Na harcerzy zawsze można liczyć

Opublikowano: 8  Listopada  2017

Mówią o sobie – „grupa przyjaciół, którzy mogą na sobie polegać”. Ci z którymi współpracują dodaliby z pewnością: „i na której zawsze można polegać”. Mowa o 54. Stalowowolskiej Drużynie Harcerskiej Lasowiackiego Hufca ZHP, zawsze gotowej do niesienia pomocy, tam gdzie jej potrzebują.

Bordowo – pomarańczowa drużyna

54 Stalowowolska Drużyna Harcerska Lasowiackiego Hufca ZHP powstała w marcu 2014 roku i skupia młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych ze Stalowej Woli, Pilchowa i Pysznicy.

Barwy drużyny to kolor bordowy symbolizujący krew przodków przelaną za Ojczyznę a pomarańczowa lamówka nawiązuje do 23 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej im. „Bolesława Chrobrego” nazywanej „Pomarańczarnią” od koloru chusty.

Obrazek

Aktywna drużyna

Drużyna od samego początku bierze czynny udział w przedsięwzięciach charytatywnych na rzecz osób potrzebujących. 54 SDH uczestniczy ze sztandarem hufca podczas uroczystości patriotyczno – religijnych nie tylko w Stalowej Woli, ale także np. na Porytowym Wzgórzu, Janikach, Kochanach, Kruszynie, Kuryłówce, Goliszowcu. Uczestniczy także w akcjach sprzątania lasu czy powiatowym „Drzewku za makulaturę”. Od kilku lat członkowie drużyny wspomagają Fundację „Przywróćmy Pamięć” przy kwestowaniu 1 listopada na rzecz ratowania zabytkowych rozwadowskich grobów.

W realizacji swoich działań współpracuje m.in. z Kołem Łowieckim „Głuszec” Tarnobrzeg, Nadleśnictwem Rozwadów, Kołem Łowieckim „Cietrzew” z Jastkowic, stalowowolskim Stowarzyszeniem „Dobro Powraca”, Fundacją „Przywróćmy Pamięć”, Fundacją KEDYW, Kołem Przyjaciół Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich, Światowym Związkiem Armii Krajowej Obwód Nisko – Stalowa Wola, Światowym Związkiem Sybiraków Koło Stalowa Wola, Hodowlą Konika Polskiego w Kłyżowie czy Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Azymut”.

Od roku 2015 drużyna organizuje Harcerską Ekstremalną Drogę Krzyżową Jastkowice – Radna Góra (ok. 37 km), w której udział biorą osoby z okolicznych miejscowości. Po zimowisku w lutym 2015r. w Szkole Podstawowej w Szczecynie gm. Gościeradów woj. lubelskie powstał tam prężnie działający zastęp harcerski „Leśny Krzyż” a obecnie także zastęp zuchów „Leśny Strumyk”. Zastępy stalowowolskie to „Wilki” i „Leśni Strażnicy”. Drużyna zrealizowała Kampanię Bohater. Za patrona obrała sobie walczącego na Westerplatte Bronisława Kochana – urodzonego w Charzewicach (osiedle Stalowej Woli) i pochowanego na rozwadowskim cmentarzu. Jest także w stałym kontakcie z córką Bronisława Kochana. Do tej pory drużyna organizowała wielokrotnie biwaki w Szczecynie, Antoniowie, w bazie myśliwskiej w Janikach.

Prezydent Miasta zauważa działania drużyny i chętnie ją wspiera. Drużyna nosi kangurki (kurtki harcerskie) z logo Stalowej Woli zakupienie przez miasto.

Zapraszamy do drużyny

54 SDH to grupa przyjaciół, którzy mogą na sobie polegać i na której można polegać. Swoją harcówkę ma w Szkole Podstawowej nr 11 im. ”Szarych Szeregów” przy ul. Wojska Polskiego w Stalowej Woli. Więcej informacji o drużynie na stronie drużyny na fb: „54 Stalowowolska Drużyna Harcerska im. Bronisława Kochana” oraz pod numerem telefonu: 692 424 430

Artykuł sponsorowany w ramach projektu pn. „Centrum Aktywizacji Organizacji Pozarządowych” w Stalowej Woli, dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 – Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Więcej informacji o projekcie na stronie: www.centrum-ngo.pl. Potrzebujesz pomocy w promocji, prowadzeniu księgowości, porad prawnych lub w pisaniu wniosków? Skontaktuj się z nami: kontakt@centrum-ngo.pl, tel. 668 639 525. Tworzymy miejsce przyjazne organizacjom pozarządowym!
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~leśny dzban
@Alina, tego akurat nie potrafią dla Ciebie zrobić, ale jak sie kiedyś zgubisz w lesie to narysują Ci strzałki na ziemi patykiem.
Dodano: 7  Listopada  2017  20:06:18
~Alina
Serio można na nich liczyć? To ja mam propozycję, muszę pomalować mieszkanie, może by tak charytatywnie mi pomogli? Zapewniam sprzęt, farby i gorącą herbatę, na kanapki mnie nie stać, prowiant muszą mieć własny.
Dodano: 7  Listopada  2017  18:18:02
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe