Jak radzić sobie z przemocą
Opublikowano: 11  Października  2017

11 października w stalowowolskiej bibliotece odbyła się konferencja "Przemoc w pomocy– skuteczna pomoc rodzinom uwikłanym w przemoc domową bez wikłania się w dramatyczne trójkąty".

Celem konferencji było zaprezentowanie profesjonalistom mechanizmu trójkąta dramatycznego w oparciu o praktykę w pomocy rodzinom uwikłanym w przemoc domową. Trójkąt dramatyczny polega na nieświadomym, naprzemiennym wchodzeniu w relacji pomocy w rolę Wybawcy (Ratownika), Prześladowcy i Ofiary. Podczas konferencji podjęto zagadnienia dotyczące praktyki interwencyjnej i terapeutycznej.

- Mówimy o pracy instytucji, które zajmują się przemocą. To jest taki temat, który szczególnie potrafi wnikać w nasze emocje, nawet nasze relacje. Czasami potrafi nawet być niebezpieczny, dlatego chcieliśmy pochylić się nad pracownikami i dać im kilka narzędzi poznawczych- mówi psychoterapeuta Maria Dekert, organizator konferencji.

W konferencji wzięli udział psychologowie, pracownicy socjalni, policjanci oraz przedstawiciele innych środowisk, które na co dzień spotykają się z problematyką przemocy domowej. Podczas spotkania poruszono wiele ważnych tematów. Jarosław Gliszyński ze Śląskiej Szkoły Psychoterapii mówił o tym, jak skutecznie pomagać osobom uwikłanym w przemoc domową bez płacenia za to nadmiernych kosztów emocjonalnych. Marek Rodzewicz, psychoterapeuta ze stalowowolskiego SOWiIK-u omówił wpływa pracy z przemocą na funkcjonowanie zespołu profesjonalistów. Psychoterapeutka Sabina Lasok- Chwiedoruk przedstawiła sposoby wsparcia dla efektywnej pomocy rodzinom, Katarzyna Rogala, dyrektor SOWiIK przybliżyła metody odreagowania i budowania współpracy w praktyce placówki, którą kieruje na przykładzie projektu „System ochronny”. Konferencję podsumowała psychoterapeuta Maria Dekert.

Organizatorami konferencji byli: Stowarzyszenie Ruch Pomocy Psychologicznej „Integracja”- Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej (SOWiIK). Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął portal StaloweMiasto.pl 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~mimoza
Jak mnie ktoś bedzie chciał bić dostanie w dziób.
Dodano: 11  Października  2017  19:09:27
~ja28
jak zawsze naglasniają po fakcie. Jak bym wiedziala to napewno bym poszla na takie spotkanie.
Dodano: 11  Października  2017  18:56:26
~ja28
jak zawsze naglasniają po fakcie. Jak bym wiedziala to napewno bym poszla na takie spotkanie.
Dodano: 11  Października  2017  18:56:18
Nie widzę na sali żadnego kibica.
Dodano: 11  Października  2017  14:07:31
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe