakowie. Ostatnio po zwolnieniu lekarskim, a 5 dni przed dokonaniem zamachu, nie powrócił do pracy. Z wykształcenia jest technikiem informatykiem. Zatrudniony był na czas określony na umowę o pracę do 16 stycznia 2018 roku w firmie Uniwheels. Początkowo pracował jako pracownik obróbki wykończeniowej, później jako operator RTG. Konrad K. wcześniej nie był karany (miał jedynie na swoim koncie wykroczenia „komunikacyjne”, np. za przechodzenie przez jednię w miejscu niedozwolonym). W mieszkaniu nożownika zabezpieczono jego komputery i telefony komórkowe celem zbadania zawartości pamięci tych urządzeń i zabezpieczenia wszelkich danych mogących mieć związek ze sprawą. Śledczy chcą ustalić z kim rozmawiał, z jakimi środowiskami się kontaktował, z kim mailował, wymieniał sms-y, jakie strony internetowe przeglądał, czym się interesował. Wszystko to po to, by móc zrozumieć motywy działania nożownika.

Motywy działania Konrada K.

- Te motywy wciąż są niejasne i prawdopodobnie wynikają z jego zaburzeń psychicznych, którymi niewątpliwie został on dotknięty. Jak ustalono podejrzany bardzo dużo grał w gry komputerowe na komputerze, gry typu strzelanki. Był nimi mocno zainteresowany. Powołaliśmy biegłych z zakresu biologii i genetyki sądowej, także daktyloskopii, którym przekazano zabezpieczone z miejsca zdarzenia dowody rzeczowe, w tym użyte do tego ataku noże- mówił Prokurator Okręgowy w Tarnobrzegu Janusz Woźnik.

Motywy działania Konrada K. wciąż nie są znane. Mężczyzna oskarża o to, co działo się w jego życiu, społeczeństwo. Wygląda na to, że od siebie oddala wszelakie poczucie winy tak, jakby nie zdawał sobie sprawy z tego, że to on zamordował kobietę, a 8 innych osób poranił nożem powodując u nich ciężkie obrażenia ciała.

Konrad K. o zdarzeniu mówi różnie: raz, że miał gorszy dzień, innym razem, że ludzie powinni ponieść karę, dlatego on na nich napadł.

- Innym sformułowaniem, które użył wobec policjantów było: wy zabiliście Popiełuszkę, więc dlaczego ja nie mogłem tego zrobić? Tutaj więc te motywy nie do końca są jasne, jest to jakaś próba przerzucania odpowiedzialności na bliżej nieokreślony krąg osób, czy jakieś inne siły. Z wywiadu środowiskowego o podejrzanym wynika, że jego rodzice w pewnym momencie zaobserwowali u niego niechęć życia, stał się smutny, przygnębiony, potwierdzili, że fascynował się światem gier. Jak powiedział ojciec kuratorowi sądowemu, zachowanie podejrzanego było podobne do świata gier wirtualnych. Niemniej jednak było to duże zaskoczenie dla rodziców, rodziny i otoczenia podejrzanego, który generalnie był postrzegany dość pozytywnie w kręgu najbliższych- mówił Naczelnik Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, równocześnie referent sprawy prokurator Jacek Węgrzynowicz.

Stan osób rannych

Jak mówi Prokurator Okręgowy w Tarnobrzegu Janusz Woźnik informacje o stanie zdrowia poszkodowanych są budujące. Niemniej jednak wciąż w placówkach medycznych pozostają najciężej ranni.

- Widok z zabezpieczonego monitoringu, w którym są momenty, gdy on atakował jest przerażający- mówił Prokurator Okręgowy w Tarnobrzegu Janusz Woźnik.

Jak poinformował prokurator Andrzej Dubiel stan osób poszkodowanych wciąż się poprawia. Pozostający w szpitalach są przytomni i nie ma stanu, który bezpośrednio zagrażałby ich życiu. Z 8 osób, które dłuższy czas pozostawały w szpitalach 5 już zostało wypisanych do domów, 1 osoba miała opuścić oddział 9 listopada. Leczenie szpitalnego wymagają jeszcze 2 osoby.

- Są to: 36- letni mężczyzna, który bezpośrednio po zdarzeniu został przywieziony do szpitala w Rzeszowie. Jego stan lekarze określają jako średnio dobry. Drugą osobą jest 19- letnia kobieta, która przebywa obecnie w Szpitalu Powiatowym w Stalowej Woli, ale w dniu dzisiejszym planowane jest jej przewiezienie do jednej z klinik w Warszawie. Jej stan lekarze określają jako średnio ciężki- mówił prokurator Andrzej Dubiel.

Nożownik uderzał głównie w klatkę piersiową, plecy, jamę brzuszną. Jak wyjaśnił Naczelnik Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, równocześnie referent sprawy prokurator Jacek Węgrzynowicz jeden z poszkodowanych mężczyzn, oprócz rany kłutej zadanej nożem miał również przecięte nerwy na prawym ramienia. W związku z tym musiał przejść skomplikowaną operację.

Odpowiedzialność karna pracowników ochrony

Jak powiedział Prokurator Okręgowy Janusz Woźnik być może prowadzone będzie osobne dochodzenie w sprawie odpowiedzialności karnej pracowników ochrony. Śmiertelny rajd nożownika, jak ustalono, trwał 10- 12 minut.

- Było to działanie gwałtowne, dynamiczne, nagłe. Mężczyzna trzymał w ręku 2 noże. Ich ostrza były skierowane przed siebie. Jeden ze świadków zeznał, że myślał, że to był żart. Świadkowie zeznają, że podejrzany zachowywał się w sposób spokojny, w czasie rajdu po galerii Vivo! uśmiechał się, nie krzyczał, nie odzywał się. Jak określali świadkowie mężczyzna delikatnie truchtał i rozglądał się wokół siebie, świadkowie podkreślają, że uśmiechał się. Ludzie słyszeli gamę dźwięków przypominającą śmiech, płacz, ludzie ostrzegali się: uciekajcie, zamykajcie rolety, bo jakiś wariat lata z nożem- mówił Prokurator Okręgowy w Tarnobrzegu Janusz Woźnik.

Prokurator zapowiedział, że przeprowadzona zostanie wizualizacja wydarzeń z 20 października. Pomoże to odtworzyć drogę działania Konrada K. podczas napadu na klientów galerii. Wiele osób zadaje sobie pytanie gdzie w tym czasie była ochrona, co zrobiła dla bezpieczeństwa pracowników i klientów?

- Kwestia odpowiedzialności, zaniedbań ze strony ochrony galerii Vivo! będzie również przedmiotem naszego postępowania, a niewykluczone, że zostaną wyłączone materiały i będzie to sprawdzane osobno- mówił Prokurator Okręgowy w Tarnobrzegu Janusz Woźnik.

O zachowaniu ochrony dużo mówili świadkowe, również media poruszały tę kwestię podczas licznych wywiadów ze świadkami zdarzenia .

- Już w pierwszych dniach tego śledztwa, nawet podczas czynności wykonywanych na miejscu zdarzenia, uzyskiwane były okoliczności wynikające później również z przekazów medialnych, głównie pochodzące z relacji niektórych klientów galerii Vivo! w Stalowej Woli, które wskazywały na to, że istnieją uzasadnione jak się wydaje wątpliwości co do tego, czy pracownicy ochrony i pracownicy tej galerii obsługującej system monitoringu dopełnili ciążących na nich obowiązków wynikających tak z przepisów prawa, jak i wewnętrznych uregulowań. W toku śledztwa podjęte zostały czynności zmierzające do wyjaśnienia tej okoliczności i wątków z tym związanych- mówił zastępca Prokuratora Okręgowego Krzysztof Głuszak.

Prześwietlane są więc przepisy, dokumentacja, sprawdzany jest zakres obowiązków ochrony. Jeśli okaże się, że pracownicy nie dopełnili swoich obowiązków, będzie prowadzone odrębne postępowanie w tej sprawie.

- Po uzyskaniu wszystkich informacji, pełnej dokumentacji w tym zakresie, rozpytaniu wszystkich świadków, jeżeli wynikające z tego okoliczności będą wskazywać na to, że ci pracownicy nie dopełnili w jakimś zakresie obowiązków, to niezbędne wydawać się będzie wyłączenie materiałów w tym zakresie i prowadzenie odrębnego postępowania. Z relacji niektórych klientów Vivo!, okoliczności wskazujących na uzasadnione wątpliwości co do zachowania pracowników, w szczególności ochrony, mają o tyle uzasadnienie, przynajmniej wstępne, że trudno przyjąć ze spokojem takie założenie, że sprawca przebiegł przez całą stosunkową dużą galerię i nie spotkał się z żadną reakcją ze strony pracowników ochrony, a wydawałoby się, że jednak na takim, czy innym etapie tego jego poruszania się z taką reakcją winien się spotkać- mówił zastępca Prokuratora Okręgowego Krzysztof Głuszak.


 


Komentarze
1 2 »

Strona: 1/2 Wyświetlaj po:

~komsa
a wiesz co czuje rodzina zabitej,rodziny poranionych,którzy walczyli o życie,ile łez wylano z powodu twego "bohatera",jaki szok został na zawsze wśród świadków...
Dlatego Bandytę trzeba piętnować zawsze.
Dodano: 14  Listopada  2017  12:29:36
~Komsa
czy Wy ludzie myślicie co piszecie ? ok dobra, zrobił rzeźnie to prawda. nie miał prawa tego robić. ale nie piszcie o nim takich rzeczy... koleś miał żone i dziecko/dzieci... miał rodzine pracę... może i chory nie usprawiedliwa go to co zrobił. ale te komenatarze czyta jego rodzina żona dzieci... wiecie co oni muszą czuć ? tak się składa że go znam i fakt od jakiegoś czasu zmienił się i to bardzo... coś mu siadło na łeb (zrobił się dziwny) ale nie piszcie o nim takich rzeczy jakby był zwyrodnialcem. Zwyrodnialcem jest przestępca gwałcący dzieci (pedofil). stało się trudno... wiecie co będą czuć jego dzieci/dziecko za parę lat jak się dowiedzą dlaczego tata siedzi w więzieniu i za co ? nie wiecie... bo to uczucie nie do opisania. darujcie już sobie zbędne komentarze... to mogłby być każdy z nas. dlaczego jak widać było że coś się z nim dzieje nikt nie pomogł ? nie porozmawiał nie wyjął do niego ręki ? bo każdy ma to w dupie. teraz najlepiej faceta zlinczować bo tak wygodniej. ciekaw jestem jak się czuje jego żona ? pewnie zapadła się pod ziemie i nie wie co ma ze sobą i dziećmi robić. uciekać z miasta ? a może się zabić? i zostawić dzieci... trochę pomyślunku ku...wa!
Dodano: 14  Listopada  2017  09:16:53
~realia
Czego Wy oczekujecie jeśli nadal w ofertach pracy poszukuję do ochrony osób z niepełnosprawnością.
Taki pracodawca ma dofinansowanie z tytułu zatrudnienia niepełnosprawnych w zależności od stopnia niepełnosprawności i im bardziej niepełnosprawny tym wyższe dofinansowanie takiego pracownika.

1800 zł – w związku z zatrudnieniem pracownika o znacznym stopniu niepełnosprawności
1125 zł – w związku z zatrudnieniem pracownika o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności
450 zł – w związku z zatrudnieniem pracownika z lekkim stopniem niepełnosprawności.
Powyższe kwoty dofinansowania zwiększa się o 600 zł w przypadku osób niepełnosprawnych w odniesieniu do których orzeczono:

chorobę psychiczną (02-P),
upośledzenie umysłowe (01-U),
całościowe zaburzenia rozwojowe (12-C),
epilepsję (06-E) oraz
niewidomych w stopniu znacznym i umiarkowanym (04-O).
Stwierdzenie dotyczące schorzenia szczególnego musi wynikać z sentencji, symbolu przyczyny niepełnosprawności, wskazań lub uzasadnienia podanego na orzeczeniu stopniu niepełnosprawności.

A tak na marginesie to powinien być ustawowy zakaz zatrudniania osób niepełnosprawnych w ochronie a także do ciężkich prac fizycznych osób z niepełnosprawnością 05 R gdyż najczęściej pracodawcy mają gdzieś przyczyny niepełnosprawności i zlecają takiej osobie prace, które mogą pogorszyć stan zdrowia niepełnosprawnego. Dla wielu, większości pracodawców liczy się tylko kasa z dofinansowania a pracownika mają gdzieś.

Z drugiej strony jeśli już takie dofinansowanie dostaje pracodawca to powinien być skrupulatnie kontrolowany czy nie dochodzi do zbytniego obarczania pracowników wysiłkiem fizycznym.

Niby mamy już tak dobrze w Polandii ale prawda jest taka, że niepełnosprawni a i inny zwykły zjadacz chleba, muszą zasuwać za nędzne grosze by przetrwać bo rachunki się same nie zapłacą a żywność drożeje w przerażającym tempie.
Dodano: 11  Listopada  2017  14:01:34
~power
remont zabolało,bo zima a końca remontu nima
Dodano: 11  Listopada  2017  13:57:21
~power
remont zabolało,bo zima a końca remontu nima
Dodano: 11  Listopada  2017  13:56:45
~power
remont zabolało,bo zima a końca remontu nima
Dodano: 11  Listopada  2017  13:56:07
~power
remont zabolało,bo zima a końca remontu nima
Dodano: 11  Listopada  2017  13:55:40
~power
remont zabolało,bo zima a końca remontu nima
Dodano: 11  Listopada  2017  13:55:12
~power
remont zabolało,bo zima a końca remontu nima
Dodano: 11  Listopada  2017  13:54:24
do ~fakt - oj widzę że powinieneś zagrzać miejsce obok sprawcy w domu bez klamek.
Dodano: 11  Listopada  2017  13:41:32
~fakt
morderca rżnie głupa bełkocząc o popiełuszce a niebawem jak zmądrzeje,to zacznie wrzeszczeć,że: WY(Tusk) zabiliście "najlepszego Prezydenta Lecha kzczynskiego" i na pewno wtedy puszczą go wolno
Dodano: 11  Listopada  2017  12:55:39
~stalowow.
"skoro jeden z drugim czuje w sobie potrzebę pracy niech zrezygnuje ze świadczeń ZUS-owskich i niech idzie na pełny etat"

Było by to nie opłacalne, bo taki pracownik lepiej wychodzi na pobieraniu renty i pracy w "ochronie" i fizycznie i ekonomicznie.
Takie prawo!
Dodano: 11  Listopada  2017  09:42:29
Gienek rozumiem, że ty z gołymi rękami rzuciłbyś się na psychola, który miał dwa noże. inną kwestią jest, że ochroniarzy mogło nie być w tym miejscu z powodu rozległości terenu galerii.
Dodano: 11  Listopada  2017  08:59:28
~Gienek
To są ochroniarze? Inwalidzi najlepiej jak 1 grupy.... taniej , zus nie trzeba płacić....
Dodano: 11  Listopada  2017  07:52:37
~uczestnik
JEDYNA SPRAWIEDLIWOŚĆ.
KARA ŚMIERCI
Dodano: 10  Listopada  2017  19:46:34
~abc
Teraz będzie udawał niepoczytalność. Trzeba go było od razu rozwalić na miejscu i nie było by sprawy.
Dodano: 10  Listopada  2017  19:27:51
~teraz
trzeba mordercę odizolować od społeczeństwa do końca jego dni-oczywiście za nasze podatki.Kara Śmierci od zaraz!
Dodano: 10  Listopada  2017  18:45:35
~teraz
trzeba mordercę odizolować od społeczeństwa do końca jego dni-oczywiście za nasze podatki.Kara Śmierci od zaraz!
Dodano: 10  Listopada  2017  18:45:30
~RR5
do effka -to po co pracuje taki ochroniarz jeśli tak mało zarabia.Niech siedzi i pierdzi w domu a nie w sklepie.Chyba mu taka pensja wystarcza jeśli dorabia. Pasuje mu taka praca =krzątanie się po korytarzach galerii.

Gdzie była ta ochrona jeśli był krzyk i wołanie o pomoc ,że żadna gęba się nie pokazała-CIEKAWE!!!! żeby zadziałać.
Dodano: 10  Listopada  2017  17:18:24
pl2
do ~tak myślę:
Nie zabierają pracy młodym i zdrowym. Bo po pierwsze w ochronie są tak niskie zarobki, że młodym i zdrowym nie opłaca się być za tzw. ochroniarza. Obecnie jak ktoś ma głowę na karku to może przebierać w ofertach pracy. A po drugie przy obecnych przepisach to pracodawcy nie opłaca się zatrudniać młodych i zdrowych, lecz starszych i/lub schorowanych.
Dodano: 10  Listopada  2017  14:55:24
fds
teraz beda go resocjalizować za nasze podatki czapa i tyle nie bedzie siedział na garnuszku państwa a oni zastanawiają się dlaczego to zrobił bo może to a może tamto każdy ma problem to jak masz problem to na ulicę do galerii i zabić kogoś,przecież to chore tłumaczenie tyle problemów co mają ludzie to powinien każdy każdego nożem,psychol i ćpun ale nasze państwo to tak ma litują się na mordercach ale jak matka ma problem z chorym dzieckiem to nikt tego nie widzi
Dodano: 10  Listopada  2017  13:59:53
PRL
Niektórzy porostu sobie zdali sprawę że mogą zginąć kupując buty tu w STW i teraz szukamy wytłumaczenia żeby znowu poczuć się bezpiecznie. To prywatny teren Policja nie powinna tam warować to nie ich robota, wiem stała się tragedia i teraz szukamy winnych ochrona, policja? Porostu odbiło jednemu i tylko można się zastanawiać że nikt nie widział w jakim jest stanie psychicznym. Takiego ataku szaleńca nie da się przewidzieć bo nie ma on sensu. Poza tym każdy popieraniec ma mózg i zrobi to tak żeby go od razu nie powstrzymano . wszystkim się wydaje że na ulicy to żul może zaczepić a w "galerii" są bezpieczni, centra miast, lotniska (my akurat nie mamy) i takie obiekty przyciągają oszołomów od kiedy istnieją, a jak są chronione każdy wie. Na konferencji o bezpieczeństwie jeden wyższy rangą chlapnoł że w dużych obiektach handlowych miała być policja z długą bronią bo jakiegoś zagrożenia się spodziewali. Cofneli to zarządzenie pod naciskiem lobby sprzedawców i właścieli, żeby kupujących nie straszyć. To jest kwintesencja.
Dodano: 10  Listopada  2017  12:46:15
~tak myślę
kto i dlaczego nazywa tych ludzi ochroną? co można spodziewać się po rencistach?pomijając tych w podeszłym wieku(być może to nawet emeryci?)jeżeli nawet znajdzie sie między nimi młodzian to on nie po to się tam zatrudnił żeby harować,nastawiać piersi.powiedzmy jasno że oni wszyscy zajmują miejsca pracy ludziom młodym i zdrowym którzy niekiedy nie mają co do gara włożyć.natomiast taki rencista podejmuje taką pracę przeważnie dlatego że firmy ochroniarskie zatrudniają wyłącznie ludzi z tzw.grupą inwalidzką. skoro jeden z drugim czuje w sobie potrzebę pracy niech zrezygnuje ze świadczeń ZUS-owskich i niech idzie na pełny etat
Dodano: 10  Listopada  2017  12:19:38
~Motocross
Fds masz całkowitą rację
Dodano: 10  Listopada  2017  11:14:59
fds
zgk co się czepiają ochrony to ludzie z grupą którzy nie są sprawni fizycznie,bo gdyby byli to by pracowali za normalne pieniadze za 1460 zł to dobrze że chodzą,ich zadaniem jest powiadomienie policji w chwili zagrożenia a nie walka z terrorystą to nie GROM,ludzie o czym piszecie tam policja nie wiem czy by zdązyła a nie oni takie "galerie" to największe zagrożenie to obiekt zamknięty,a nie tak jak na ulicy że uciekniesz w razie pożaru,bomby to giną wszyscy i tam jeden z drugim pisze dobrze że mnie tam nie było człowieku w chwili zagrożenia t byś się zesrał ze strachu bohaterzy z stw
Dodano: 10  Listopada  2017  08:58:39
~gutek stw
a ja mowie raz jeba.. takie scierwo !! sam na sam bez sprzetu a nie ludzi niewinych . wyslijcie mu kartke życzenami na swęta patalachy smiech2
Dodano: 10  Listopada  2017  08:41:50
~gutek stw
a ja mowie raz jeba.. takie scierwo !! sam na sam bez sprzetu a nie ludzi niewinych . wyslijcie mu kartke życzenami na swęta patalachy smiech2
Dodano: 10  Listopada  2017  08:41:48
~nope
on sam podejmował decyzje od 13 moze 14 roku życia, sam zdecydował się na marnowanie swojego czasu na kompie, sam zdecydował, że zamiast spotkać się z ludźmi ( i zbudować normalne relacje) siedział i grał, sam zdecydował o tym że świat wirtulany tak po wchłonął, że aż oderwał od rzeczywistosci. ale to nadal jego decyzje. cały ciąg jego życiowych decyzji.
on ponosi 100 procent odpowiedzialnosci za prowadzenie swojego żuycia tak, a nie inaczej.
Dla rodziców niech to będzie przestroga, że jak dziecko siedzi po 4, 5h na kompie, to może z niego wyrosnąć konradekk.
A swoją drogą trzeba napisać nową ustawę o pracy psychologów i psychiatrów. Nie może być tak, że ich pacjenci zarzynają ludzi, a oni tylko wzruszają ramionami. Nie rozpoznał psychola lekarz psychiatra? niezly lekarz....
Dodano: 10  Listopada  2017  07:26:13
~nope
on sam podejmował decyzje od 13 moze 14 roku życia, sam zdecydował się na marnowanie swojego czasu na kompie, sam zdecydował, że zamiast spotkać się z ludźmi ( i zbudować normalne relacje) siedział i grał, sam zdecydował o tym że świat wirtulany tak po wchłonął, że aż oderwał od rzeczywistosci. ale to nadal jego decyzje. cały ciąg jego życiowych decyzji.
on ponosi 100 procent odpowiedzialnosci za prowadzenie swojego żuycia tak, a nie inaczej.
Dla rodziców niech to będzie przestroga, że jak dziecko siedzi po 4, 5h na kompie, to może z niego wyrosnąć konradekk.
A swoją drogą trzeba napisać nową ustawę o pracy psychologów i psychiatrów. Nie może być tak, że ich pacjenci zarzynają ludzi, a oni tylko wzruszają ramionami. Nie rozpoznał psychola lekarz psychiatra? niezly lekarz....
Dodano: 10  Listopada  2017  07:26:10
pl2
A teraz to będą czepiać się ochroniarzy i ciągać ich po sądach. W ochronie takich sklepów to się zarabia najniższą krajową, a robią tam głównie ludzie na grupie lub emeryci. A w co uzbroił ich pracodawca?? Dał im pistolet na gaz, paralizator czy choćby jakąś pałkę?? Czy ochroniarze przeszli jakieś szkolenie w przypadku gdy ktoś wejdzie z bronią do galerii (w ogóle jak budynek ze sklepami można tak nazwać;)) i zacznie atakować przypadkowych ludzi? Ja na miejscu ochroniarzy też bym się schował i wezwał policję. Szkoda się narażać dla tych ochłapów, które pracodawca nazywa pensją.Powinno zmienić się prawo i wymóc na pracodawcach takich centrów handlowych na zatrudnianie w ochronie ludzi z licencją i bronią. Przecież takie centra to jest dobre miejsce do ataku dla terrorystów i psycholi. Jak nie stać właścicieli na zatrudnienie profesjonalnej ochrony to niech lepiej zamkną działalność gospodarczą lub zmienią profesję.
Dodano: 10  Listopada  2017  07:23:44
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe