Get Adobe Flash player

Sala w „budowlance” już po remoncie
Opublikowano: 17  Października  2017

Ponad 1 milion złotych kosztowała przebudowa i remont sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Stalowej Woli. Inwestycję sfinansował Powiat Stalowowolski przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Remont i przebudowa sali gimnastycznej w popularnej „budowlance” to kolejna inwestycja oświatowa, zrealizowana w ostatnim czasie przez Powiat Stalowowolski. Zakres prac był bardzo duży.

– Można właściwie powiedzieć, że stare zostały tylko ściany. Remont był bardzo gruntowny, ale obiekt tego wymagał. W ramach inwestycji wykonano nie tylko remont areny sportowej, ale także pomieszczeń siłowni, zaplecza sportowego, sanitariatów i szatni – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Wymieniając szczegółowo, zakres prac objął: wymianę pokrycia dachu sali gimnastycznej, wymianę parkietu, wymianę części drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, ocieplenie ścian zewnętrznych, wymiana obórek blacharskich, przebudowę pomieszczeń zaplecza sali gimnastycznej, wymianę wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania i wentylacji, wykonanie instalacji elektrycznej (wymiana oświetlenia), kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych do sali, a także schodów zewnętrznych. W ramach zadania sala została dodatkowo wyposażona w nowe urządzenia sportowe, m.in.: bramki do piłki ręcznej, tablice do koszykówki, słupki do siatkówki, piłkochwyty oraz kurtynę pozwalającą przegrodzić salę.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 1 milion 56 tysięcy złotych, z czego kwota 528 tysięcy złotych stanowi dofinansowanie przyznane przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – edycja 2016.

– Dziękujemy Ministrowi Sportu i Turystyki za to wsparcie, ale dziękujemy również posłowi Rafałowi Weberowi, który jak zwykle okazał się bardzo pomocny i wydeptywał nam ścieżki do ministerialnych gabinetów, a jego zaangażowanie pomogło nam to dofinansowanie zdobyć – mówił Janusz Zarzeczny podczas uroczystego otwarcia sali, zorganizowanego w dniu 16 października 2017 roku.

Warto zaznaczyć, że w uroczystości uczestniczył również Jarosław Stawiarski - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski. Wyraził nadzieję, że zadowoleni z wyremontowanej sali będą przede wszystkim jej użytkownicy, czyli młodzież ucząca się w ZSP Nr 2. Przekonywał również uczniów uprawiających sport, aby nigdy nie wątpili w sukces.

- Pamiętajcie proszę starą maksymę: w każdej porażce jest zaczyn sukcesu. A w każdym sukcesie jest zaczyn porażki – tymi słowami zwrócił się na koniec minister do młodzieży. 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~sokzBuraka
Kieyś mówiło się o beztalenciach. Teraz mamy PiStalencia!
Dodano: 19  Października  2017  21:50:15
~123456
Nikt tak szkoły nie rozsławił jak Smutek. Nikt.
Dodano: 18  Października  2017  19:56:40
~lota
Słowa wypowiedziane w ostatnim zdaniu przez przedstawiciela ministerstwa są niczym proroctwo. Proszę je uważnie przeczytać.
Dodano: 18  Października  2017  08:36:23
~bul,bul
W/g moich sygnałów to szkoła miała polisę ale nie opłaconą. A teraz komunikat, uważajcie co piszecie bo pan starosta to delikatna tkanka i nie pozwala sobie na jazdę bez trzymanki. Ostatnio poskarżył się prokuraturze, że źle o nim się mówi. Policja skrupulatnie sprawdza kto i kiedy coś nagryzmolił a pan prokurator toto nadzoruje. Jedną mam uwagę do pana starosty, skoro się pan zgodził na reprezentowanie społeczności powiatu to równocześnie powinien pan przywdziać skórę bawoła afrykańskiego. Bawół na swym grzbiecie ma 3 cm grubości skórę!
Dodano: 18  Października  2017  08:33:45
~Miki
Budowlanka ,
Strzelnica bez zezwoleń ,
Szkoła bez polisy
Dyr publicznie kłamie podczas wywiadu Ekspres Reporterów TVP 2
Starosta bez poczucie krzywdy ucznia chowa sie za adwokatami
Uczeń bez pomocy ze strony szkoły , organu prowadzącego starosty Janusz Zarzeczny
Bez opieki psychologa
Uczeń w szkole który jest ofiara szkalowany przez nauczycieli i podsycanych kłamstwami uczniów taki to jest etos Kościuszkowskiej
Dodano: 18  Października  2017  08:10:04
~Zakała
Radio Rzeszow ,starosta odmawia prawa do leczenia uczniowi którym statoil wzrok w szkole
Nie głosuje na PiS tak traktują dzieci
Dodano: 18  Października  2017  07:57:09
~WyborcaPO
Kiedy zarzeczny odpowie za strzelnice. Kiedy prokurator zrobi coś w tej kwestii. Zarzeczny Ty kameleonie partyjny. Karierowicz. W PO nie nwpchałeś się to w PiS już kieszenie pełne ? Dom dokonczony?
Dodano: 18  Października  2017  07:54:47
~Radio
Jak to jest mozliwe ze szkoła nie posiada polisy z której mógłby leczyć sie uczeń bez oka ?.
Same zaniedbania
Do tego czytałam ze od wypadku nie był ubiega ani razu psycholog a starosta zasłania sie brakiem wyroku i odmawia finansowania leczenia
Artykuł Polskie Radio Rzeszow
Dodano: 18  Października  2017  07:39:38
~Bijatyka
Dobrze ze ta nielegalna strzelnica rozwalona !
Najbardziej lubie filmy na Facebook pełnomocnik chłopca Dr Adw Iwona Zielinko .
Na siłe promuje sie zsp nr 2 ale jak widać po ostatniej bójce dziewczyn nadal miernota
Dodano: 17  Października  2017  22:24:13
~do Lidia
prostactwo i jeszcze raz prostactwo
Dodano: 17  Października  2017  22:11:51
~Juhas
Wolimy film "CZEŚĆ TERESKA"
Dodano: 17  Października  2017  21:18:26
~Juhas
Kto lubi film SAMOWOLKA?
Dodano: 17  Października  2017  17:23:23
~smutne sprawy
to na cześć tej imprezy laski lały się po pyskach przed szkołą ? czy był jakiś inny szczytny cel? ;)

a może dlatego że zobaczyły przewodniczącego Stanisława S. i była bitka o względy umiech
Dodano: 17  Października  2017  15:27:17
~Smutny dzień
A jak się toczą "Smutne sprawy"? Czy dyrekcja ma się już dobrze bo zamarło coś w temacie, nic nie słychać, a kontrole z kuratorium miały być z naciskiem na strzelnice...
Dodano: 17  Października  2017  13:06:29
~milion
@ hero

Nie wiem Marcin czy umi, ale ty przeginasz pałkę...
Dodano: 17  Października  2017  12:05:34
~gogogogo
A załatwili przed remontem, wszelkie formalności, czy znowu odwalili samowolę budowlaną???
Dodano: 17  Października  2017  10:55:11
~hero
Stachu S. jak piszemy nazwę tego czym przecinałeś wstążkę?

umisz?
Dodano: 17  Października  2017  10:45:51
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe