Drobne naprawy przy Hali T. bez sensu

Opublikowano: 18  Października  2017

Z takiego założenia wychodzi magistrat. Dlaczego bez sensu? Ano dlatego, że wkrótce rozpocznie się prawdziwa rewolucja na Okulickiego i doraźne remonty byłyby w tej chwili niegospodarnością.

Kiedy planujemy w domu np. za pół roku remont łazienki nie kupujemy taniego kranu i nie montujemy go tylko dlatego, że stary jest odrapany i brzydko wygląda, nie malujemy byle czym ścian celem poprawy wizerunku na krótko, bo szkoda nam na to pieniędzy. Odkładamy każdy grosz i robimy porządny remont. Podobnie rzecz się ma z wydawaniem miejskich funduszy. Podczas spotkań osiedlowych mieszkańcy domagali się naprawy i remontów różnych dróg, studzienek, budowy placu zabaw przy Dmowskiego. Prezydent tłumaczył, że bez sensu jest wydawanie publicznych pieniędzy by coś zrobić na krótko i byle jak, gdy w perspektywie jest generalny remont. Plac zabaw na Dmowskiego, choć obiecany mieszkańcom już dawno, powstanie, ale w ramach rewitalizacji osiedla Fabrycznego, a okolice Hali Targowej będą zmodernizowane w ramach rewolucji budowlanej jaka ma mieć miejsce na ulicy Okulickiego.

- To nie jest tak, że miasto nic w tym temacie nie zrobiło, bo przez ostatnie dwa lata przygotowaliśmy projekt modernizacji Hali Targowej, który został zgłoszony do Marszałka Województw Podkarpackiego o dofinansowanie nowego „zieleniaka”. W tej chwili jesteśmy gotowi do ogłoszenia przetargu, aby rozpocząć pełną modernizację Hali Targowej w części dotyczącej przebiegu nowej drogi, między Tesco a Społem do budynku Hali Targowej, z nowymi miejscami parkingowymi, z odwodnieniem (żeby nie zbierały się kałuże)- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Obecnie okolice Hali Targowej nie dają dobrej wizytówki Stalowej Woli. Jak na środek miasta, nie wygląda to najlepiej. Wąskie uliczki, pewien chaos komunikacyjny i architektoniczny, z każdej strony idą ludzie, jadą samochody, ruch, gwar, handel i brak miejsc parkingowych. Nie ma jednak sensu uciekać się do półśrodków i dokonywać zmian doraźnych, gdy w perspektywie są duże innowacje, za duże pieniądze.

- Jeżeli mamy plan budowy i modernizacji Hali Targowej na przyszły rok, który pochłonie około 6 mln zł, to nie będziemy dokonywać częściowych napraw i angażować środków, bo jest to nieracjonalne. Opóźnia się rozstrzygnięcie konkursu przez pana marszałka o milion złotych dofinansowania na ten cel. Jesteśmy tak naprawdę gotowi na ogłoszenie tego przetargu od wiosny tego roku, a nie możemy go ogłosić dopóki nie będzie decyzji o dofinansowaniu. Jaki jest plan modernizacji? Będziemy modernizować cały układ drogowy. Powstanie nowa droga i nowe parkingi, oświetlenie, kanalizacja i nowy plac „zieleniaka”. „Zieleniak” będzie całkowicie funkcjonował w inny sposób i jest to możliwe dzięki współpracy kupców ze stowarzyszenia „Zieleniak”- mówi prezydent.

Wszystkie prace mają się rozpocząć już w przyszłym roku.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~ggg
przenieść hale targowa do turbi
Dodano: 20  Października  2017  13:24:12
~ 1938 - 2017
Ciekawe, jaka będzie kolejna odsłona opery mydlanej związanej z budynkiem, który niczym krakowski " szkieletor " stoi od kilku dziesięcioleci obok Hali i...NIC.!
Dodano: 19  Października  2017  14:00:44
~DAee
Troll płatny już nadaje. Odbiór kasy w piątek w metalowcu?
Dodano: 19  Października  2017  11:36:58
~jasio
najprawdziwsza prawdza drobne naprawy cnoty a nawet powaze cerowanie na nic się nie zda nima jak nove
Dodano: 19  Października  2017  11:32:33
~125
na badziewne donice i ławki kontenerowe i badziewne huśtawki które psuja się po miesiącu to można wydawać czyż nie!!!!!!TAKI TO NASZ PREZYDENT TYLKO LANSIK!!!!!!
Dodano: 19  Października  2017  09:19:30
To nie cudza kasa , to kasa z podatkow , dalej od wojewodztwa a na koncu z centrali czyli z Polski...na ktora wszyscy zauwali , a teraz syn syna urzednika , stryja ciul wie kogo , zaltwia i robi i sie cieszy
ciebie chyba caly czas robili w tylek i do tej pory sie jeszcze nie przekonales , wiec albo jestes glupi albo tobie dobrze i twojej dupie
Dodano: 19  Października  2017  08:39:41
maszynista co cie cudza forsa odbchodzi cos robią to się ciesz.W afryce to w dupie mają wszystko tylko dzialki sprzedają inwestorą a ci budynku przez 40 lat nie mogą postawic bo bankrutują potem następny inwestor kupuję od niego i tak w koło
Dodano: 19  Października  2017  08:27:54
~mmmm
No to będzie jazda bez trzymanki
Dodano: 19  Października  2017  06:28:54
~mmmm
No to będzie jazda bez trzymanki
Dodano: 19  Października  2017  06:28:43
~Lekarz
@maszynista
Jednak do leczenia się kwalifikujesz...
Zapraszam na Wyszyńskiego.
Dodano: 19  Października  2017  05:59:16
Przykład urzednik X ma syna Y .Syn ma firmę powstała z kasy urzenika X.Urzednik X załatwia projekty rewitalizacji pod firme syna Y.Kasa idzie na konto Urzednika X I SYNA Y.Zamiast syna moze byc szwagier Y i wtedy jest trudniej to odkryc.Proste.
Dodano: 18  Października  2017  19:07:43
~Do debila
@maszynista
A możesz w przystępny sposób te twoje insynuacje wyjaśnić. Szczególnie jak urzędasy zarobią.
To mnie najbardziej ciekawi. Bo to żeś głupi już wiem ;)
Dodano: 18  Października  2017  17:39:02
Po co wydawac tyle kasy,budynek jest prawie nowy.To wszystko jest pod firme powiazana z urzednikami.Moga legalnie kase wyprowadzic.Im cos jest drozsze tym lepiej,bo firma zarobi i urzedasy.
Dodano: 18  Października  2017  15:54:07
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe