Get Adobe Flash player

IV Piknik Sąsiedzki

Opublikowano: 10  Października  2017

W kalendarz jesiennych imprez w Stalowej Woli wpisały się już na stałe Pikniki Sąsiedzkie organizowane w ramach pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli ze społecznością lokalną na Osiedlu Fabrycznym.

6 października 2017 r. odbył się już IV Piknik Sąsiedzki. Tegoroczna impreza została zaplanowana i przeprowadzona przez organizatorów społeczności lokalnej, mieszkańców Osiedla Fabrycznego – przede wszystkim rodziców dzieci uczęszczających do Klubu Wesoła Gromadka, Komendę Powiatowa Policji, Restaurację McDonald’s, Klub Wolontariusza oraz Stowarzyszenie Rowerzyści ze Stali. Głównym celem pikniku była integracja mieszkańców oraz stworzenie możliwości do wzmocnienia więzi sąsiedzkich.

Podczas pikniku odbyło się rozstrzygniecie konkursu na najlepsze ciasto piknikowe. Komisja, w skład której weszli Danuta Stanilewicz Zastępca Dyrektora MOPS w Stalowej Woli, Ewa Stój Kierownik Świetlicy TĘCZA oraz Marek Mikliński Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji - wyłoniła zwycięzcę oraz drugie i trzecie miejsce. Atrakcyjne nagrody tj. mikser wielofunkcyjny i akcesoria kuchenne ufundowała Restauracja McDonald’s ze Stalowej Woli. Podczas pikniku prowadzone były konkursy z nagrodami dla dorosłych i dzieci z zakresu rewitalizacji i wiedzy o Osiedlu Fabrycznym oraz konkurs na temat wolontariatu prowadzony przez wolontariuszy z Klubu Wolontariusza. Ponadto atrakcję stanowiły konkurencje zorganizowane przez członków Stowarzyszenia Rowerzyści ze Stali, przedstawiciela Policji i Centrum Rewitalizacji. Było też skręcanie balonów i malowanie buziek dla najmłodszych uczestników. O poczęstunek zadbali Klubowicze Wesołej Gromadki, którzy serwowali kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz gorącą herbatę.

Pogoda początkowo niesprzyjająca nie wpłynęła na obniżenie zaangażowania wśród organizatorów i mieszkańców Osiedla. Na zakończenie imprezy wszyscy pomagali w posprzątaniu terenu.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~M....
Kiedyś chodziłem do tej szkoły, jak jeszcze miała nr. 6 i nosiła imię Broniewskiego
Dodano: 13  Października  2017  15:32:18
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe