Przygotuj budżet domowy na wydatki
Opublikowano: 11  Października  2017

Okres jesienno-zimowy to spore wyzwanie dla domowego budżetu. Nie tylko przyroda przygotowuje się na nadejście chłodniejszych dni: jak co roku o tej porze warto zrobić przegląd zimowej garderoby, zaprowadzić porządek na strychu i w piwnicy czy wybrać się na przegląd auta. Sprawdź, jak przygotować się na nadchodzące wydatki.

Wydatki szkolne

Myślisz, że skompletowanie szkolnej wyprawki oznacza koniec wydatków związanych z edukacją Twoich pociech? Nic bardziej mylnego! Wrzesień i październik to czas wycieczek klasowych, integracji i wyjść do kin, muzeów i teatrów. Dla rodziców posiadających więcej niż jedną pociechę to wyjątkowo gorący okres, który trwa jeszcze długo po pierwszym dzwonku.

Jesienne porządki

Jesień to czas intensywnych prac porządkowych w domu i ogrodzie. To dobry moment na uprzątnięcie garażu czy piwnicy, przygotowanie ochrony dla rosnących w ogrodzie kwiatów i zabezpieczenie mebli ogrodowych przed mrozem i wilgocią.

Bezpieczne 4 kółka

„Winter is coming” – i to nie tylko w świecie znanym ze słynnego serialu, zaludnianym przez smoki i Białych Wędrowców. Zanim zima jak co roku zaskoczy drogowców, warto samemu przygotować się na jej nadejście, robiąc gruntowny przegląd auta, zmieniając opony z letnich na zimowe i kontrolując poziom płynów i olejów.

Uzupełnienie garderoby

Wraz z pierwszymi przymrozkami rozpoczyna się nerwowe poszukiwanie ciepłych swetrów, szalików, czapek i rękawiczek. Problem zaczyna się wówczas, gdy okazuje się, że za swetrem ciągną się długie, postrzępione nitki, a rękawiczkę do kompletu diabeł nakrył ogonem. Zimowe zakupy warto rozpocząć ze sporym wyprzedzeniem, zamawiając online – dzięki temu ubrania, buty, a nawet części do samochodu można dostać dużo taniej niż w sklepach stacjonarnych.

Wzrost kosztów użytkowania mieszkania

Wraz z nadejściem sezonu grzewczego wydatki związane z utrzymaniem mieszkania mogą wzrosnąć nawet dwukrotnie. To spore wyzwanie dla budżetu. Koszty ogrzewania można jednak zminimalizować m.in. poprzez regulowanie temperatury w ciągu dnia, zmniejszając ją, gdy dom stoi pusty, a zwiększając, gdy wszyscy domownicy wracają z pracy lub ze szkoły. Unikaj jednak długotrwałego wychładzania mieszkania. Czyste i odsłonięte kaloryfery sprawią, że do pomieszczeń będzie docierać więcej ciepła.

Jak sfinansować jesienno-zimowe wydatki?

Provident.pl - to szybki sposób na załatanie niedomykającego się budżetu. Pożyczka przez internet pozwala ograniczyć formalności do niezbędnego minimum. Dodatkowa gotówka może pojawić się na Twoim koncie nawet tego samego dnia.

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~pro -vi
Jak sama nazwa wskazuje udzielają pożyczek na usługi dentystyczne. Pytanie czy na wstawianie ,czy usuwanie ?
Dodano: 16  Października  2017  22:26:03
Ta Pani to taka czarna była ? umiech
Dodano: 16  Października  2017  14:45:57
CYTAT
Jak sfinansować jesienno-zimowe wydatki?


Zarobić!
Dodano: 16  Października  2017  00:30:14
~Alozjy
Ernest szukałem jej, nawet kiedyś na FB, ale chyba nie ma tam profilu, albo ma, ale ukryty. Też bym z nią chętnie znowu się spotkał, bo na prawdę była i pewnie nadal jest dobra w te klocki ;).
Dodano: 15  Października  2017  21:12:21
~Ernest
Alozjy też pamiętam tą laskę z providenta, bardzo lubiła anal. Ciekawe co u niej, chętnie znowu bym się z nią zabawił, miała męża i dzieci, ale nie przeszkadzało to jej, w dawaniu na lewo i prawo. umiech
Dodano: 15  Października  2017  12:10:50
Uwazajcie na tego złodzieja Providenta,raz wezmiesz i mozesz stracic mieszkanie jak je posiadasz.
Dodano: 13  Października  2017  23:16:19
~guga
Hola hola, w swoich domowych budżetach nie jesteśmy płezydętami z jedynym doświadczeniem zyciowym przy patrzeniu kawy u babci Jasi w biurze. Jak brakuje kasy to każdy normalny tnie koszty i stara się zarobić więcej żeby być na +. A nie cieszy się deficytem i zaciąga kolejne kłedyty na lans.
Dodano: 13  Października  2017  23:02:04
~Alozjy
Kilka lat w stecz, była jedna, ładna Pani z prvidenta w stalowej, jak ktoś był w miarę przystojny i wpadł jej w oko, to oprócz pieniędzy dawała, takiemu klientowi również d..py. Do tej pory, ja i paru moich kolegów miło ją wspominamy, zawsze była chętna do współpracy. ;)
Dodano: 13  Października  2017  19:40:33
~ouiweho
Jak najdalej od KURW z providenta !!!
Dodano: 13  Października  2017  15:14:47
~provinet
Prosze dodac ze oferuja moze i kozystny procent raty do czasu az sie nie zapomnie zaplacic, jak sie zapomnie to promocyjna rata zostaje uniewazniona i placimy nawet 1000% odsetek i to jest nasz koniec
Dodano: 13  Października  2017  13:57:24
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe