Dzielnicowi nie czekają na mróz

Opublikowano: 12  Października  2017

Stalowowolscy dzielnicowi nie czekają aż temperatura spadnie poniżej zera. Jak co roku w okresie jesienno-zimowym kontrolowali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy i schronienia w związku z obniżającą się temperaturą. W zainteresowaniu mundurowych były pustostany, klatki schodowe, ale również tereny zielone, na których bezdomni stawiają prowizoryczne szałasy i zadaszenia.

W nocy temperatura powietrza już znacznie się obniża. To sygnał dla dzielnicowych, aby zadbać o osoby szczególnie narażone na wychłodzenia, a w późniejszym okresie zimowym nawet na zamarznięcia. Stalowowolscy dzielnicowi po raz kolejny sprawdzali podczas obchodu swoich dzielnic miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące schronienia.

Bezdomni nie zważają na to, że większość miejsc, w których nocują, nie nadaje się do przebywania w nich i bezpośrednio zagraża ich życiu i zdrowiu. Po za tym, nocowanie w tego typu miejscach, może okazać się niebezpieczne z uwagi na spadki temperatur. Wszystkim napotkanym osobom dzielnicowi oferowali pomoc i wskazywali miejsca, w których można znaleźć bezpieczne schronienie.

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych oraz osób pozostających przy niskich temperaturach poza miejscem zamieszkania. Bardzo często są to osoby, które ze względu na stan upojenia alkoholowego lub swoją nieporadność życiową - nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo. Osobom takim należy udzielić pomocy informując o miejscach noclegowych lub powiadomić odpowiednie służby, które od lat podejmują czynności w ramach działań na rzecz osób bezdomnych.

O miejscach, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, możemy powiadomić Policję poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i wybierać odpowiednią ikonę, zaznaczając to miejsce na mapie. Wskazane miejsce zostanie sprawdzone przez funkcjonariuszy. Pamiętajmy jednak, że takie zgłoszenie nie zastępuje połączenia alarmowego w przypadku konieczności natychmiastowego udzielenia pomocy innej osobie.

KPP

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~marko
znam ich i bawili się buzeranty
Dodano: 13  Października  2017  11:24:10
~edi
a co z pedofiljo w stalowej woli
Dodano: 13  Października  2017  11:21:53
~nope
Panowie szlachta zgarnijcie sobie tych meneli spod wiaduktu, co to chodzą po okulickiego i w nocy podpalają ludziom wycieraczki.
Dodano: 13  Października  2017  08:38:24
~osterunkowy
Szukanie bezdomnych jesienią w ich zimowych norach jest jak szukanie rozegranych dziewczyn na plaży zima. No ale powodzenia zycze
Dodano: 12  Października  2017  15:46:29
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe