Wypożyczamy auto – na czym oszczędzać

Opublikowano: 23  Października  2017

Wypożyczanie samochodów staje się coraz bardziej popularne. Z usługi tej korzystają zarówno prywatne osoby jak i firmy. Nie ma się jednak co oszukiwać – wynajęcie pojazdu nie jest tanie, dlatego warto wiedzieć co zrobić, by cena usługi nieco zmalała.

Planowanie się opłaca

Dobra organizacja czasu zawsze się opłaca. Tak też jest w przypadku wynajmowania pojazdów. Jeśli swój pobyt w obcym mieście zaplanujesz z kilkudniowym wyprzedzeniem, wówczas możesz samochód zarezerwować za pośrednictwem internetu. Korzystając z porównywarki cen w różnych wypożyczalniach możesz wybrać najkorzystniejszą ofertę. Ponadto wiele wypożyczalni daje rabaty za wcześniejszą rezerwację, co z pewnością odbije się pozytywnie na rachunku za usługę.

Spełnienie warunków wynajmu

Każda wypożyczalnia posiada własny regulamin, w którym wyraźnie określa warunki wynajmu aut. Znajdują się tam zapisy dotyczące m.in. minimalnego i maksymalnego wieku kierowcy, ilości uprawnionych do prowadzenia pojazdu, okresu posiadania prawa jazdy itp. Przekroczenie powyższych warunków sprawia, że pracownik wypożyczalni nie udostępni Ci pojazdu lub doliczy dodatkową opłatę.

Dodatkowe wyposażenie

Planując wyjazd warto też zastanowić się nad tym jakie dodatkowe wyposażenie będzie potrzebne w samochodzie. Wypożyczalnia z pewnością zaoferuje Ci uzupełnienie auta o dodatkowe sprzęty takie jak np. GPS, fotelik dla dziecka czy dodatkowy bagażnik. Zanim jednak skorzystasz z tej usługi dokładnie sprawdź ile Cię to będzie kosztowało. Zastanów się też czy na pewno potrzebujesz poszczególnych przedmiotów. Świetnym przykładem jest chociażby nawigacja drogowa – po co masz płacić za jej wypożyczenie, skoro możesz skorzystać z nawigacji w swoim telefonie całkiem za darmo?

Odbiór i zwrot w wypożyczalni

Wypożyczalnie samochodów mają w swojej ofercie opcję dostarczenia pojazdu pod wskazany przez klienta adres, a następnie odbiór go z miejsca, które wybierze. Musisz jednak pamiętać, że za taką usługę przyjdzie Ci dodatkowo zapłacić. Dlatego najlepiej będzie jeśli odbierzesz wypożyczone auto w wypożyczalni i tam też je zwrócisz.

Daleko od lotniska i dworca

Jak można się domyślić wygodnym miejscem do wynajęcia samochodu jest wypożyczalnia znajdująca się w pobliżu lotniska lub dworca. Jest to niewątpliwie prawda, ale musisz pamiętać, że za dogodną lokalizację przyjdzie Ci dopłacić. Wypożyczalnie znajdujące się w pewnej odległości od dworców i lotnisk mają zazwyczaj nieco niższe ceny.

Zwrot auta z pełnym bakiem

Wypożyczalnia udostępnia klientowi pojazd z bakiem zatankowanym do pełna. Dobrym zwyczajem jest oddawanie pojazdu w tym samym stanie. Takie zachowanie nie powinno być tłumaczone dobrym wychowaniem czy nawykiem, ale przede wszystkim dbałością o swój interes. Jeśli bowiem oddasz auto z pustym bakiem będziesz musiał zapłacić za jego tankowanie. Niestety ceny paliwa wliczone w rachunek wypożyczalni często znacznie odbiegają od tych na stacji benzynowej i z pewnością nie zaoszczędzisz na oddaniu auta z pustym bakiem.

Wypożyczanie samochodów to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza, gdy jedzie się do odległego miasta. Dzięki wynajętemu autu nie trzeba podróżować swoim pojazdem a do miasta docelowego można dotrzeć samolotem lub pociągiem. Przemieszczanie się na miejscu autem wypożyczonym jest znacznie wygodniejsze niż korzystanie z komunikacji miejskiej, a ceny kilkudniowego wynajmu nie są zbyt wysokie. Dodatkowo można je obniżyć znając kilka podstawowych zasad.

Artykuł został przygotowany przez firmę Exel – www.exel.gda.pl - lidera branży wynajmu samochodów na terenie woj. pomorskiego.

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe