Po raz XII Trzeci Wiek

Opublikowano: 23  Października  2017

Uczą się, integrują, dowiadują o nowinkach nauki i techniki XXI wieku, ćwiczą ducha i ciało. Mają czas, bo są na emeryturze lub rencie. Prawie 50 seniorów rozpoczęło dziś rok akademicki…

Dzieci odchowane, wnuki w żłobkach, szkołach przedszkolach. I choć w domu, na działce roboty zawsze huk, potrafią wygospodarować czas na naukę. Stalowowolscy seniorzy znani są z werwy i chęci do działania.

W poniedziałek 23 października 2017 roku w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Taka uroczystość miała miejsce już po raz dwunasty. Stalowowolski UTW podjął działalność pod patronatem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tematów, warsztatów, imprez i uroczystości nie braknie i tym razem. Ochota do pracy jest ogromna.

Żaków- Seniorów, tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z wiedzą, i tych, którzy uniwersytet znają już od podszewki przywitał dyrektor Miejskiego Domu Kultury Marek Gruchota, a także Dziekan Bogna Latawiec. 12 lat minęło jak z bicza strzelił, a wciąż są chętni do rozwijania swoich umiejętności i pogłębiania wiedzy. Tym razem w „szkolne ławy” zasiądzie blisko 50 studentów. W poniedziałek wysłuchali oni wykładu inauguracyjnego pt. „Odrodzenie miejskie w Europie. Przykłady miast post-przemysłowych”, który wygłosił dr. hab. Paweł Kubicki z Instytutu Europeistyki Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wszystkim studentom życzymy powodzenia! 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~alle_uja
oooo już nawet DZIEKANKA sie narodziła,to biznes sie kreci
Dodano: 24  Października  2017  10:20:44
~za36
GRATULACJE dla Żaków- Seniorów.
Dodano: 23  Października  2017  20:07:13
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe