Dłuższa modernizacja ZSP nr 1

Opublikowano: 9  Października  2017

Powiat Stalowowolski realizuje wart 10 mln zł projekt dotyczący termomodernizacji szkół ponadgimnazjalnych. Najdłużej będą trwały prace w "Sikorskim"...

Prace dotyczące 4 szkół: ZSP 1, ZSP Nr 3, CEZ-u oraz CKUiODiDZ ruszyły wiosną 2017 roku. Ze względu na duży zakres robót inwestycje są realizowane przez kilku wykonawców. Wartość kosztorysowa całego przedsięwzięcia to 13,2 mln zł. Powiatowi udało się jednak zaoszczędzić, bo po przetargu koszty spadły do około 10 mln zł. 85% wartości tej inwestycji pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego – oś priorytetowa 3 – „Czysta energia”. Pozostałe środki dołożył ze swojego budżetu powiat stalowowolski.

- Dwie placówki są już skończone i odebrane, czyli CKUiODiDZ i ZSP nr 3. W przypadku ZSP nr 1 i CEZ-u prace jeszcze trwają. W "jedynce" projekt był na 4 mln zł, jest to ogromny zakres. Firma nie daje rady, ponieważ zadanie powinno być skończone do końca tego miesiąca, a na pewno tak nie będzie, tym bardziej, że pogoda nie jest sprzyjająca- mówi starosta Janusz Zarzeczny.

Jak podkreśla starosta to, że wykonawca ma tak duże opóźnienie wynika z tego, że ekipa budowlana nie jest wystarczająca. Firma nie ma na tyle osób, by z wszystkim się wyrobić.

- W "Jedynce" wymieniliśmy 360 okien. To pokazuje jak dużej skali jest to zadanie. Poza tym dach w całości jest do remontu, w środku wymiana centralnego ogrzewania, już nie mówię o dociepleniu ścian- wyjaśnia Janusz Zarzeczny.

W przypadku CEZ- u zakres prac obejmuje: docieplenie stropodachu, izolację fundamentów, docieplenie ścian zewnętrznych, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, oświetlenia oraz stolarki okiennej.

- Cały projekt zostanie zakończony w tym roku. Jeśli chodzi o CEZ, to wygląda na to, że pod koniec października nastąpi odbiór. Myślimy, że w ZPS nr 1 odbiór nastąpi w listopadzie- mówi Alicja Mach, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Mienia Powiatu.

W Ekonomiku wykonano izolację fundamentów, docieplono ściany i stropodach, wymieniono oprawy oświetleniowe oraz zainstalowano panele fotowoltaiczne. W CKUiODiDZ wymieniono stolarkę okienną, dokonano obróbki blacharskiej, docieplono stropodach, wykonano izolację fundamentów, docieplono ściany zewnętrzne.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~kreda
Ilość wpisów dowodzi jakim zainteresowaniem cieszy się ta szkoła umiech
Dodano: 11  Października  2017  23:21:56
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe