Get Adobe Flash player

Panele LED

Opublikowano: 19  Października  2017

Wybór właściwego oświetlenia do biura czy sklepu jest niesamowicie ważny. Odpowiednio dobrany produkt nie tylko zapewni praktyczne oświetlenie umożliwiające pracę w komfortowych warunkach, ale będzie również energooszczędny, a tym samym tani w eksploatacji. Wybór właściwego oświetlenia do biura czy sklepu jest niesamowicie ważny. Odpowiednio dobrany produkt nie tylko zapewni praktyczne oświetlenie umożliwiające pracę w komfortowych warunkach, ale będzie również energooszczędny, a tym samym tani w eksploatacji.

Oświetlenie LED szybko stało się najbardziej atrakcyjną opcją dla firm. Wśród nowoczesnych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku, w sposób szczególny wyróżniają się panele LED sufitowe, które cechuje jeszcze większa energooszczędność w porównaniu do standardowych kasetonów świetlówkowych (rastrowych). Dodatkowo doskonale wpasowują się one zarówno w sufity kasetonowe, jak i tradycyjne, dzięki czemu łatwo będzie można je dobrać do każdego pomieszczenia użytkowego.

Jak działają panele LED?

Lampy LED są obecne na rynku komercyjnego oświetlenia od ponad dekady i zdobywają coraz mocniejszą pozycję. Po sukcesie świetlówek LED pojawiło się kolejne rozwiązanie, jeszcze bardziej nowoczesne i energooszczędne - panele LED 60x60. Wykorzystują one technologię SMD (surface mounted diode) - duża ilość diod LED jest montowana na aluminiowej ramie i zabezpieczona żywicą epoksydową. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie równomiernego, silnego światła przy niewielkim poborze prądu.

Żywotność paneli LED wynosi średnio ok. 50 tysięcy godzin, zatem około 20 lat. Choć początkowy koszt ich instalacji jest wyższy od świetlówek LED czy oświetlenia fluorescencyjnego, to wydatek ten szybko zwraca się dzięki niższym kosztom eksploatacji. W przypadku wymiany systemu oświetlenia opartego na świetlówkach fluorescencyjnych na sufitowe panele LED można uzyskać około 40% oszczędności energii. Z kolei w przypadku wymiany na kasetony świetlówkowe LED można uzyskać maksymalnie do 30% oszczędności.

Panele LED - estetyka i praktyczność

W porównaniu do oświetlenia rastrowego, panele LED wyróżniają się większą efektywnością świetlną , która dochodzi do 85 lm/W. Oprócz tego ich zaletą jest fakt, że światło jest dystrybuowane równomiernie, bez widocznych tub LED jak w przypadku świetlówek. Sprawia to, że oświetlenie zapewnia bardziej komfortowe warunki pracy oraz ma zdecydowanie większe walory estetyczne, ze względu na brak efektu oślepiania przez odsłonięte świetlówki. Dodatkowo w przypadku oświetlenia rastrowego, około 40% wytworzonego światła ginie w obudowie lampy. Problem ten nie występuje w przypadku paneli LED. Co ważne, panel LED można zdalnie kontrolować, regulując poziom natężenia światła.

Oprócz walorów energetycznych oraz ekologicznych, panele sufitowe LED EMKALED wyróżniają się również wysoką estetyką i eleganckim, smukłym designem, który wpasuje się w każdą przestrzeń użytkową i publiczną. Odróżnia go to od klasycznych kasetonów świetlówkowych, które cechują się dużą grubością i topornym wzornictwem. Każde biuro czy sklep oświetlone panelami LED zrobi na odwiedzających wrażenie swoim nowoczesnym wyglądem. Możliwy jest również wybór barwy emitowanego przez panele światła - w zależności od potrzeb może być to światło o barwie ciepłej, zimnej (6000K) bądź zbliżonej do światła dziennego (4000K).

Ich montaż jest bardzo prosty - nadają się do instalacji w systemach kasetonowych Armstrong, a przy zastosowaniu ramek natynkowych czy linek montażowych można je zamocować na standardowym suficie. Bez większych kłopotów można nimi również zastąpić dotychczasowe oświetlenie fluorescencyjne (retro-fit). Należy wtedy dobrać rozmiar panelu tak, by pasował do dotychczasowego sufitu podwieszanego - panel LED 60x60 będzie odpowiedni dla większości sufitów, lecz dostępny jest również panel LED 120x30, stosowny do bardziej niestandardowych rozwiązań.

Ze względu na dużą energooszczędność oraz wysokie walory estetyczne panele LED dostępne np. na www.zarowkiledowe.com to doskonałe rozwiązanie do biura, sklepu czy apteki. Jest to obecnie najnowocześniejsze i najbardziej ekologiczne rozwiązanie na rynku, które będzie służyć nam przez długie lata, gwarantując niskie rachunki za prąd i efektowny wygląd pomieszczeń, w których zostało zastosowane.

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe