OIOM zyska sprzęt za 1 mln zł

Opublikowano: 19  Września  2017

Powiat stalowowolski pozyskał milion złotych na zakup sprzętu na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej...

To dobra wiadomość i dla samej placówki, i dla pacjentów, którzy leczą się w stalowowolskim szpitalu.

- Otrzymaliśmy dotację od rządu Rzeczypospolitej Polskiej w kwocie 1 mln zł na zakup nowego sprzętu do anestezjologii intensywnej opieki medycznej. Jest to dla nas duży sukces, że pani premier odpowiedziała na nasz wniosek i przekazała nam te środki. Dzisiaj podpiszemy umowę z panią wojewodą i będziemy ogłaszać przetarg na realizację tego zadania- mówi starosta Janusz Zarzeczny.

Dzięki pozyskanym środkom 6 stanowisk na OIOM-ie zostanie wyposażonych w kompleksowy sprzęt (łóżka, respiratory, pompy infuzyjne). Powiat na poczet tego zadania wyłoży 350 tys. zł.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~kobitka
Niby mamy pięknie wyposażoną kardiologię inwazyjną i trochę jakby zaniedbaną kardiologię a mimo to według statystyk najwięcej w Stalowej Woli umiera osób na choroby układu krążenia i to w większości są kobiety.
Łatwo zauważyć, że pacjentami inwazyjnej kardiologii w większości są mężczyźni a kobiety z reguły trafiają na kardiologię zwykłą. Może by zatrudnić dodatkowych lekarzy, może by szkolenia jakieś zafundować by umieralność kobiet z powodu chorób układu krążenia zmniejszyć.
Dodano: 30  Września  2017  21:33:42
~pacjentka
Aby tylko lekarze 5 x zastanowili się nad podanym lekiem pacjentowi bo OIOM będzie stał pusty jak się komuś leki pomylą i pacjent nie dojedzie do OIOMu a wyjedzie nogami do przodu. Niestety bywają takie przypadki.
Dodano: 30  Września  2017  21:11:26
~do mmm
Z mila checia zadecyduje o Twoich pieniazkach mmm , zawsze mozesz liczyc na moje wsparcie finansowe z twojej gotowki.
Dodano: 20  Września  2017  20:38:11
~mmm
Ale wróciły...
Dodano: 20  Września  2017  19:44:21
~Adam
Ilu ludzi ciezko pracuje i za niemale pensje by byly wydane pieniadze zabrane obywatelowi przez Rzad a tylko w malej czesci powrocily do obywateli.
Dodano: 20  Września  2017  14:51:40
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe