Get Adobe Flash player

Mieszkańcy nie chcieli bloku, więc…

Opublikowano: 5  Października  2017

Teren gdzie na osiedlu Skarpa obecnie znajduje się trawiaste boisko miał być sprzedany pod budownictwo wielorodzinne. Zamiast tego „pójdzie” pod rekreację.

- Pomiędzy zakończeniem drogi, między Poniatowskiego 80 a 88 znajduje się boisko trawiaste. W tym roku był plan wystawienia na sprzedaż działki pod budowę bloku wielorodzinnego, ale po interwencjach jakie były przekazane przez radnego tego osiedla pana Marcina Siembidy wycofaliśmy się z planów sprzedaży tego miejsca. Chcielibyśmy odnowić boisko, które się tam znajduje i zainstalować tam pewne elementy rekreacyjno- sportowe. Będzie to jak gdyby poszerzenie zakresu rewitalizacji terenu na osiedlu Skarpa- mówi Prezydent Lucjusz Nadbereżny.

A szkoda, bo w mieście brakuje mieszkań, mało się buduje i kolejny blok byłby bardzo oczekiwaną inwestycją, zwłaszcza przez osoby młode, zakładające rodziny, a chcące pracować w Stalowej Woli. W mieście ceny mieszkań z rynku wtórnego są bardzo wysokie. I również z tego powodu młodzi ludzie wolą szukać zatrudnienia i swojego M gdzie indziej.

A tuż obok pierwsze prace rewitalizacyjne na osiedlu Skarpa już ruszyły, geodeci wyznaczyli zakres działania. W ramach tych prac zostanie umocniona skarpa, zieleń przejdzie renowację, zostaną wycięte drzewa, które zagrażają bezpieczeństwu, pojawią się punkty widokowe, powstanie wiata do organizacji różnych spotkań, w tym grillowania, pojawi się plac zabaw dla dzieci, powstaną ścieżki dla pieszych wyłożone betonową kostką brukową i żwirowe alejki spacerowe oraz ścieżki rowerowe o nawierzchni ziemnej. Teren zyska nowe oświetlenie oraz monitoring.

- Miejsce zostanie w znaczący sposób upiększone i uporządkowane. Będą wycięte wszystkie zakrzywienia, które dzisiaj są miejscem spożywania alkoholu przez różne grupy osób- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Zakres prac obejmuje teren od zejścia od bloku Poniatowskiego 94 do ulicy Czajkowskiego. Finał prac powinien nastąpić do 31 lipca 2018 roku. Realizacja tej inwestycji będzie kosztować 1,45 mln zł.

 


Komentarze
1 2 »

Strona: 1/2 Wyświetlaj po:

~GNOM
W STALOWEJ WOLI PRAKTYCZNIE NIE MA BEZROBOCIA.7% TO DOBRY WSKAZNIK.PRACY JEST AZ NADTO W ZAKLADACH SSE.WYSTARCZY TYLKO POJSC POPYTAC, I NIE PLACA TAM NAJNIZSZEJ KRAKOWEJ, TYLKO DUZO WIECEJ.JAK KOMUS SIE NIE.CHCE PRACOWAC, NAJPRWNIEJ W SYSTEMIE CZTEROBRYGADOWYM TO ZAWSZE BEDZIE NARZEKAL!! CZASY PRACY OD 7-15 JUZ BEZPOWROTNIE MINELY!! TAK PRACUJE TYLKO SZLACHTA- PRACOWNICY BIUROWI NP W HSW S A ALE ICH JEST OK 650 OSOB NA 950 OGOLEM ZATRUDIONYCH.RESZTA MUSI NA ZMIANY PRACOWAC LUB W 4 BRYGADOWCE.ALE PRACA JEST I ZAROBKI NIE ZLE- JAK NA STALOWA WOLE.TU NIE WARSZAWA I JEJ ZARONKI ZRESZTA CENA MIESZKANIA W STOLICY ZA METR TO OK 10-12 TYS, REALNIE DO ZAROBKOW WARSZAWAKICH, A I WYNAJEM TO OK 2500 / MIESIAC NAJBIDNIEJ.
Dodano: 12  Października  2017  10:45:11
~pije piwo
Nie ogarniam takiego czegoś, wszyscy narzekają na drogie mieszkania, na ich brak, ale jak ktoś chce budować nowy blok to od razu NIE!
Dodano: 12  Października  2017  09:32:22
~do ziutek
to zmień na lepiej płatną
Dodano: 6  Października  2017  20:13:13
~Ziutek
Tak stac mnie z najnizsza krajowa co najwyzej na wynajecie pokoju
Dodano: 6  Października  2017  16:17:04
~Zyta
Jak ktoś chce pracować to pracuje bezrobocie w stalowej jest poniżej 10 % i wiele osob stać na zakup swojego mieszkania.
Dodano: 6  Października  2017  13:53:11
~hehe
tylko po co mieszkania jak ludzie pracy nie maja a jak juz maja to ich nie stac na mieszkanie
Dodano: 6  Października  2017  13:45:19
~Ania
A ja bym chciała żeby tam powstał ten blok potrzebne są mieszkania.
Dodano: 6  Października  2017  10:21:48
~Olo
Pytanie ile spółdzielnia wybudowała bloków przez ostatnie 10 lat wydaje mi się że jeden pytanie więc po co oni są im się nie chce działać i tyle.
Dodano: 6  Października  2017  10:03:30
~Dendi
CYTAT
Dendi.Ja tez wczoraj bylem na bloniach i widzialem jak porzadkuja teren.Tobie najbardziej chyba podobaly sie te polamane i suche wierzby a jest ich tam moc.


Podobała mi się nienaruszona natura, zwierzęta, ciche i spokojnie miejsce na spacery.

Ale czy ktoś o tak płytkim postrzeganiu może to zrozumieć? Śmiem wątpić bo dla takich jak Ty to chyba tylko potrzeba ławeczki i piwka skoro nie potrafisz dostrzec piękna naturalnej przyrody.

Zaczną się tam tłumy schodzić... samochodami będą się zjezdac...

Pełno ludzi i śmieci... chociaż w zasadzie bez różnicy.
Dodano: 6  Października  2017  08:58:12
Protesty mieszkańców owszem były. Ale sądzę, że nie to zadecydowało o usunięciu działki z przetargu. Włodarze miasta zorientowali się, że budowa w tym miejscu bloku lub innej trwałej budowli to pozbawienie miasta:
- jedynej możliwości budowy nowego centralnego kolektora ściekowego; jest to najkrótsza droga wzdłuż ul. KEN, pomiędzy blokami Poniatowskiego 80 i 88, przez teren obecnego boiska prosto do oczyszczalni ścieków; obecny jest już niewydolny, o czym świadczy przyjemny „zapach” w okolicach ronda oraz częste wizyty samochodu WUKO; przy obecnej zabudowie Stalowej Woli każda inna lokalizacja byłaby bardzo kosztowna.
- jedynego naturalnego ciągu wentylacyjnego wschód-zachód, jego zalety szczególnie są odczuwalne w godzinach szczytu w okolicach wiaduktu.
- potencjalnego rozwiązania problemów komunikacyjnych w układzie obwodnica-kierunek Tarnobrzeg (oficjalnie temat łącznika upadł, ale na pewno ktoś do niego za parę lat powróci – oby nie).
„Tereny rekreacyjne” pozostawiają takie możliwości.
Nowe bloki są oczywiście potrzebne. Ale miasto może przecież samo wybudować w tym miejscu tani blok w ramach np. programu „Mieszkanie+” lub na zasadach, na jakich są budowane bloki obok stadionu. Teren zostałby zagospodarowany i zniknąłby problem picia pod chmurką.
Jednak sprzedaż oznacza budowę przez jakiegoś dewelopera za dużo większe pieniądze. A o ile mi wiadomo, na osiedlu Magnolia są nadal wolne takie „tanie” mieszkania.
Nie wiem też, czy w takiej lokalizacji chciałby ktoś mieszkać. Z jednej strony przebiegająca estakadą (nad istniejącą drogą do oczyszczalni) obwodnica i zapachy z oczyszczalni ścieków, z drugiej ciągły przeciąg i zapach spalin (wystarczy przyjść tutaj na spacer).
Dodano: 6  Października  2017  08:35:59
~tylko
A może by tak teren po dawnej zajezdni rowerów obok byłego biurowca HSW przeznaczyć pod budownictwo wielorodzinne przy ul Orzeszkowej -wreszcie ten teren by ożył- co władze na to?
Dodano: 6  Października  2017  06:33:58
~Olo
młodzi ludzie z miasta wyjeżdżaja i bedą wyjeżdżać, tylko ułamek z nicvh zapisuje się do pisu i jest przy korycie
Dodano: 5  Października  2017  23:04:11
~Niki
Ehhh....dawne "niebieskie" miło po 20 latach zobaczyć miejsce gdzie kiedyś się spędzalo większość część dnia :-)
Dodano: 5  Października  2017  22:45:15
Trzeba zasadzić drzewa i wkopać ławki żeby żule spod Ciuma mogli sobie fajnie w cieniu winko wypić bez przypału.
Dodano: 5  Października  2017  22:11:07
~jasio
jak nie chcm bloku to niech se go rozbiorom i wybudują slamsy
Dodano: 5  Października  2017  21:42:16
~jozek - Może chodzi Ci o topolę czarną??? One powinny być objęte ochroną a nie zostać wycięte, a dlaczego to nigdy nie zrozumiesz jak nie spojrzysz na środowisko szerzej. To był teren lęgowy wielu ptaków i miejsce rozrodu wielu ssaków, zwłaszcza nietoperzy. Jaka jest ich rola tyle wiecie na ten temat co idiotyczne bajki głoszą że jeż je jabłka a bocian żaby. Jeż tarza się w zgniłych owocach by zgubić swój zapach, to jest jedyna jego obrona przed lisem by zgubić swój zapach. Jeż je owady, dżdżownice, ślimaki, myszy, węże itp. Bocian choć może nawet wyżyć na samych żabach to ich unika i je zwłaszcza owady prostoskrzydłe pomniejszy procent diety to: myszy, węże, jaszczurki, traszki, ryby. Jak się nie wie poco potrzebny jest starodrzew to najlepiej poczytać a nie bajki pisać. Kochasz pan beton i asfalt to zbuduj sobie jaskinię na rondzie albo placu Piłsudskiego.
Dodano: 5  Października  2017  21:05:35
~siwy
mieszkam na wojska polskiego. tam blok przy bloku. nie narzekam. tamtejsi ludzie niech zrozumieją że mieszkają w miescie a nie na wsi
Dodano: 5  Października  2017  20:48:21
~fakt
proszę głosować na naszą Biblliotekę Im Wańkowicza w St.Woli na stronie www.wspolneczytanie.pl,bo Kłaj nas wyprzedza
Głosowanie jest codzienne do 31.10.2o17

zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta i nie biega nawet... o te książki dla Biblioteki,ale,żeby pokazać,że Stalowa Wola rządzi internetem
Dodano: 5  Października  2017  20:12:06
~Cech
@ Stalowa
Tu ile lat nie byłeś w mieście. Przedszkole nowe jest żłobek też...
O matkę zadbaj sam ciulu
Dodano: 5  Października  2017  19:35:12
~stalowa
A gdzie są przedszkola, żłobki, domy starców????????
Wszędzie tylko:place zabaw, tereny rekreacyjne, ścieżki i beton. To jakaś paranoja!!!!!!!!!!
Dodano: 5  Października  2017  18:54:29
~jozek
Dendi.Ja tez wczoraj bylem na bloniach i widzialem jak porzadkuja teren.Tobie najbardziej chyba podobaly sie te polamane i suche wierzby a jest ich tam moc.
Dodano: 5  Października  2017  17:40:31
~Olo
Myśle że była by to cena poniżej 4 tysięcy za metr w takiej cenie wikana developer buduje bloczek w Tarnobrzegu a przykład magnoli pokazuje tylko jak duże sa potrzeby pomimo ceny mieszkania się sprzdały bo brak konkurencji i innej alternatywy dla chcących mieszkać w mieście.
Dodano: 5  Października  2017  15:42:57
Dlaczego w przyszłych wyborach oleje PIS -zieleń przejdzie renowację, zostaną wycięte drzewa.Ktos powie drzewa posadzi sie nowe i za 100 lat beda duze.Tylko kto tyle bedzie czekał?
Dodano: 5  Października  2017  15:34:10
~ZUZA
Panie Prezydencie ławeczka i boisko nie zatrzyma ludzi potrzeba pracy i mieszkań..pracy jest sporo ale totalnie brakuje mieszkań w nowym budownictwie.
Dodano: 5  Października  2017  15:25:58
~edytka
Olo, myślisz że kolejne mieszkania będą tańsze od tych co dotychczas wybudowano? bo te ostatnie to w rozsądnych cenach raczej nie były.
Dodano: 5  Października  2017  15:21:11
~Budowlaniec
Mały bloczek spokojnie by się tam zmieścił z parkingiem podziemnym a przy okazji pewnie powiększyliby parkingi przy pozostałych blokach i wszyscy by byli zadowoleni.
Dodano: 5  Października  2017  15:18:07
~tofik
władza mogła mieć sukces w postaci nowej inwestycji mieszkaniowej (tak bardzo oczekiwanej) a tu klapa.
Dodano: 5  Października  2017  15:03:09
~Olo
Mieszkańcy nie chcą !! ale jak ich mieszkania powstawały to czekali z utęsknieniem wiele młodych osób czekało na tą inwestycje w mieście bardzo brakuje nowych mieszkań w rozsądnych cenach.
Dodano: 5  Października  2017  14:57:13
~edytka
mieszkańcy nie chcieli bloku bo to się już ciasnota robi jak w jakimś hong-kongu. już teraz nie ma gdzie auta postawić, a co dopiero gdy kolejni mieszkańcy by doszli.
poza tym obecne nowe mieszkania nie kupują młodzi bo ich nie stać. kupują ludzie z kasa co mają jej nadmiar i lokują w nieruchomości.
A nowe mieszkania o pow. ok 60 m2 mają tylko salon z aneksem kuchennym i jeden pokój-sypialnię. gdzie mają dzieci się podziać?
za komuny budowano w tym metrażu parę pokoi dla rodziny a teraz to tylko dla singli może być wygodnie
Dodano: 5  Października  2017  14:37:03
~Zaz
Pięknie chaszcze na błoniach wycinają będzie pięknie równo i zielono, a nie to siedlisko patologów!
Dodano: 5  Października  2017  14:32:33
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe