Elektroniczna rejestracja w Ambulatorium

Opublikowano: 10  Października  2017

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ul. Kwiatkowskiego będzie wdrożona elektroniczna rejestracja pacjentów…

O takim zadaniu rozmawiano podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Rajcy zgodzili się przekazać na zakup odpowiedniego do tego celu sprzętu i na inne jeszcze urządzenia dla tego ośrodka 55 tys. 142 zł.

Nie jest to wymysł SPZOZ, lecz konieczność, bo placówka musi spełniać określone przepisy, by Ambulatorium uzyskało więcej punktów w kontraktowaniu świadczeń przez Narodowy Fundusz Zdrowia, jest więc zobligowana do wypełnienia wymogu ministerialnego w sprawie udzielania świadczeń zdrowotnych. Zapis musi być wykonany do początku 2018 roku. O wsparcie ze strony miasta poprosił Wojciech Korkowski, dyrektor SPZOZ.

- Do tej pory powzięliśmy spore nakłady i zrobiliśmy dużo w kwestii informatyzacji zakładu, natomiast to jeszcze nie jest spełnione. Posiadanie tych elektronicznych systemów pozwoli pacjentom rejestrować się drogą internetową. Jest to wymóg prawny. Na pewno może to ułatwić pacjentom sposób rejestracji. Jest to element rankingujący przy kontraktowaniu świadczeń z NFZ, można otrzymać więcej punktów i lepszy kontrakt. Nieposiadanie tego jest czynnikiem negatywnie wpływającym na punktację oferty– wyjaśniał podczas sesji RM dyrektor Wojciech Korkowski.

[p]Pozytywnie wniosek zaopiniowała Rada Społeczna. Również radni miejscy podnieśli rękę tym samym wyrażając zgodę na 80% dofinansowanie zakupu sprzętów dla SPZOZ. W przekazanej kwocie znajdzie się 24 tys., zł na zakup sprzętu elektronicznego i 16 tys. zł na kupno głowicy do aparatu USG, a także ok. 15 tys. zł na zakup aparatu do laseroterapii.
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~pytanie
wymóg,wymogiem tylko czy TO coś zmieni rejestrację na dogodniejszą ...bo kolejek na pewno nie zlikwiduje
Dodano: 11  Października  2017  13:05:47
~pacjent
PSIM też miał być taki cudowny bo tyyyyyyyle kasy kosztował unijnej a jak na razie to zapisuje w krótkich terminach w te dni gdy lekarza nie ma lub jakoś w rejestracji przegapiono, że ktoś się zapisał.
Totalna lipa z PSIM więc i w ten system trudno uwierzyć.
Dodano: 11  Października  2017  10:15:38
~Mieszkanka
Super:-) W Medyku już dawno jest i całkiem nieźle funkcjonuje umiech
Dodano: 11  Października  2017  06:53:17
luu
No to teraa , już całkiem będzie lipa...
Dodano: 10  Października  2017  20:31:36
~Ala
A w mojej przychodni nie ma rejestracji telefonicznej, tylko można się rejestrować osobiście! Dlaczego?
Dodano: 10  Października  2017  20:06:31
~brew
Wreszcie panie rejestratorki nie bedą umęczone podnoszeniem telefonu
Dodano: 10  Października  2017  18:46:19
~zbyr
Bardzo dobrze ...
Dodano: 10  Października  2017  17:49:08
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe