Get Adobe Flash player

Modelarnia w MDK

Opublikowano: 10  Października  2017

W Stalowej Woli przez wiele lat funkcjonowała sekcja modelarni lotniczej. Jest pomysł, by została ona reaktywowana w murach Miejskiego Domu Kultury.

Jakiś czas temu, podczas ferii zimowych, stalowowolskie dzieciaki mogły uczestniczyć w zajęciach organizowanych w Modelarni. Odbywały się one w budynku przy ul. Staszica. Ze względu na to, że organizacja zajęć została zaprzestana, a są chętni na tego typu spotkania, pojawił się pomysł, by sekcję modelarską otworzyć w Miejskim Domu Kultury.

- Trwają rozmowy dotyczące przekazania Modelarni i tego całego potencjału, który głównie jest w osobach, które te modele robią, do Miejskiego Domu Kultury tak, aby to była sekcja MDK. Te rozmowy nie są jeszcze zakończone, ale myślę, że do końca roku ta kwestia będzie uregulowana. Faktycznie te tradycje, które u nas są, one nie powinny być zaprzepaszczone tylko kontynuowane- mówi Lucjusz Nadbereżny.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Gengar
@kris35 ktoś tu tęskni za komuną...
Dodano: 11  Października  2017  08:49:09
~kris35
Wymyślanie przeprowadzki jest pomysłem bez sensu . I co to da? Czy nauczyciel przychodzi do szkoły uczyć i ponosić odpowiedzialność za friko? Czy prezydent miasta rządzi dla swojego hobby? Omijanie problemu nie rozwiąże problemu. Kiedyś były etaty dla instruktorów. Ale to były czasy te takie beee. To właśnie te beee urzędnicy dbali o to aby młodzież uczyła się dodatkowo po lekcjach a nie chuliganiła po mieście. Szkoda pieniędzy na instruktora co zadba o rozwój dziecka. Ale gdy to dziecko zostanie kryminalistą to już nie szkoda pieniędzy na strażników więziennych. Kto więcej zarabia? Strażnik? czy Instruktor?
Dodano: 11  Października  2017  00:07:44
Jeżeli juz będzie pewne ze będzie to nikt nie będzie chciał prowadzić tej modelarni, ani chętnych nie będzie umiech
Dodano: 10  Października  2017  21:50:08
~grazyna
Jeśli na Staszica jest dobre pomieszczenie a brakuje instruktora, to pieniądze z ewentualnych przenosin przeznaczyć na instruktora i nie psuć czegoś co jest dobre.
Dodano: 10  Października  2017  15:36:47
~frendzel
Tak bajdużysz płezydęcie jakby ci mop się zsunął na oczy
Gadać o niczym też trzeba umieć, do Kwaśniewskiego ci chłopcze daleko.
Dodano: 10  Października  2017  14:52:39
~stachuu
Dopiero co był remont modelarni na staszica... Fajnie wszystko zrobione, miejsce super aby dzieci mogły uczyć się manualnych umiejętności.
Włożono w pomieszczenia kasę a nie ma dla instruktora grosza...wiadomo że charytatywnie nikt nie przyjdzie uczyć dzieci.
Teraz lokal stoi pusty a modelarnie wymyślą w mdk...

Dobrze że się dzieje...ale logiki w tym nie ma za grosz..
Dodano: 10  Października  2017  13:56:03
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe