W tym tygodniu zapomnij o gotówce

Opublikowano: 18  Października  2017

Gotówka kosztuje polską gospodarkę 18,5 mld zł rocznie, czyli niemal 1 proc. PKB. To więcej niż wydatki państwa na szkolnictwo wyższe. Rośnie popularność internetowych przelewów, coraz więcej jest płatności kartami i smartfonami, ale niemal co piąty Polak z nich nie korzysta, bo nie ma konta bankowego. Tydzień Płatności Bezgotówkowych to kulminacja trwającej od 12 września br. kampanii społecznej „Warto Bezgotówkowo”, która popularyzuje aktywne korzystanie z płatności elektronicznych.

Obrazek

Polacy polubili płatności bezgotówkowe. Aż 40 proc. Polaków wyobraża sobie życie bez gotówki, a 24 proc. nie nosi jej w portfelu. Popularność tych form płatności wzrośnie, bowiem Polacy lubią być w awangardzie użytkowników nowoczesnych rozwiązań technologicznych - aż 55 proc. Polaków deklaruje otwartość na nowinki technologiczne w zakresie płatności i aktywnie z nich korzysta. Z drugiej jednak strony, na bezgotówkowej mapie Polski wciąż są białe plamy. 17 proc. Polaków nie ma konta w banku, zaś wśród posiadaczy kont bankowych aż 31 proc. nie korzysta z bankowości elektronicznej.

Według danych NBP, 66 proc. Polaków uważa płatności kartą czy telefonem za wygodniejsze od używania gotówki. Widać to po eksplozji popularności płatności zbliżeniowych. Dziś już 64,4 proc. transakcji kartami to płatności zbliżeniowe, zaś 54 proc. posiadaczy karty z tą funkcjonalnością korzysta z niej przynajmniej kilka razy w tygodniu. Jednocześnie 66 proc. Polaków uznaje transakcje elektroniczne za bezpieczniejsze od gotówkowych.

Do trwającej w dniach 16-20 października kampanii społecznej „Warto Bezgotówkowo” włączyło się ponad 100 firm, instytucji, uczelni i samorządów z całej Polski, którzy na stronie http://www.WartoBezgotowko.pl informują o różnorodnych korzyściach oferowanych konsumentom płacącym bezgotówkowo.

Do ogólnopolskiej akcji włączył się również lokalny Nadsański Bank Spółdzielczy, który w dniach od 18-31.10.2017r. prowadzi akcję promowania płatności bezgotówkowych, wprowadzając do oferty promocję pod nazwą "Warto Bezgotówkowo z SANBankiem". Każda osoba, która założy rachunek ROR z kartą płatniczą otrzyma od Banku nagrodę w postaci parasolki. Szczegóły oferty dostępne są w placówkach Banku oraz na stronie www.sanbank.pl

ObrazekArtykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe