Nocna i świąteczna opieka medyczna

Image

Stalowowolski szpital, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, świadczy usługi w zakresie „Nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej”.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8.00 do 8.00 dnia następnego.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka i do którego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

- Jeżeli jest nagły przypadek urazowy, to oczywiście pacjent powinien udać się na SOR, natomiast jeśli jest to choroba przewlekła, na którą pacjent się leczy, a wystąpiło jej nagłe zaostrzenie, to powinien udać się do nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, gdzie pacjent jest diagnozowany, ewentualnie kierowany do domu do leczenia ambulatoryjnego, albo kierowany jest do oddziału szpitalnego celem dalszego leczenia- mówi Andrzej Komsa, zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa.

Dyżurujący lekarz udziela porad w warunkach ambulatoryjnych w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych) oraz telefonicznie (15 843 32 40, 501847549, 501847546).

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie: nagłego zachorowania, nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy, gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Dzięki inwestycjom realizowanym w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli pacjenci będą przyjmowani w lepszych warunkach.

- Obecnie przebudowujemy część infrastruktury, która wchodzi w skład nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Będziemy mieć nowe pomieszczenia, nowocześnie wyposażone w sprzęt i infrastrukturę, taką, która powinna być w gabinetach lekarskich. Dostęp dla pacjenta na pewno będzie łatwiejszy, poszerzy się infrastruktura gabinetowa, będzie większa poczekalnia- mówi Andrzej Komsa.

Nowe punkty nocnej i świątecznej pomocy medycznej od 1 października są realizowane w 27 placówkach medycznych na Podkarpaciu w tym m.in. w: Stalowej Woli, Rzeszowie, Nisku, Nowej Dębie, Łańcucie, Mielcu, Tarnobrzegu, Krośnie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~medykament

Osobom z niskim ciśnieniem zaleca się słuchanie posłów PiS.