Duże pieniądze na rozwój medycyny w SW

Opublikowano: 11  Października  2017

Zarząd województwa zatwierdził listę rankingową oraz dokonał wyboru projektów do dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wśród wyróżnionych jest placówka medyczna ze St. Woli…

Dofinansowanie zostało przydzielone w ramach działania 1.2 (Badania przemysłowe, prace rozwojowe oraz ich wdrożenia). W sumie dofinansowanie w wysokości prawie 66 mln zł otrzymają 22 firmy z Podkarpacia, w tym Sanus Szpital Specjalistyczny Zbigniewa Goli, na prace badawczo- rozwojowe w zakresie opracowania nowych metod leczenia chorób reumatycznych przy wykorzystaniu terapii hiperbarycznej. Komora taka znajduje się w stalowowolskim szpitalu i ratuje życie osobom np. po zatruciu tlenkiem węgla. To jedyne w regionie tego typu urządzenie.

Jak informuje Urząd Marszałkowski w ramach naboru złożonych zostało 61 wniosków. W wyniku przeprowadzonej oceny formalnej i merytorycznej kryteria wyboru projektów spełniły 22 wnioski. Wszystkie zostały wybrane przez zarząd województwa do dofinansowania, gdyż pula środków w ramach tego konkursu wynosiła aż 149 mln złotych. Łączna wartość dofinansowania tych projektów wynosi dokładnie 65.925.529,79 PLN.

Projekty wybrane do dofinansowania znajdują się na liście podstawowej. Przyznanie dofinansowania dla wskazanych projektów ma charakter warunkowy i uzależniony jest od spełniała wszystkich kryteriów wyboru projektów, dostarczenia przez wnioskodawców kompletu wymaganych dokumentów określonych w regulaminie konkursu oraz udokumentowania przez wnioskodawców zgodności projektów z wymaganiami prawa wspólnotowego w zakresie oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko i prawidłowości przeprowadzonej procedury oceny w tym zakresie. Sanus dostał najwięcej na liście, bo aż 95 punktów (ex aequo z innym podmiotem). Na prace badawcze otrzyma 6 015 419,89 zł. Całkowity koszt projektu- 13 367 600 zł.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~@strach
Zaraz znowu odezwie się tabun trolli PiSlamistów. He,he kogo chcecie przekonać? TW Balbina już potrzebuje jak Brezniew lekarzy, a oni na nich będą pluć?
Dodano: 13  Października  2017  00:28:51
~interesujące
Psychoprawica znalazła sobie nowego wroga, lekarzy.
Ciekawe gdzie będą się leczyć, może u znachorów?
Dodano: 13  Października  2017  00:08:57
~PRL - bis
Sędziowie, dziennikarze, lekarze. Każdemu kto podniesie rękę na władzę, władza mu tę rękę odrąbie"
Dodano: 12  Października  2017  23:59:35
~dupna zmiana
19 milionów marnują na PiSowską propagandę partyjną z naszych podatków a na lekarzy nie mają? A ile kosztują nas brożki Beatki i jej codziennie nowe garsonki? Najlepsza była ta żółta - to był obciach w Brukseli.
Dodano: 12  Października  2017  23:27:15
~strach
Dzisiaj też w sejmie posłanka(desant warszawski)Józefa H. z sali krzyczała zachęcając lekarzy rezydentów(protest głodowy)do wyjazdu z kraju. Posłowie będą mieć zawsze opiekę medyczną, gorzej będzie z nami gdy medycy opuszczą kraj. No tośmy sobie posłankę z Podkarpacia wybrali.
P.S. Do bieżących sukcesów p. prezydenta nalezy już wpisać remont odcinka chodnika przy ul Okulickiego na odcinku(długości)95 mb. Jest sukces? Jest!
Dodano: 12  Października  2017  13:50:21
~@yy7
Nie przesadzaj, mamy przecież huśtawki, ławko-kontenery, trochę rowerów....i co ci jeszcze do szczęścia potrzeba?
Dodano: 11  Października  2017  22:34:42
~NOŻ QRWA MAĆ
A tak minister zdrowia (PiS) kłamał dziś na Komisji Zdrowia: "Nie ma kolejek, pacjenci dziękują rządowi za sieć szpitali i za likwidację nocnej i świątecznej opieki lekarskiej"

CZY KTOŚ Z WAS JEST WDZIĘCZNY PiS-OWI ZA ZLIKWIDOWANIE NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ POMOCY LEKARSKIEJ? Czy ktoś z Was zauważył brak kolejek do lekarzy?
Dlaczego oni tak cholernie nas wszystkich okłamują??????
Dodano: 11  Października  2017  19:00:39
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe