Co z tym odszkodowaniem?

Opublikowano: 11  Października  2017

Działkowcy z Hutnika I wciąż nie rozumieją na jakiej zasadzie będą otrzymywać odszkodowania za zabrane pod obwodnicę działki...

Pytania o los działek znajdujących się w zasobach Rodzinnych Ogrodów Działkowych Hutnik I pojawiają się bardzo często. Jedni twierdzą, że za zabrane pod obwodnicę Stalowej Woli i Niska ogródki otrzymają sowitą rekompensatę, inni, że stracą wszystko i dorobek życia dwóch czy trzech pokoleń pójdzie w niepamięć. Prawda jak zwykle to bywa, leży po środku.

- Zgodnie z ustawą, która reguluje tę kwestię działkowcy otrzymują odszkodowania za nasadzenia, płoty, elementy infrastruktury oraz oczywiście element altany, tylko i wyłącznie za te części, które znajdują się na gruncie. Działkowiec indywidualnie nie otrzymuje odszkodowania za grunt zajęty pod nieruchomość. To odszkodowanie jest przekazywany w formie rzeczowej, czyli wskazanie innego gruntu lub w formie finansowej dla zarządcy stowarzyszenia działkowego. W tym przypadku, jeżeli chodzi o ogród Hutnik I jest to Polski Związek Działkowców, a więc to on weźmie odszkodowanie za cały pas drogi, jeżeli chodzi o obwodnicę- wyjaśnia Lucjusz Nadbereżny.

Grunt w tym przypadku nie jest własnością działkowca. Nikt nie kupował go ani przed laty, gdy ogród powstawał, ani w sytuacji kiedy działka była przejmowana przez nowego dzierżawcę. Kiedy przejmujemy ogródek od kogoś, kto na nim gospodarował, płacimy jedynie na nasadzenia, domek, ogrodzenie.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~eRNIeLgolfer
@yy7 jak czytam to co napisałeś to zastanawiam się czy mieszkasz w Stalowej Woli czy może gdzieś na obrzeżach np. w jastkowicach albo czy przypadkiem nie masz podgumowanej rolety w oknie na stałe zasłoniętej. Z twojej wypowiedzi zgodzę się jedynie z tym że korki przy wyjeździe z dawnych terenów huty SW... tylko zadaj sobie pytanie dlaczego takie korki... że każdy sam przyjeżdża własnym autem, rowerami już się nikomu nie chce. Możesz napisać że huta upadła ale przejedź się po tych terenach, zobaczysz ile tak jest podmiotów które prężnie prosperują. Basen zamknęli to fakt i teraz kryty ale powiedz mi kiedy mają robić remont ośrodka mosir? w zimie? czy może w nocy za podwójną stawkę? Z drugiej strony galeria łiło z trzeciej strony rusza obwodnica i to już nie czcze gadanie a działanie. przejazd pod torami do grabskiego, rewitalizacja przestrzeni miejskich(czy dobra czy zła tego nie oceniam). w zasadzie to cała wypowiedź za przeproszeniem z du....y. a Kononowicz mówił że "nie będzie niczego" peace
Dodano: 12  Października  2017  21:00:07
~Gaston
@27:1

Przejdź się na miasto, będziesz wiedział.
Ale ty troll jesteś, tobie nie o wiedzę chodzi. O te 6 złotych za wpis.
Dodano: 12  Października  2017  08:09:12
~misio
Tą obwodnicę to jak pamiętam budują już z 25 lat.
Pewnie za parę miesięcy znowu zminią plany i odłożą budowę na następne 4 lata i tak do 2030r
Dodano: 12  Października  2017  07:03:35
~27:1
~xx8 - co się buduje i remontuje ? Ronda by każde miało nazwę jakiegoś pisowca ? A kiedy się nie budowało i remontowało ? Z tym że dawniej robiono to z głową!
Dodano: 11  Października  2017  23:01:39
~xx8
@ yy7
Przestań pieprzyć głupoty, bo się niedobrze robi. Odejdź od komputera przejdź się po mieście ile się buduje oraz remontuje i przestań pier*lić.
Dodano: 11  Października  2017  21:44:15
~VAVAVAVA
@ qwerty
Człowiecze marny, inwestycja to sprawa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Tam pytaj.
Dodano: 11  Października  2017  20:07:03
~qwerty
Może wreszcie ktoś kompetentny w tym mieście przedstawi
konkretny plan jakie działki będą likwidowane ?
Bo jak do tej pory to tylko głupie gadanie i mydlenie oczu .
Bo cały Zarząd tego ogrodu powinien zdegradowany .
Dodano: 11  Października  2017  19:52:35
~jakich
trzech pokoleń
Dodano: 11  Października  2017  19:31:25
Dodatkowo za nasadzenia, altankę itp. dostanie rekompensatę tylko wtedy jeśli wszystko zgodne będzie z regulaminem ROD, czyli pow. altanki, jej wysokość, odległości od granić itd.
Dodano: 11  Października  2017  18:48:08
Dodatkowo za nasadzenia, altankę itp. dostanie rekompensatę tylko wtedy jeśli wszystko zgodne będzie z regulaminem ROD, czyli pow. altanki, jej wysokość, odległości od granić itd.
Dodano: 11  Października  2017  18:47:44
Województwo przejmuje?
Dodano: 11  Października  2017  16:17:49
~Esso
Bo to niestety komuszy system z tymi ogrodami działkowymi jest...
Poza tym po co mieszać do tego prezydenta skoro chyba nie miasto wypłaca?
Dodano: 11  Października  2017  14:49:47
To wszystko to niestety prawda. PZD weźmie odszkodowanie za ziemię w Stalowej Woli. Chory system ale usankcjonowany prawnie. Członkostwo w PZD zapewnia działaczom w Warszawie, Rzeszowie świetne źródło dochodów. Zarząd ROD także pobiera wynagrodzenie za swoją pracę więc gra gitara...Nikt z wyżej wymienionych nie ma interesu aby powstało stowarzyszenie, które dołączyło by się od PZD.
Dodano: 11  Października  2017  14:22:36
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe