Zaloguj się !

Świetlica radosna jak Tęcza

Opublikowano: 7  Listopada  2017

Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego Świetlica „Tęcza” otwarła filię swojej placówki przy ul. ks. J. Popiełuszki. Będzie ona działać pod patronatem MOPS-u.

O tym jak bardzo brakuje tego typu miejsc dla dzieci, nie trzeba nikogo przekonywać. Tym bardziej cieszy, że w mieście narodziła się kolejna świetlica i to w obrębie kilku osiedli. W programie działania przewidziano zajęcia profilaktyczne, zajęcia kompensacyjne, zajęcia korekcyjne, pomoc w nauce, wiele kół zainteresowań (plastyczne, muzyczne, sportowe itp.), fachową kadrę oraz ciepły posiłek.

- W Stalowej Woli funkcjonują dwie specjalistyczne placówki wsparcia dziennego oraz 4 placówki wsparcia dziennego w formie świetlic środowiskowych. Ta liczba miejsc, która oferowana była do tej pory była niewystarczająca dlatego postanowiliśmy wzmocnić ten system wsparcia dla rodziny i otworzyć nową placówkę- mówił podczas otwarcia Piotr Pierścionek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.

Miejsce to znajduje się na parterze dawnego obiektu KUL (ul. Ks. J. Popiełuszki). Do świetlicy wiedzie osobne wejście. Adaptacji pomieszczeń na potrzeby placówki wsparcia dziennego dokonała stalowowolska firma, która wygrała przetarg na realizację zadania. Wykonawca zajął się m.in.: wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, robotami remontowymi i brukarskimi, montażem instalacji elektrycznej i teleinformatycznej, montażem elementów małej architektury, rekultywacją terenów wokół obiektu. Koszty związane z remontem wyniosły 600 tys. zł. Do tej sumy trzeba jeszcze dodać środki związane z wyposażeniem miejsca- około 150 tys. zł. Inwestycja była realizowana przy udziale środków unijnych, dotacja wyniosła aż 85%. Pozostałe środki wyłożyła Gmina Stalowa Wola.

Świetlica działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00- 18.00, a uczęszczać do niej mogą dzieci z podstawówek i gimnazjów. Uroczystego otwarcia obiektu dokonano we wtorek 7 listopada 2017 roku.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~obudzony
a co tam ta cycata przedszkolanka robi?
Dodano: 11  Listopada  2017  16:11:07
~Rainbow
Tecza to symbol gejow i lesbijek oraz transeksualistow itd
Dodano: 10  Listopada  2017  07:21:30
~tyle aż
sukienkowych jest na każdym calu w Stalowej Woli a morderstw i przestępstw coraz więcej,to od czego ONI są?
Dodano: 8  Listopada  2017  09:29:35
~do csa
Pitolicie Hipolicie jezyk
Dodano: 8  Listopada  2017  09:26:56
~csa
@tytus co ty pleciesz. jaki obowiązek? poseł też ma tak mierne zadania wręczać dyplomy, kwiatki. nic nie robią "paniska" z pisu tylko lansik. czemu nie zajmą się gospodarką lokalną. a zapomniałem. nie mają bladego pojęcia o tym więc robią szum i pokazują się wszędzie do zdjęć jakoby "cos" robili. a kaska płynie co miesiąc. u góry na zdjęciu masz piękny cytat. szkoda, że ci "rządzący" nie wymagają od siebie.
Dodano: 8  Listopada  2017  07:28:00
~Tytus
Do hero. Ja tutaj widzę dzieci z nożyczkami przecinające wstęgę. Do okulisty doradzam podejść. A Stachu jest przewodniczącym RM, więc taki jego obowiązek być na tego typu uroczystościach.
Dodano: 7  Listopada  2017  21:00:46
~hero.
Staszek jak zwykle: - yyy... kwiotki mom...yyy

takich wzorowych przedstawicieli władz zazdrości nam cały kraj.
nikt tak pięknie nożyc nie trzyma.
Dodano: 7  Listopada  2017  20:19:33
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe