Get Adobe Flash player

XIII Przegląd Twórczości Artystycznej

Opublikowano: 20  Października  2017

W piątek 20 października w Spółdzielczym Domu Kultury odbył się XIII Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych...

Uczestnicy Przeglądu zaprezentowali się w kilku kategoriach: piosenka, mała forma teatralna, taniec estradowy, malarstwo, rysunek i grafika, ceramika, rzeźba, techniki różne. W każdej z kategorii przyznawana jest nagroda główna w postaci statuetki Złotego Tulipana, jurorzy przyznają też wyróżnienia.

- Wszystkich osób zgłoszonych mamy około 140. Są to osoby głównie z powiatu stalowowolskiego, ale mamy również uczestników z Dębicy i Niska. Zaproszenia wysłaliśmy do wielu ośrodków, zdecydowało się wziąć udział w przeglądzie 8 z nich- mówi Cezary Królik kierownik WTZ przy Stowarzyszeniu "Szansa".

Jak podkreślali członkowie jury wybrać np. najlepsze prace nie było łatwo.

- Prace są wyjątkowe, zrobione z bardzo dużym pietyzmem, bardzo dużym zaangażowaniem, widać, że każda praca ma w sobie to serce. Staramy się oceniać pracę w sposób obiektywny, patrząc zarówno na walory artystyczne, jak i nakład pracy włożonej w stworzenie tego dzieła- mówi Tomasz Brymora, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli.

Celem Przeglądu jest nie tylko prezentacja twórczości osób niepełnosprawnych, ale również propagowanie śpiewu, wspólnego muzykowania, promowanie młodych talentów. Przeglądy tego typu są ważne dla środowiska osób niepełnosprawnych, które się w ten sposób integrują, ale również pełnią funkcję przełamywania stereotypu wizerunku i wartości sztuki osób niepełnosprawnych.

- Realizujemy zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej, ale też częścią tego procesu jest działanie przez sztukę- wyjaśnia Cezary Królik, kierownik WTZ przy Stowarzyszeniu "Szansa".

XIII Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych odbywał się w Spółdzielczym Domu Kultury.
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe