Zamiast kościoła parkingi

Opublikowano: 13  Września  2017

Na "kokoszej górce" przy ul. Okulickiego powstaną parkingi, z których korzystać będą mieszkańcy osiedla Młodynie. Wcześniej planowano tam budowę kościoła...

Miasto ogłosiło przetarg na budowę 29 nowych miejsc postojowych (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych) dla samochodów osobowych. Parkingi będą ulokowane na terenie skarpy przebiegającej wzdłuż istniejącej drogi osiedlowej. Ta wiadomość bardzo ucieszy okolicznych mieszkańców, gdyż obecnie pozostawienie samochodu blisko domu graniczy z cudem. Auta są stawiane gdzie tylko się da, czasem nawet z "pominięciem" przepisów drogowych.

Zakres prac obejmie: roboty przygotowawcze, wycinkę drzew wraz z karczowaniem, usunięcie warstwy humusu, rozbiórkę krawężników oraz obrzeży betonowych, a także rozbiórkę betonowego chodnika, ułożenie nowej nawierzchni z kostki brukowej wraz z krawężnikami, ustawienie znaków drogowych. Wszystkie prace potrwają około 8 tygodni.

Kilka lat temu wokół "kokoszej górki" zrobiło się duże zamieszanie i to nie tylko w naszym rejonie, bo temat podchwyciły także media ogólnopolskie. 27 lutego 2009 roku na "kokoszej górce" został nielegalnie postawiony krzyż, który poświęcił ks. bp. Edward Frankowski. Fakt ten miał zapoczątkować budowę kolejnego kościoła w mieście. Zawirowania wokół tematu trwały kilka miesięcy. PINB postawienie symbolu religijnego uznał za samowolę budowlaną i nakazał oddanie go prawowitemu właścicielowi. Nikt nie chciał podjąć się tego zadania. Niektórzy przyłożenie ręki do pozbycia się krzyża z górki uznali za profanację przekonując, że wcześniej władza wyraziła ustnie zgodę na postawienie tam świątyni. W miejscu gdzie ustawiony był krzyż codziennie zbierali się ludzie, by modlić się. Drewniany symbol stał między drzewami do nocy z 15 na 16 czerwca 2012 roku, kiedy to został przeniesiony na prywatną posesję przez jednego z mieszkańców powiatu, który sprawę rozwiązał sam, bez udziału instytucji i osób trzecich. Na teren parafii p.w. Opatrzności Bożej krzyż został przetransportowany 9 sierpnia tego samego roku. Jeszcze przez dłuższy czas w miejscu gdzie początkowo stał gromadziła się grupka osób, która wspólnie odmawiała różaniec.

 


Komentarze
« 1 2 3 »

Strona: 2/3 Wyświetlaj po:

Dobry parking imienia Krzysia Czesia.

:-)
// jak zawsze w punkt Art
Dodano: 14  Września  2017  07:36:41
~jan
... ,, został nielegalnie postawiony krzyż"... tzn. krzyż sam się postawił ?... co wstydzicie się napisać kto go tam NIELEGALNIE wkopał ?... PRAWY I SPRAWIEDLIWY.
Dodano: 14  Września  2017  07:35:24
~Pleban
Kościół a za czyje pieniądze polecieli do Chin wiesz może ?
Bo dopiero był cop czyli lans i fajans a teraz zabawa ibodpoczynek w Chinach.
Już dość tych igrzysk, hipokryzji i nepotyzmu !
Jak długo to będzie jeszcze trwać ?
Ludzie pasa zaciskają i ledwie koniec z końcem wiążą a Ci się bawią pewnie za ich pieniądze ciężko zrobione u Niemca aluminiowa bądź innego prywaciarza.
Dobra zmiano daj na żyć i przestań nas doić gdzie tylko możesz bo zaczęliście obiecująco a działacie nie inaczej jak PO.
Amen
Dodano: 14  Września  2017  07:32:37
~amberdonek
slęzi powstrzymał klechów bo by była kolejna plebania a w niej ekipa nierobów
Dodano: 14  Września  2017  06:47:05
~iza
Bo ludzie są w grupie jak trzcina, gną się jak je wiatr powala. W domku swoje racje potrafią odkryć a na zewnątrz idą z prądem jak woda w rzece. Chodzi o te pozory bycia we wspólnocie.
Dodano: 14  Września  2017  06:11:35
Masakra.
Po prostu masakra... jeszcze 5..6 lat temu koczowali ... po nocach bo taknpotrzebny kościół był... A tu masz... wychodzi że ktoś kogoś oszukał...
Nie zapomnę tych gromad ... zniczy i ma głos się modlących... A teraz... parking...heee dobre
Dodano: 14  Września  2017  05:20:19
~xxx
Bożą drogę zostawcie w spokoju
Dodano: 14  Września  2017  05:09:54
I proszę mi teraz odpowiedzieć szczerze, kto woli przez okno lub gdy wyjdzie sobie na.spacer, podziwiać zaparkowane blaszaki w porównaniu do lasku? Tylko nie odpowiadać mi, że niby nie.mają niektórzy gdzie parkować itd. Czyżby samochód był waźniejszy od człowieka? Wystarczy pomyśleć. Ilość samochodów lawinowo wzrasta, czyli co, jeśli za x lat samochodów będzie jeszcze 5 razy type co teraz, to i parkingów będzie 5 razy.tyle?! Wszystko wyrżną, wykarczują, BI SAMOCHÓD?! Poeinny być regulacje prawne dopuszczające pewną nieprzekraczalną, niezaburzającą równowagi osiedlowej, liczbę miejsc parkingowych. I tyle. Nie może to narastać w nieskończoność. Są miasta, gdzie całe ich centra są zamknięte dla ruchu indywidualnych kierowców, i ludzie jakoś żyją, np mnóstwo miast we Włoszech. Wynocha ze smrodami! Kupić sobie garaż na zadupiu i tam wraka trzymać!
Dodano: 13  Września  2017  23:44:44
~Kgtyj
Dobrze ze czarni tej górki nie ukradli! !
Dodano: 13  Września  2017  23:44:13
Hatakumba i Mata Hari
Dodano: 13  Września  2017  23:40:01
~HAKATUMBA
No i po co ten Lucek tyle się natrudził by tam stawiać krzyż z biskupem?
Dodano: 13  Września  2017  23:18:23
~Tato
No i fajnie, może samolot po nich nie przyleci i będzie dobra zmiana?
Skoro piszesz że są w Chinach to musimy się spodziewać innych godzin w których płezydęt przemówi na forum 😎
Dodano: 13  Września  2017  23:16:02
~Kościół l
A prezydent z Sobierajem, Zarzecznym i Ortylem bawią się w Chinach umiech
Dodano: 13  Września  2017  23:11:23
W Stalowej niektore rodziny maja i po 3,4 auta.Dwa słuzbowe z pracy i dwa do jazdy po pracy.Jedno mniejsze na zakupy ,drugie wieksze na dłuzsze trasy.Ludziom sie za dobrze powodzi.Dlatego brakuje miejsc parkingowych.Nowe bloki bez parkingu pod blokiem to bubel.Zielen kosztem parkingu to rozwiazanie z lat 90 tych,kiedy byla bieda i brak kasy.
Dodano: 13  Września  2017  22:59:44
~jerro
W magnolii ciasno i dla tego za płotem parking powstanie. Już na etapie projektu było wiadoma że jak na mieszkanie będą przypadać 2 auta / a to ludzie majętni/ to na całym osiedlu miejsc nie starczy. Wiec co pisowskie władze pomożecie? Pomożemy.! /Jak Biskup pozwoli;)
Dodano: 13  Września  2017  22:21:06
~iza
Bo to Judasze som!
Dodano: 13  Września  2017  21:33:50
Srebrników zal na wybudowanie podziemnego dla mieszkańców porządnego apartamentowca.
Dodano: 13  Września  2017  21:30:12
~iza
Oporna -popieram cię w każdym calu.
Dodano: 13  Września  2017  21:28:40
~ola
Bo najtaniej jest zapełnić hektar ziemi miejskiej parkingiem. Może czas architektów dobrej klasy zatrudnić i zacząć budować z głową? Po co komu taki kwiatek przy kożuchu jak połać parkingu z samochodami pod oknem? Też mi krajobraz.
Dodano: 13  Września  2017  21:25:00
~ola
A nie można zrobić parkingu podziemnego i tylko wjazd byłby powierzchnią z betonu a całą powierzchnię pokryć zielenią z ławkami dla mieszkańców? Wszędzie idzie nowe, budowane są budynki i budowle które nie rażą jak budynek ze sklepem Biedronka na Okulickiego tylko tu wszystko jak za PRL w tej szarej Stalowej Niewoli musi być.
Dodano: 13  Września  2017  21:20:44
~Oporna
Jeżeli budowane są parkingi kosztem zieli to już jest naprawdę źle. Jeszcze trochę doczekamy się krakowskiego smogu. Sami będziemy sobie winni. Nie lubię smrodziarzy i nie ruszaj mnie ich problemy. Mogą korzystać z transportu miejskiego. Na pewno stan powietrza by się poprawił. Wystarczy popatrzeć na sznur samochodów w godzinach szczytu. W każdym samochodzie 1 osoba ..... czasami dwie... zostawię to bez komentarza. Ktoś powie nie ma kursów. Klienci napędzają interes. Nie ma klientów nie ma transportu. Zasada stara jak świat.
Dodano: 13  Września  2017  21:12:05
Drzewa maja zniknac i bedzie parking na smrody?Czy tych biurokratow poje....Okna z widokiem na stare auta,zamiast na drzewka?
Dodano: 13  Września  2017  21:05:27
~Grzegorz
I co na to opozycja? To jest kolejna szansa na głupie zbijanie kapitału politycznego. Jakieś drzewko wsadzić, porozdawać konstytucję albo powywijać kanisterkiem... smiech2
Dodano: 13  Września  2017  20:32:12
~hurser
Kuzwa...dookola lasy ,dookola dzrewa ,sosny w centrum a wam jeszcze malo.Powinni wyciac w ch... to badziewie z miejskich terenow i ewentualnie posadzic w innych miejscach jakies drzewa pasujace do miejskiego wygladu.Te sosny to juz obiekt posmiewiska w Polsce o Stalowej Woli.
Dodano: 13  Września  2017  20:09:26
mix
Parking idzie szybko zbudować, natomiast czekać na niewielki lasek w mieście trzeba czekać latami.Jest to bardzo zła decyzja.
Dodano: 13  Września  2017  20:04:13
~Belzebub
No i wygrałem! Tyle ładnych drzew i bez zezwolenia? A jak! Uni wyrąbią a my bendziemy mieć czysty plac i ..uj! Ale na tym parkingu będzie się działo?! Aż się cieszę ile tam będziem mieć ofiar do piekła. Apage s...!
Dodano: 13  Września  2017  19:58:02
~kris35
Każdy myślący i chcący rozwijać się człowiek [homo sapiens] ma potrzebę ; pracy , mieszkania , transportu, magazynowania albo parkingu. No ale jeśli chodzi o tych co z [homo sapiens] mają wspólnego tylko szczątkowe cechy to trzeba zauważyć że; mają w Stalowej Woli wystarczającą ilość kościołów które widać z każdego bloku. Podsumowując -popieram budowę parkingu . Aż jestem w szoku że, prezydent popiera rozsądek.
Dodano: 13  Września  2017  19:57:07
~ola
No i bardzo dobrze że powstaje parking a nie kolejny kościół. Mało tych molochów kościelnych w mieście?
Dodano: 13  Września  2017  19:46:18
~dupek
witam tam nie potrzeba wycinac drzew to glupi pomys a te projektant to niech wroci do podstawowej szkoly.w zdluz ulicy wystarczy ze poszerzy sie pas tak jak jest plac na smietnik i aut stanie dosc duzo.a taliego patalacha co chce wycinac drzewa od razu go wpieprzyc z zawodu gdzie ta ciemnota sie uczyla.czy jakis urzedas byl tam i poipatrzyl glab .bo krew zalewa jakie to koszta ;no jak takich glabow utrzymujemy to nie stety . tam tylko trza rozumu a nie pierdul nadberezny byles tam i widziales jak jest i takich gamoni to wypieprz z roboty jak chcesz to podpowiem i tanio.a debilom zabiez wszelkie uprawnienia bo to wstyd takiego naciagania na kase dzieki
Dodano: 13  Września  2017  19:24:14
~Prav
Mam to w du...
Dodano: 13  Września  2017  19:19:17
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe