Hutnik II też chce wystąpić z ROD

Opublikowano: 13  Września  2017

Z PZD wystąpiły już ogrody: San i Sochy. O tym samym myślą działkowcy z Hutnika I. Oderwać od związku chcieliby również ci z Hutnika II...

Rodzinne Ogrody Działkowe Hutnik II skupiają 1812 działkowców. Na 38 hektarach mieści się 1113 działek. To największy ogród na Podkarpaciu i 4 co wielkości w całej Polsce. Polski Związek Działkowców otrzymuje z Hutnika II około 23 tys. zł rocznie. Gdyby ogród oderwał się od PZD te pieniądze, a także inne, które trzeba odprowadzać zostałyby na miejscu. W Stalowej Woli jest 10 ogrodów działkowych (Hutnik, Hutnik I, Krokus, San, San II, Metalowiec, Sochy, Elektrownia, Kolejarz, Posanie). Nie wszyscy skupieni są w Polskim Związku Działkowca, co oznacza, że sami gospodarują swoimi funduszami. Pieniądze zbierane są raz w roku. Gdyby Hutnik II "wyszedł" z PZD mógłby sporo zaoszczędzić. Pierwsze kroki już poczyniono. Założono grupę inicjatywną i zbierano podpisy.

- Zrobiliśmy listy, wymagana była liczna 180 podpisów, uzyskaliśmy 344. Zrobiliśmy jedno podejście o złożenie list do zarządu, który ma obowiązek je przyjąć. Nie przyjęli nam tych list, wyrzucili nas za drzwi. Zrobiliśmy drugie podejście- to samo. Za trzecim razem zostały przyjęte te listy. Obowiązkiem zarządu jest przyjąć te listy, czy to zarządu komisarycznego, czy wybranego w normalnym postępowaniu. Pani komisarz napisała, że pod naciskiem grupy inicjatywnej listy zostały przyjęte i zostaną wysłane do radcy prawnego do Rzeszowa. Po co? Nie wiem o co tu chodzi. Teraz czekamy na dalszą decyzję- mówi Zbigniew Wnęk z grupy inicjatywnej wystąpienia z PZD.

Podczas spotkania, które zorganizował dla działkowców zarząd komisaryczny, praktycznie nie dało się porozmawiać na ten temat, bo zebranie nagle się "urwało" i zakończyło. Rozmawiano praktycznie tylko na temat problemów z elektryfikacją.

- Nie podobają nam się rządu Polskiego Związku Działkowców. Chociażby sprawa odwołania zarządu. Odwołani członkowie zarządu złożyli odwołania. Kodeks prawa administracyjnego mówi wyraźnie, są podane terminy, kiedy powinna przyjść odpowiedź. Najdłuższy termin odpowiedzi na pismo jest do dwóch miesięcy. Odpowiedzi nie ma do tej pory. Po prostu nas lekceważą. Jest też wiele innych spraw. Chcemy, więc zrobić swoje stowarzyszenie i sami rządzić się swoimi pieniędzmi, nie dawać dotacji na Warszawę, na Tarnobrzeg, na Rzeszów, być po prostu gospodarzem na swoim gruncie- mówi Zbigniew Wnęk z grupy inicjatywnej wystąpienia z PZD.

Żeby wyjść z Polskiego Związku Działkowców potrzeba zwarcia sił i wielu głosów podczas decydującego spotkania. W pierwszym podejściu "za" musi podnieść rękę 454 działkowców przy frekwencji wynoszącej 906 osób. W drugim podejściu (zebranie może być zwołane nawet tego samego dnia) "za" muszą być 363 osoby przy uczestnictwie w głosowaniu 544 osób.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~andrzej
tak naprawdę trzeba do zarządu mądrych, pracowitych ludzi, mających czas, a te stare kapcie co były na niczym się ni znały, tylko rządzić , rządzić, to ze jest zarząd komisaryczny jest to jest efekt tego że zarząd odwołany nie stosował się do przepisów , pani agnieszka jak zobaczyła co się dzieje musiała ich odwołać, nie było innej możliwości , ten cały małkiewicz to masakra ( nie nadawał na prezesa).......
Dodano: 18  Września  2017  10:27:32
~Zenon
A czy nie można poprostu wystąpić z pzd i sprzedać z bonifikata działki obecnym użytkownikom z zastrzeżeniem że nadal będą to działki rekreacyjne?. Czy trzeba tworzyć od razu stowarzyszenia zeby lesne dziadki przeskakiwaly pomiędzy stolkami i nic się nie zmienialo? Można by płacić grosze za podatek gruntowy i korzystać z działki.
Dodano: 17  Września  2017  21:22:10
~Patriota
Na 1100 działek ponad 330 mamy Rodzin UBECKICH. Obraz w Skali Kraju . 330 rodzin przez te lata kradło i działało na szkode ogrodu. Okradali wiekszość
Dodano: 17  Września  2017  09:41:31
~anna
byłam na zebraniu z zarządem komisarycznym, nie dało się tam rozmawiać konstruktywnie, odwołane osoby ze starego zarządu nie pozwoliły na to, prezes nie pracował za darmo, więc powinien przestrzegać przepisów, sam sobie podpisywał umowy, nie opłacał działki, wiele było zastrzeżeń do całego zarządu, dlatego teraz chcą się odłączyć od PZD i stworzyć swój folwark, o zgrozo....
Dodano: 15  Września  2017  21:23:13
~Monia
mam działkę na hutniku II i boję się wystąpienia z PZD, bo przekonałam się jak pracował odwołany Zarząd, nic się nie dało tam załatwić, same przekręty, Regulaminu nikt nie przestrzegał, same znajomości i układy. I jak się ponownie dorwą do władzy to będzie źle ..... a wcale duże pieniądze nie wychodzą do PZD, a jest pomoc prawna
Dodano: 15  Września  2017  21:09:32
~wiechu
Mariakrzyszczuk !
W Krokusie juz jest prywatny folwark,ale te bulwary nadsanskie dadza nam w du...e.Bedziemy mieli przewalone,ani ciszy ani spokoju ani relaksu
Dodano: 15  Września  2017  19:15:47
~Roman
No dobra moze do rzeczy , jaka jest roznica pomiedzy PZD a Stowarzyszeniem ?
Dodano: 15  Września  2017  17:34:05
Zarząd nie miał opinii w czasie uzgadniania przebiegu obwodnicy, nie wystąpił z propozycjami nowej lokalizacji za wałem, poszerzajac istniejący tam ogród i dobudowując nowy wał. Nie widzieliśmy inicjatywy i wsparcia.

Co "stowarzyszenie" ma do zaproponowania? Portal może umieścić "informacje", bełkotu mamy dość.
Dodano: 15  Września  2017  16:27:19
~działka
Zamiast pisać bzdury , zajmijcie się tym co się wyprawia za "Krokusem" pomiędzy wałem i Sanem. To woła o pomstę do Nieba!!!! Wycinka drzew i planowane betonowanie to :skandal, bestialstwo i prymitywizm.Przyszłe pokolenia będą nam "wdzięczne" za kataklizmy i anomalie pogodowe. A co ze spokojem działkowiczów????????
Dodano: 15  Września  2017  10:31:28
~Działkowiec
Niech lepiej prad podlacza zlodzieje. Ludzie 3 lata temu wplacili 1 rate i nie maja. Poprzedzni Prezes i Zarzad to Ekipa Slezaka i Radni sobie popodłaczali nie wplacajac ani zlotowki zlodzieje. Mozna sprawdzic w kasie. A teraz chca Stowarzyszenie swoje otworzyc. Prokuratura powinna sie tym zajac . Powinno sie placic podatek jak Rolnik placi i tyle . A nie skladki na bande zlodziejaszkow obojetnie kto by zarzadzal. Nikomu juz nie mozna ufac tak wszedzie kradna .
Dodano: 15  Września  2017  07:09:10
Nie wiem ,czyi to dobry pomysł z tym wychodzeniem z PZD. Zobaczcie jak wyglądają działki w ogrodzie San.Też mają problem z Zarządem. Za parę złoty od działki na rok? Dopiero byłby prywatny folwark,bez nadzoru.
Dodano: 15  Września  2017  06:27:12
~Tadek R
Andrzeju,Leszek nie Lech i on był dwie kadencje wczesniej,ale super prezes,tyle lat rzadził,a dzieki niemu wał jest naokoło ciagle zalewanych działek(teraz to twierdza umiech mimo ze nie czepiał sie pierdół,klucz był dostepny DZIAŁKI ISTNIEJA !!! WOW
Dodano: 14  Września  2017  14:04:21
~Andrzej
Co racja to racja w Krokusie zrobil sie nie rodzinny,a prywatny ogrod dzialkowy!
Babom sie we łbach poprzewracalo kur....de o klucz do bramy prosic się,zglaszac dzien wczesniej CHORE !!!
A byly prezes Lechu mial pojecie o swojej robocie nie to co te baby.
Dodano: 14  Września  2017  10:51:05
~Wega
Jasio!
Tu nie chodzi o rycie w ziemi tylko luzik trawka, hustaweczka,grill,ognisko.
Dodano: 14  Września  2017  10:44:54
~Jaga
Krokus jest za wałem w topolach.
Dodano: 14  Września  2017  10:37:38
~Wert
Po wczorajszym wpisie juz mam 2 osoby chetne,jedna na zamianę na Sochy.
Dodano: 14  Września  2017  10:33:48
~Rygler
A gdzie jest KROKUS?
Dodano: 14  Września  2017  10:19:25
~janek
Ja chętnie wystąpię z PZD.
Ale niestety zwoływanie zebrań w czasie pracy ludzi nic nie da.
Nie wszyscy są emerytami z czasem wolnym o każdej porze dnia.
Dodano: 14  Września  2017  08:58:11
~Działkowiec
Potrzebuje namiarów do prezesów ogrodów działkowych "San" i Sochy.Ponieważ też zastanawiamy się nad wystąpieniem z PZD.
Dodano: 14  Września  2017  00:32:44
wert ile a dzialke i jak moge sie skontaktowac, pozdrawiam
Dodano: 14  Września  2017  00:19:11
~jasio
ja pitole nie wiedziałem ze sa u nas tysiące co preferereruja przywiązanie chopa do ziemi i jeszcze o to walcza
Dodano: 13  Września  2017  22:45:41
~sprzedamkupie
a kiedy to głosowanie?
Dodano: 13  Września  2017  22:21:48
~wert
Zarzad KROKUSA to panstwo w panstwie !
chore przepisy,regulaminy i zwyczaje !
Dlatego sprzedaje i do widzenia nikt nie bedzie mi dyktował kiedy moge wjechac na dziake autem aby dowieżc ciezki materiał.
Nikt nie bedzie mi palcem pokazywał ze róży zachciało sie rosnac za sietka i powinienem ja odciac.Nikt nie bedzie mi mowil jakiej wysokosci moge ognisko rozpale.Płace nie mała kase i zadna baba nie bedzie mi dyktowac swoich chorych warunków.
Poprzedni prezes zlewał swoja funkcje ale prezesa ktory 10 lat rzadził ,ktory wybudował wał nikt nie przebije (nie wiem jak sie nazywał bo nie miałem potrezby interwencji) jakos nikt nie rozjezdził dróg wewnetrznych,nikt nie pokuł sie wystajaca róza czy innym krzewem.Starszy pan ktory organizowal jesienne imprezki,konkurs na najładniejsza i najwieksza dynie itp.
Na tym polega funkcja prezesa ,A NIE ZAKAZY I NAKAZY,sa inne ogrody przyjazne ludziomnie bede sie kopał z koniem.Spadam
Dodano: 13  Września  2017  20:56:47
~wert
Zarzad KROKUSA to panstwo w panstwie !
chore przepisy,regulaminy i zwyczaje !
Dlatego sprzedaje i do widzenia nikt nie bedzie mi dyktował kiedy moge wjechac na dziake autem aby dowieżc ciezki materiał.
Nikt nie bedzie mi palcem pokazywał ze róży zachciało sie rosnac za sietka i powinienem ja odciac.Nikt nie bedzie mi mowil jakiej wysokosci moge ognisko rozpale.Płace nie mała kase i zadna baba nie bedzie mi dyktowac swoich chorych warunków.
Poprzedni prezes zlewał swoja funkcje ale prezesa ktory 10 lat rzadził ,ktory wybudował wał nikt nie przebije (nie wiem jak sie nazywał bo nie miałem potrezby interwencji) jakos nikt nie rozjezdził dróg wewnetrznych,nikt nie pokuł sie wystajaca róza czy innym krzewem.Starszy pan ktory organizowal jesienne imprezki,konkurs na najładniejsza i najwieksza dynie itp.
Na tym polega funkcja prezesa ,A NIE ZAKAZY I NAKAZY,sa inne ogrody przyjazne ludziomnie bede sie kopał z koniem.Spadam
Dodano: 13  Września  2017  20:56:45
~cccp
A głupi zarząd krokusa dalej chce utrzymywac pzd
Dodano: 13  Września  2017  18:53:16
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe