Nie bądź obojętny wobec bezdomnych

Opublikowano: 7  Listopada  2017

Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest zbliżona do zera, lub niższa, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażenibezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy policjanci podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie bezdomni mogą szukać schronienia i nocować. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Aby się rozgrzać bezdomni często w takich miejscach rozpalają ogniska, co bywa bardzo niebezpieczne. Policjanci każdego roku monitorują sytuację tych osób. Sami oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje - odnajdując takie osoby zawsze proponują przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach.

Stalowowolscy policjanci jak co roku, współpracują w tym zakresie z ośrodkami pomocy społecznej. Jednak, aby dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, potrzebna jest reakcja nie tylko służb, ale każdego człowieka. Dlatego funkcjonariusze podkreślają, jak ważne jest zaangażowanie i informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~10.2.37.78
Każdy jest kowale własnego losu. Poza tym to praca kształtuje byt człowieka.
Dodano: 8  Listopada  2017  13:16:20
~FOAM
Pewnie wzięli kredyt we frankach bo Petru polecał albo Amber Gold...
Dodano: 8  Listopada  2017  12:33:59
~PIETER
DOBRY ARTYKU....NIE BADZ OBOJETNY WOBEC BEZDOMNYCH.....!!!!Niestety to czeka nastepne pokolenie....mi tez grozi bezdomnosc bo w tym kraju nie buduje sie juz mieszkan dla ludzi....!!!ludzie ktorzy prezydentami miast i obecny maja w du.....gdzie ludzie beda mieszkac .WAZNE ZE ONI MAJA GDZIE !!!A MOZE POWINIENEM ZOSTAC KRYMINALISTA BO WIEZIENIE TO HOTEL GDZIE KAZDEGO PRZYGARNA ZA DARMO ,ZA CENE WOLNOSCI OCZYWISCIE.CHCE W NIEDZIELE ZORGANIZOWAC SPOTKANIE PRZED MDK W STALOWEJ WOLI 12.10.2017R.NIECH PRZYJDA WSZYSCY KTORZY PO 20 ROKIEM ZYCIA DALEJ MIESZKAJA Z RODZICAMI.zAPRASZAM TEZ PANA PREZYDENTA STALOWEJ WOLI BO CHYBA SAM ON NIE WIE JAKIE JEST ZAPOTRZEBOWANIE NA MIESZKANIA....KTO NIE MA MIESZKANIA TO NIE MA ZYCIA !!!!!!!!!!!Dziekuje za uwage.
Dodano: 8  Listopada  2017  11:08:59

Na zdjęciu obozowisko bezdomnych przy ulicy Przemysłowej.
Tak zwana "Stalowa Wola B".

Dodano: 7  Listopada  2017  10:35:31
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe