Sokół wzniesie się na razie na papierze

Opublikowano: 14  Września  2017

Tarnobrzeska firma zajmie się opracowaniem projektu przebudowy i rozbudowy budynku Sokoła w Rozwadowie. Projekt ma być gotowy jeszcze w tym roku…

Do stalowowolskiego Urzędu Miasta wpłynęły dwie oferty dotyczące opracowania projektu przebudowy zabytkowego Sokoła. Jedną z nich wystosowała firma z Warszawy wyceniając swoje usługi na 97 tys. zł. Drugą, opiewającą na 93 tys. zł, złożyło biuro projektowe z Tarnobrzega. Dodatkowo ta druga firma zadeklarowała wykonanie projektu w skróconym o 14 dni terminie. Miasto na sfinansowanie zadania zabezpieczyło w budżecie około 94,7 tys. zł. Komisja przetargowa wybrała tańszą ofertę.

Wykonawca będzie miał 2 miesiące na realizację powierzonego mu zadania. Zakres prac obejmie aktualizację lub wykonanie mapy zasadniczej do celów projektowych, inwentaryzację architektoniczną i konserwatorską, ekspertyzę techniczno– budowlaną, wykonanie niezbędnych ekspertyz, uzgodnień, opracowanie wielobranżowego projektu budowlanego i wykonawczego w oparciu o propozycje przeznaczenia pomieszczeń w budynku (po uzgodnieniu z zespołem ds. Rewitalizacji osiedla Rozwadów). Prace obejmą: remont kamiennej figury "Sokoła" stojącej na dachu, remont figury Matki Bożej Niepokalanie Poczętej wmontowanej w róg budynku, odnowienie napisów na budynku, montaż iluminacji obiektu w celu jego wyeksponowania za pośrednictwem oświetlenia zewnętrznego oraz instalację wewnętrznych i przyłącza.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Ya Nickt
do sssuu: a to już wiadomo i będzie b. pożyteczne!
Dodano: 14  Września  2017  22:52:52
~sssuuu
Znowu wersje papierowe różnych rozwiązań ale po nich przyjdzie wizualizacja sokoła to dopiero będzie majstersztyk. Z ciekawości zapytać trzeba co tam pan prezydent pożytecznego zlokalizuje w odrestaurowanej budowli?
Dodano: 14  Września  2017  21:01:28
~Dobra zmiana
Nadberezny wszystko robi na papieże ! I tylko na papierze a jak już coś ruszy to finansowane jest z kredytu !
Dodano: 14  Września  2017  20:23:09
~złomiarz
Jak można przebudowywać i rozbudowywać zabytkowe budynki ? pojxxało kogoś ? :-/
Dodano: 14  Września  2017  15:33:36
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe