W wypadku ucierpiał rowerzysta

Opublikowano: 10  Października  2017

Policjanci ze Stalowej Woli wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczoraj w Stalowej Woli na ulicy Bojanowskiej. Ranny został 73-letni rowerzysta, który trafił do stalowowolskiego szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj tuż przed godz. 7.30. Jak wstępnie ustalili policjanci, 73-letni mieszkaniec Stalowej Woli jadąc rowerem ulicą Bojanowską, nagle skręcił w lewo i uderzył w bok samochodu mazda, którym jechała 55-letnia mieszkanka powiatu stalowowolskiego. W wyniku zdarzenia rowerzysta doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku. Przeprowadzone badanie wykazało, że kierująca mazdą była trzeźwa, od rowerzysty pobrana została krew do badań. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, wykonali dokumentację fotograficzną, ustalili świadków zdarzenia. Nad wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności wypadku pracują policjanci ze stalowowolskiej komendy.

KPP

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~a_propos
CYTAT
Dante nie wkurzaj mnie! Emeryci mają zniżki a nie darmowe przejazdy. Darmowe są dopiero po 75 roku życia.


w Stalowej Woli emeryci mają darmowe przejazdy MKS-ami od chwili przejścia na emeruturę
Dodano: 11  Października  2017  12:47:48
~a_propos
o czym dyskusja?! wszak emeryci zamieszkali w Stalowej Woli mają darmowe przejazdy MKS-ami już dawno

rowerem emeryt powinien jeździć,żeby być w jakiejś formie,ale po ścieżkach rowerowych
Dodano: 11  Października  2017  12:42:52
~Afd
Zbyt szybko z strony kierowcow i dlatego jest problem z odpowiednio szybką reakcją.
Dodano: 11  Października  2017  06:49:01
Dana Ty chcesz darmowych mks-ów. Może i zgoda tylko jeszcze wchodzi w grę częstotliwość kursów. Przykładowo nawet jak osoba starsza ma być o godzinie 12 w jakimś miejscu a autobus odjeżdża o 9 a potem o 14 to jakie on ma wyjście
Dodano: 10  Października  2017  21:51:18
~dana
DENTE ...toż właśnie ta trudność w pogodzeniu się ze swoim niedołęstwem pcha ludzi na rowery w tak podeszłym wieku. Wytłumacz takiej babce źe nie powinna jeździć to ci powie że robisz z niej kalekę, żebysię nie ruszała to szybciej umrze i ty zagarniesz jej majątek. Z takimi ludźmi jest ciężko rozmawiać bo dopóki nikt ich nie trzepnie na drodze uważają się za normalnych i pełnosprawnych uczestników ruchu drogowego. Trzeba by było dziadka nagrać i mu nagranie puścić żeby uwierzył że jechał środkiem drogi zamiast trzymać się prawego krawężnika, nie obejrzał się żeby zmienić pas ruchu, nie wyciągnął ręki bo się bał trzymać kierownicę jedną ręką.
Dodano: 10  Października  2017  12:18:23
~dana
Dente ty stary pryku ja tylko opiekowałam się starą babcią swoją osobistą i stąd moja wiedza na temat tego jsk ludziom trudno pogodzić się z niedołęstwem.
Dodano: 10  Października  2017  12:11:22
~Dende
@dana
CYTAT
Dante a ty będziesz umiał się pogodzić z tym że już nie możesz prowadzić samochodu i jesteś skazany na łaskę i niełaskę innych. Pomyśl najpierw zanim coś wystukasz. Starość czeka i ciebie, nie bój ty się.


Napewno nie będzie łatwo się z takim faktem pogodzić, ale my nie o tym mówimy, a o zdrowiu i bezpieczeństwie własnym oraz innych uczestników ruchu drogowego. Ja mam na względzie zdrowie i życie swoje oraz innych ludzi więc na tyle głupi nie jestem/nie będe aby tak ryzykować.
A mówi się, że ludzie starsi to niby bardziej doświadczeni i mądrzejsi... żałosne stwierdzenie widząc poczynania geriatrii w naszym mieście..

Ty natomiast ignorujesz podstawowe fakty i zwyczajnie próbujesz mnie "zakrzyczeć" i te teksty "nie dyskutuj mądralo.." Typowe dla starszego pokolenia które nie ma nic konkretnego do powiedzenia.
Dodano: 10  Października  2017  12:06:22
~dana
To nie dyskutuj madralo Dr(en)ętwy DENTE....
Dodano: 10  Października  2017  11:40:58
~dana
Dante a ty będziesz umiał się pogodzić z tym że już nie możesz prowadzić samochodu i jesteś skazany na łaskę i niełaskę innych. Pomyśl najpierw zanim coś wystukasz. Starość czeka i ciebie, nie bój ty się.
Dodano: 10  Października  2017  11:38:04
~Dende
@dana masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem i nawet nie potrafisz poprawnie napisać mojego nicku... z kim ja w ogóle dyskutuje...

Jak sama piszesz... kiepski wzrok, spowolnione ruchy, zmysł kojarzenia nie ten... TO PO JAKĄ CHOLERE PCHA SIĘ NA ROWER I TYLKO STWARZA ZAGROŻENIE?!

Jeszcze jakiemuś młodemu wjedzie pod maske i ktoś młody kto stara się o lepszą przyszłość w jednym momencie ma zrujnowane życie przez ingorancje starych głupków.

Przepraszam za wyrażenia, ale tyle się ostatnio czyta o bezmyślności i głupocie starszych ludzi, że nie da się pozostać spokojnym i obojętnym.
Dodano: 10  Października  2017  11:36:34
~dana
Dante nie wkurzaj mnie! Emeryci mają zniżki a nie darmowe przejazdy. Darmowe są dopiero po 75 roku życia.
Dodano: 10  Października  2017  11:35:17
~Dende
@dana przecież emeryci mają darmowe MKSY.... i całe twoje wypociny tracą najmniejszy sens.

Najlepiej zgonić na wszystko inne, a najlapiej na prezydenta bo dziadkowi się nie chce upewnić czy nic za nim nie jedzie. Szkoda gadać.
Dodano: 10  Października  2017  11:32:08
~dana
Do Dante ....jesteś młody to wydaje ci się że świat jest w twoich rękach. Oni nie mają świadomości że robią coś źle bo starość ma to do siebie że spowalnia ruchy, ostrość widzenia i zmysł kojarzenia nie wspominając już o przewidywaniu szybkości damochodu zbliżającego się do takiej osoby. Pamiętaj że starości nikt nie uniknął to też twoja przyszłość. St. Wola już nie jest tak bezpieczna dla rowerzystów jak jeszcze 10 lat temu. Starszym ludziom nie mieści się w głowie że to już ten czas żeby z roweru zejść jak Markowski śpiewa o scenie.
Dodano: 10  Października  2017  11:30:41
~dana
W St. Woli należy wprowadzić darmowe przejazdy MKS -em dla ludzi starszych bo jeżdżą rowerami przez oszczędności i padają ofiarą swojej bezradności na drodze jako uczestnicy ruchu drogowego. Panie prezydencie czy mniej kosztuje potem ich leczenie na koszt podatnika? Może czas pomyśleć o tych staruszkach które mając emerytury głodowe mając coś do załatwienia biorą rower zamiast wsiąść w autobus? Szkoda tych starych ludzi którymi nie ma się kto opiekować w kalectwie po wypadku. Po takim wypadku nie tylko oni mają kłopot ale kierowcy też bo to żadna przyjemność biegać potem po sądach a w przypadku śmiertelnego potrącenia traumę przechodzi do końca życia. Może czas pomyśleć nie tylko o matkach i 500+.
Dodano: 10  Października  2017  11:23:05
~Dende
Standard. Który to już z kolei identyczny wypadek z udziałem podstarzałego cyklisty?

Nie popatrzy, nie zorientuje się, nie zasygnalizuje... poprostu skręca jakby sam był na ulicy... Brak słów.
Dodano: 10  Października  2017  10:44:31
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe