Zabił z zimną krwią. Tragedia w Vivo

Opublikowano: 20  Października  2017

Mnóstwo krwi, panika i płacz. Tak dziś wyglądało popołudnie w galerii Vivo, gdzie szaleniec napadał na klientów. Przed sklepem czekały karetki i policjanci. Stalowa Wola znalazła się natychmiast na ustach mediów ogólnopolskich...

Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który zaatakował dwoma nożami kilka osób w galerii handlowej. Mężczyzna działał irracjonalnie, raniąc ludzi głownie w plecy. Jedna ze zranionych kobiet zmarła. Rannych jest jeszcze 9 osób, dodatkowo jedna doznała szoku i również została odtransportowana do szpitala.

Około godz. 15 dyżurny policji w Stalowej Woli został powiadomiony o mężczyźnie, który zranił nożem kilka osób w galerii handlowej przy ul. Chopina. Policjanci ustalili wstępnie, że mężczyzna atakował ludzi od tyłu raniąc ich w plecy.

Rannych zostało 10 osób, niestety jedna z zaatakowanych kobiet zmarła. Jest to 51- letnia mieszkanka powiatu tarnobrzeskiego (z miejscowości Grębów). Jedna osoba walczy o życie w sandomierskim szpitalu. Poszkodowani trafili do 3 szpitali (Stalowa Wola, Sandomierz i Tarnobrzeg).

Młody mężczyzna, Konrad K. został ujęty przez klientów galerii. Policjanci ustalili, że jest to 27-letni mieszkaniec Stalowej Woli (osiedla Rozwadów), nie był wcześniej notowany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że jest trzeźwy. Pobrano od niego krew do badań na obecność innych substancji.

Na chwilę obecną nie są znane motywy działania mężczyzny.

Pokrzywdzeni zostali objęci opieką psychologiczną.

O rannych dopytywała się premier Beata Szydło, która w sprawie rannych dzwoniła do prezydenta Lucjusza Nadbereżnego. Na miejsce przyjechała wojewoda podkarpacka.

Aktualizacja:

Godz. 17:00

Rzecznik rządu Rafał Bochenk powiedział, że informacja o ataku nożownika w Stalowej Woli dotarła do premier Beaty Szydło tuż po powrocie z unijnego szczytu i wylądowaniu na lotnisku w Krakowie. Prezes Rady Ministrów skontaktowała się też z prezydentem Stalowej Woli, rozmawiała również z ministrem zdrowia, a także z ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Minister zdrowia został zobligowany przez premier do tego, aby szpitale podjęły odpowiednie działania pomocowe wobec poszkodowanych. Równocześnie minister Mariusz Błaszczak polecił wojewodzie podkarpackiej Ewie Leniart pilne udanie się do Stalowej Woli.

Godzina 19:00

Komunikat Vivo: W związku z zaistniałym zdarzeniem w VIVO! Stalowa Wola, informujemy, że wszystkie akcje marketingowe zostają zawieszone do odwołania.

Godzina 20:00

Jak podano na konferencji prasowej z udziałem wojewody podkarpackiej, prezydenta Stalowej Woli, Komendanta Wojewódzkiego Policji, Komendantów Powiatowej Policji i Straży Pożarnej, Prokuratora Rejonowego około godz. 20:00 trwała jeszcze operacja 4 osób. Dwie z nich są w stanie krytycznym. Nożownik wciąż jest przesłuchiwany, a jego mieszkanie sprawdzane, zabezpieczono także jego rzeczy osobiste, w tym telefon komórkowy. Powołano również specjalny sztab kryzysowy, który działa w związku z zaistniałą tragedią. Pomoc psychologiczną uruchomił SOWiK. Do dyspozycji poszkodowanych i ich rodzin, a także świadków zdarzenia jest 7 psychologów. Wiele osób jest w szoku.

Godzina 20:54

KOMUNIKAT

W związku z piątkowym atakiem nożownika w galerii handlowej VIVO w Stalowej Woli, w którym śmierć poniosła jedna osoba, a ośmioro zostało rannych, biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz prosi diecezjan o wspólną modlitwę.

W intencji poszkodowanych zostanie odprawiona w sobotę o godzinie 7.00 Msza św. w kościele pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli, które przewodniczyć będzie Pasterz Diecezji Sandomierskiej.

Godzina 22:30

KOMUNIKAT VIVO:

Uprzejmie informujemy, że poruszeni dzisiejszymi wydarzeniami, które miały miejsce w VIVO! Stalowa Wola zdecydowaliśmy o zamknięciu centrum handlowego na najbliższy weekend. Ponadto do odwołania zawiesiliśmy wszelkie zaplanowane akcje marketingowe.

Godzina 23:00

Po tragicznych wydarzeniach w galerii handlowej w Stalowej Woli otwarte zostały punkty pomocy psychologicznej dla poszkodowanych w ataku, ich rodzin i wszystkich mieszkańców, którzy potrzebują takiego wsparcia. Pomocy udzielają psycholodzy i interwenci kryzysowi Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej (SOWiIK) w Stalowej Woli (siedziba: ul. Polna 18 Stalowa Wola) – tel. całodobowy: 15/642 52 93, 15/642 52 99.

Stalowowolskich specjalistów wspierają także psycholodzy i interwenci kryzysowi Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Rudniku (siedziba: ul. Rzeszowska 35 Rudnik n/Sanem) tel. 15/649-21-86, kom. 607 302 198 oraz pracownicy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Gorzycach (siedziba : ul. 11-go listopada 12 w Gorzycach) – tel. całodobowy 15/ 836 28 69 wew. 110.

 


Komentarze
1 2 3 4 ... » »»

Strona: 1/7 Wyświetlaj po:

~Antyprawak
Jak powszechnie wiadomo, sprawca tej tragedi jest członkiem ONR-u.
Dodano: 8  Lutego  2018  18:03:37
~onr
podobno sprawca wywodził sie z syri
Dodano: 8  Lutego  2018  10:12:54
~edek
Wszyscy ktorzy politykują pod tym artykułem powinni się leczyć w przychodni na WYSZYŃSKIEGO.A PAN PREZYDENT L.N. nie musi się lansować wcale bo wygraną w nadchodzących wyborach już dawno ma w kieszeni.Choćby za budowę tego pięknego CENTRUM SPORTOWEGO na stadionie na ulicy HUTNICZEJ. Kto tego nie rozumie tzn. że jest zwyczajnym ciemniakiem i z takimi idiotami szkoda dyskutować.
Dodano: 27  Października  2017  12:02:09
~ewww
Pan prezydent niech już lepiej się nie wypowiada ... czytaj lansuje. Za co tak dziękuję pani premier ? Za telefon? Reklama, reklama, reklama!!!
Dodano: 23  Października  2017  08:24:16
~Amlis Vess
Z zimną krwią? Wprost przeciwnie, z zimną krwią to zabija, ktoś spokojny, metodyczny np."seryjny", a ten tu krew razczej miał "gorącą" jak lawa. Kto w tej "redakcji" wymyśla tytuły u pisze, te "artykuły", gimnazjaliści? Nie raczej nie, oni mają więcej oleju w głowie.
Dodano: 22  Października  2017  08:04:51
~jest film*
Na anty rni z zatrzymania nożownika. Obejrzałem, to nie policja go zatrzymała a kilku panów z jakimiś prętami. Policja to szmaty.
Dodano: 21  Października  2017  20:36:47
~jasio
wlasnie leci film o angielskiej policji - ktoś nie zaplacil za palowo , gonilo go kilka radiowozow i smiglowiec , gościu wyskoczyl z samochodu i w krzaki , puścili za nim psa bez kagańca ,pies o mało nie zjadł go żywcem zanim policjanci dobiegli , pokazuje jego twarz z wyraźnie i z bliska to około 20 chlopak .Okazało się ze jak uciekal wjechal na teren firmy gdzie ochroniarz zamykal brame i został ta brama uderzony, policja miała 24 godziny na przygotowaniw zarzutow ,następnego dnia gościu dostal 17 miesięcy odsiadki . a temu naszemu jak mowi prokuratorgrozi od 8 do 15 lat a jak uznaja go za czubka to dożywotnia renta inwalidzka
Dodano: 21  Października  2017  20:27:55
~fix
WRESZCIE SIE DZIEJE cos w tym miescie fajnego!!!!!!1
Dodano: 21  Października  2017  14:14:22
~szok
A na zdjęciu do kamer pcha się ten pisowiec który na tragedii robi lans. Ty Sobieraj wynocha Ty draniu
Dodano: 21  Października  2017  13:26:10
~oburzony
Wystarczy wejść na Facebooka tego bandyty i zobaczyć z kim trzymał ten bandyta. Zobaczcie sobie. To nie jest PO. To inna opcja ta która chce broni dla obywateli.
Dodano: 21  Października  2017  13:24:24
~margot
60latPRL
uderz w stół a nożyce sie odezwą
oni nie umieja uszanowac zadnej tragedi we wszytko mieszaja politykę nie ma co z takimi ludzi jak bolek czy to ja wdawac sie w dyskusję
przemilczmy to co pisza to o nich swiadczy
mam nadzieje ze te osoby co sa w stanie krytycznym przezyja i wróca do normalnego zycia i tego im zyczmy wszyscy
Dodano: 21  Października  2017  13:20:10
~to ja
@60latPRL czego się czepiasz to politycy używają tej tragedi do swojego lansu i brylowania a nadbereżny wśród nich jest najmnieszy i ne sposób porównywać go do Błaszczykowskiego czy szydło,która musiała wywrzeć presje na ministrze zdrowia aby ten nagonił szpitale do pracy.
Dodano: 21  Października  2017  13:09:07
~Bolek
60 lat - Bo obliczu sukcesow jakim jest otwieranie sklepow społem czy tez ludzkiej tragedii jakiej jest smierc wladza robi to samo
Dodano: 21  Października  2017  12:50:51
~Bolek
Czytajac wasze komentarze mam wrażenie że co najmniej połowa tu piszacych wymaga konstultacji u specjalisty
Dodano: 21  Października  2017  12:37:42
~60latPRL
Bolek
nawet w wyniku takiej tragedi nie potrafisz powstrzymac sie od polityki
człowieku idz siadz i zastanów sie nad swoim postępowaniem
Dodano: 21  Października  2017  12:37:02
~60latPRL
w takich obiektach jak galerie powinno byc conajmniej 2 ochroniazy w pełnym rynsztunku najlepiej z bronia ostra ( a przynajmniej z gazowa) bo ci starsi ludzie czesto z grupami inwalidzkim to moga conajwyzej okna pozamykac albo drzwi od wc jak ktos nie domknie
uwazam ze ci co go złapali ci klienci powinni dostac nagrody to sa bohaterzy
Kibel
człowieku zastanów sie nad soba i nad tym co piszesz
Dodano: 21  Października  2017  12:35:07
~Bolek
Jeden z najczarniejszych dni ale najważniejsze że Lucjusz nie zapomniał żeby się do kamery pokazać.
Dodano: 21  Października  2017  12:31:33
~kobieta
bą. Może byś mądry coś działał a nie tylko się chwalił swoimi zaletami?
Dodano: 21  Października  2017  12:16:02
~Kibel
Do @madry to pis powinien nas wszystkich pocalowac w srodek dupeczki ze ktokolwiek z nas na nich zaglosowal. Skad wiesz czy ten wariat nie mial nierowno pod deklem wlasnie dzieki pisowi albo kosciolowi??? Ja chce wiedziec dlaczego to zrobil. Wspolczucie dla ofiar mam w sercu. Interesuje mnie powod
Dodano: 21  Października  2017  12:15:25
~kobieta
A co tu pisać na temat? Nic to nie da ale nikt kto mądry jest naprawdę nie powie tego sam o sobie. Ludzi szkoda ale pisanie w kółko o tym im nie pomoże. Może by ktoś pomyslał o zorganizowaniu akcji oddawania krwi dla poszkodowanych, albo jakąś zbiórkę pieniędzy na rehabilitację czy operacje plastyczne dla tych młodych osób oszpeconych w wyniku napadu? Już trzeba to robić bo za kilka dni ludzie zapomną co się w Vivo działo. Trzeba im pomóc bo ktoś młody nie może żyć za sznytami na ciele, ma życie, miłość przed so
Dodano: 21  Października  2017  12:13:54
~jaś
Wielka tragedia dla rodzin poszkodowanych a wy tu o swoich poglądach religijno-partyjnych.Dokladnie widać że społeczeństwo zbzikowało,nie tylko nożownik.Ogarnijcie się bo niektórzy walczą o życie.
Dodano: 21  Października  2017  12:11:45
~No name
Po pierwsze ciszej. Po drugie jak można nie widzieć tutaj znamion działania osoby z zaburzeniami psychicznymi. Po trzecie wystarczy że byłby ciemnoskóry a już mielibyśmy terrorystów w kraju. Ale czy to nie był akt terroru. Czy nie wywołał poczucia zagrożenia. A ponadto przy całej sympatii do Pisu czy premier ma kazać Ministrowi Zdrowia aby szpitale właściwie zajeły się ofiarami przecież to jest żenujące. Dziennikarze dlaczego nie dotarliście do bohaterów którzy go powstrzymali.
Dodano: 21  Października  2017  12:09:58
~Kibel
Mam propozycje dla rzadzacych. Wprowadzmy panstwo wyznaniowe. Za konstytucje wezmy biblie. Bedziemy kobiety sprowadzac do roli sluzacej sprzataczki praczki kucharki kochanki zony ale to my mezczyzni bedziemy panami wladcami. One beda pracowac na nasze wygodne zycie. Zo nasz kraj ulepszylo.
Dodano: 21  Października  2017  12:09:36
~mądry
ci co piszą pierdoły nie związane z danym tematem z taką tragedią, to na nich musimy uważać,bo łby są puste odrobinka plew i to wszystko.Współczuj jeden z drugim rodziną, tym osobom pokrzywdzonym, a nie mieszaj durniu z polityką,a PIS to pocałuj w sam środeczek DUPY.WSPÓŁCZUCIE RODZINOM TEJ TRAGEDII ORAZ OSOBOM POSZKODOWANYM.ŻYCZĘ SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA.
Dodano: 21  Października  2017  12:07:16
~ola
Kibel, matkobosko tyżeś ksionc? A by cie kaczka kopła za te poglądy rodem z brewiarza. Kibel ty chyba moim proboscyna jezdeś. Łolaboga bili cię w ogólniaku i poszłeś do seminarium? Na karate trzeba było się zapisać.
Dodano: 21  Października  2017  12:03:30
~Kibel
Zauwazylem ze zarowno jezus jak o jan pawel 2 nie otaczali sie kobietami. Wiedzieli ze kazda kobieta ma w sobie ewe rajska. Przynosi grzech i smierc mezczyznie. Jest slaba bo szybko dala sie zwiesc na poluszenie. Wiec jak juz to jedynie mezczyzna bedzie sprawy duchowe rozumial i wedlug woli boga realizowal
Dodano: 21  Października  2017  11:49:33
~do kibel
To ja kobieta - w życiu nie chciałabym być mężczyzną a już księdzem to dla mnie by była udręka. Nie wiem co ty widzisz cudownego w byciu księdzem. Prowadzą pasożytniczy tryb życia z którego ni jakich korzyści nikt nie ma ani owocu w postaci potomka legalnego. Takie towarzystwo jakim się otaczają też ciekawe nie jest. Głupich bab obok nich pełno i dziwnie omijających ożenek panów.
Dodano: 21  Października  2017  11:37:55
~Kibel
Do @to ja. A ja swojej zonie dziekuje tak jak pewien radny pisu. Kijem szmata kablem czasem opluje zwyzywam od a do zet. Ale jestem u komuni znam wplywowych duchownych i politykow opcji rzadzacej.
Dodano: 21  Października  2017  11:37:21
~to ja
Ja swojej żonie codziennie zadośćuczyniam i nie tylko za ten ogryzek a inne po prostu tylko szanuje.Co do pestek to widocznie miało tak być,ktoś musi rodzić dzieci aby ludzie nie wymarli.
Dodano: 21  Października  2017  11:27:04
~Kibel
Do kobiet. Jak sie was pan Bog pytal przed narodzinami kim chcecie byc to trzeba bylo powiedziec mezczyzna. Moze i swiety sakrament kaplanstwa byscie otrzymac w darze mogly. A tak...same sobie winne jestescie
Dodano: 21  Października  2017  11:26:12
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe