Zamiast kościoła parkingi

Opublikowano: 13  Września  2017

Na "kokoszej górce" przy ul. Okulickiego powstaną parkingi, z których korzystać będą mieszkańcy osiedla Młodynie. Wcześniej planowano tam budowę kościoła...

Miasto ogłosiło przetarg na budowę 29 nowych miejsc postojowych (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych) dla samochodów osobowych. Parkingi będą ulokowane na terenie skarpy przebiegającej wzdłuż istniejącej drogi osiedlowej. Ta wiadomość bardzo ucieszy okolicznych mieszkańców, gdyż obecnie pozostawienie samochodu blisko domu graniczy z cudem. Auta są stawiane gdzie tylko się da, czasem nawet z "pominięciem" przepisów drogowych.

Zakres prac obejmie: roboty przygotowawcze, wycinkę drzew wraz z karczowaniem, usunięcie warstwy humusu, rozbiórkę krawężników oraz obrzeży betonowych, a także rozbiórkę betonowego chodnika, ułożenie nowej nawierzchni z kostki brukowej wraz z krawężnikami, ustawienie znaków drogowych. Wszystkie prace potrwają około 8 tygodni.

Kilka lat temu wokół "kokoszej górki" zrobiło się duże zamieszanie i to nie tylko w naszym rejonie, bo temat podchwyciły także media ogólnopolskie. 27 lutego 2009 roku na "kokoszej górce" został nielegalnie postawiony krzyż, który poświęcił ks. bp. Edward Frankowski. Fakt ten miał zapoczątkować budowę kolejnego kościoła w mieście. Zawirowania wokół tematu trwały kilka miesięcy. PINB postawienie symbolu religijnego uznał za samowolę budowlaną i nakazał oddanie go prawowitemu właścicielowi. Nikt nie chciał podjąć się tego zadania. Niektórzy przyłożenie ręki do pozbycia się krzyża z górki uznali za profanację przekonując, że wcześniej władza wyraziła ustnie zgodę na postawienie tam świątyni. W miejscu gdzie ustawiony był krzyż codziennie zbierali się ludzie, by modlić się. Drewniany symbol stał między drzewami do nocy z 15 na 16 czerwca 2012 roku, kiedy to został przeniesiony na prywatną posesję przez jednego z mieszkańców powiatu, który sprawę rozwiązał sam, bez udziału instytucji i osób trzecich. Na teren parafii p.w. Opatrzności Bożej krzyż został przetransportowany 9 sierpnia tego samego roku. Jeszcze przez dłuższy czas w miejscu gdzie początkowo stał gromadziła się grupka osób, która wspólnie odmawiała różaniec.

 


Komentarze
1 2 3 »

Strona: 1/3 Wyświetlaj po:

Raczej żadnych list nie było. Trzeba zrobić listę za zachowaniem górki w obecnym kształcie.

Przekażcie w swoich grupach parafialnych, że chcą tam zbudować parkingi, wyciąć drzewa, że kościół tam już nigdy nie powstanie, że to pokłosie decyzji Szlęzaka i trzeba obronić teren. I zróbcie listy.
Dodano: 20  Września  2017  18:03:52
~Mikey
Allaaaaaaaaah agbaaaaarrrrrr!!! Módlcie się do Allaha, a kościół będzie wam dany.
Dodano: 20  Września  2017  16:49:18
Ja olewam PIS w przyszlych wyborach wlasnie przez te niszczone drzewa.Czy ktos wie kto podpisal sie pod zgoda na parking?Urzedasy nic nie chca ujawniac.Czy prezydent to podpisał?Trzeba to wiedziec zeby wiedziec na kogo głosowac.Urzedasy robia co chca, a mieszkancy maja cicho siedziec i przygladac sie wycince.
Dodano: 20  Września  2017  15:30:03
~EKOALARM
Kto toporem wojuje, od topora ginie. Tak głoszą przedwieczne księgi.

NIE DLA WYCINKI DRZEW. OCALMY KOKOSZĄ GÓRKĘ.

Parkingi można zbudować w innym miejscu.
Dodano: 18  Września  2017  23:53:46
~Krzysiek
Zamiast wyciąć wszystkie drzewa

można byłoby oszczędzić kilka na przytulny skwer.
Dodano: 18  Września  2017  19:11:06
Wszystkim niedogodzi, taka prawda. Mieszkańcy sąsiednich bloków zapewne w większości chcieli by parking. Generalnie miejsc parkingowych w tamtej okolicy jest mało. Co do kościoła-w odległości około 1km są 3 kościoły (Klasztor oo,Florian,oraz ,,iglo"). Najlepszym wyjściem to chyba zostawić kokoszą górkę,bo terenów zielonych w stalowej też nie za wiele.
Dodano: 17  Września  2017  20:25:15
~mimoza
Parking tak ale wśród drzew!
Dodano: 17  Września  2017  19:58:41
STOP WYCINCE DRZEW
Dodano: 17  Września  2017  19:57:16
~ABC
Rżnąć drzewka i budować PARKINGI!Za 100 lat i tak na Ziemi nie da się żyć.
Dodano: 17  Września  2017  12:30:24
~xyz1
precz łapy od drzew!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 17  Września  2017  11:16:55
~PARAFIANKA
do HAKUTUBA ZA TO ZOSTAŁ PRZYDENNYM TO MALO 1!!!!!!
Dodano: 16  Września  2017  14:05:46
~Mariusz
do janka: ty podnóżku pisowski ile kosztowalo maslo i podobne produkty w tamtych czasach? nadchodzą kolejne podwyżki i branie za morde wszystko i wszystkich, nie udało się im w latach 2005 - 2007 to teraz nadrabiają. ZAtkali wam geby 500 + (emerytom tj. waszym dziadkom 2 zl) i innymi durnymi obiecankami dlatego ich chwalicie tylko dupku pomysl jest to kosztem słabszych grup ale co tam, wazne, ze my korzystamy. Splacac te obiecanki będzie się latami jak wcześniej nie staniemy się druga Grecja. "Produkuje" się więcej emerytow aniżeli jest pracujących, chyba, ze dowala tym co wyjechali za granice podatek (jest w oficjalnym planie i dobrze)aby to wszystko się jakiś czas krecilo. Zamordyzm na każdym kroku teraz w zakładach jeden drugiego się boi aby cos prawdziwego powiedzieć na pisiorow i to jest demokracja? jesteś z pisu to jesteś nasz a inaczej mowiacy i myslacy won z ich landu. Gratuluje ci takiego zachwytu, ze masz 500 + w zebach i możesz poszaleć w Biedronce bo nic innego z tego nie wynika.
Dodano: 16  Września  2017  09:56:45
~ad_rem
zdecydowanie jestem za parkingiem,ale bez wycinki wszystkich drzew na tej górce-na pewno da się wkomponować parking wśród drzew
Dodano: 15  Września  2017  21:25:28
@janek
Co to za brednie? Opodatkowanie i koszty życia rosną dla wszystkich, a dotacje i zasiłki dostają głównie nieroby. To jest ten partyjny dobrobyt? To jest czyste politykierstwo, żeby zdobyć głosy wyborców.

Gdyby któraś partia chciała budować dobrobyt, obniżałaby podatki i upraszczała warunki prowadzenia przedsiębiorstwa. Płacenie kary za pracę prowadzi do bankructwa, nie rozwoju.
Dodano: 15  Września  2017  14:01:33
Trzeba wznowić modły. Przekażcie w swoich grupach parafialnych, że chcą tam zbudować parkingi, wyciąć drzewa, że kościół tam już nigdy nie powstanie, że to pokłosie decyzji Szlęzaka i trzeba obronić teren.
Dodano: 15  Września  2017  13:55:58
~janek
@ pleban, prowokatorze jeśli ty porównujesz PIS do PO to ja ci gratuluję inteligencji to tak jak byś porównał dzień do nocy. W czasach nierządu PO POLACY cierpieli wielką biedę a teraz dzięki programom takim jak 500 plus czy najniższa emerytura 1000 złotych nareszcie POLACY żyją na wysokim poziomie.
Dodano: 15  Września  2017  13:40:05
~Jola
Jeżeli ten lasek zlikwidują i będą go betonować jako parkingi, tzn. ze panujący w tym miescie dogadal się z Gola a to bylaby podlosc! Gola obmurowuje stare przedszkole w srodku osiedla to przecież koszmar, sprowadza ludzi do niby "sanatorium" stawia ich auta na swoim "podwórzu" i prawdopodobnie ten parking to dla niego a wy mieszkancy będziecie wachac kolejne smrody.. Wierze w jakas akcje obronna tego lasku a nie na zgode na kolejny beton!!! może ci modlący wroca i cos wymodla? noz się w kieszeni otwiera jak dzisiaj niszczy się nie tylko ludzi pozbawiając ich glosu do swoich racji a ulega się tym co dobrze placa. Należy obserwować ten zamiar urzedasow pisowskich.
Dodano: 15  Września  2017  13:22:24
~Marek
Do tonii: wspomnialas o durnym wystroju z potężnych donic, na początku bawilo to żuli pare razy na Mlodyniu wywracaly ich ale "czujna" administracja nr 1 stawiala do pionu, uzupelniala "ubytki" i po co to wszystko! Po co te kontenery zmalowane z lawka? kto ma takie durne pomysły u tych urzedasow a nie pomyśli o praktycznych brakach jakim sa socjalistyczne chodniki na Mlodyniu. Ulica Okulickiego to jedna z glownych ulic w tym miescie z takimi chodnikami, budami blaszanymi wzdłuż jej i zaniedbalymi placami obok domow (to wcześniej opisałem), place zabaw z wyposażeniem komunistycznym ale co tam? wladza bawi sie doskonale i wybiorczo cos tam zepchnie na miescie. Do tego bezczelność SM i administracji jest porazajaca. Może przy okazji jakiś urzędas podjedzie na luk ul.Okulickiego przy wejściu w ul.chyba Okrzei w miejscu gdzie wchodzi się na nia, od tylu lat brak kawalka chodnika aby przez to bloto przejść na wyremontowana w/w ulice. Ta droga mieszkancy tego osiedla Mlodynie ida do klasztoru gdzie po deszczu przejscie jest koszmarem, to jest dosłownie 30 do 50 m chodnika. Jak taki urząd biedny to przy okazji remontu tej osiedlowej na Gorce ulicy nawet ze starych plyt można było ulozyc ten kawalek przejścia. Po co? to jest w takim miejscu gdzie na to nie zwraca się uwagi. Osiedle Mlodynie traktowane jest ja przysłowiowy "żul" chyba dla każdego z urzedasow.
Dodano: 15  Września  2017  11:07:06
~parafianka
Parking by się tam przydał, owszem,bardziej niż kościół czy bloki.
Ale jak to niektórzy twierdzą, i po części się z nimi zgadzam, przez tę batalię o miejsce pod kościół, zmarł wspaniały człowiek, pierwszy proboszcz parafii pw. Opatrzności Bożej,ksiądz Jerzy Warchoł. Ile on się odenerwował, to słów mało.
Dodano: 15  Września  2017  09:45:33
~babajaga
Jak to wyciąć drzewa!!! Przecież one rosły 50lat!! A ten piekny dąb na skraju kokoszej?? Jakoś do tej pory wszyscy dawali rade zaparkować. Nie widze problemu. na głównej drodze jest pełno miejsc parkingowych a i tak stoją puste. Łapy precz od drzew!!
Dodano: 14  Września  2017  20:29:08
~m546
do Bida - to dobrze ,że poświęcony ten teren ,przyda się na parking tam będą też ludzie.Kościołów w brud w Stalowej Woli tylko żeby ktoś do nich chodził.Wystarczy iść na poranną mszę do tzw.Kopuły na palcach można policzyć ile osób jest na mszy a i wieczorem o 18-tej nie lepiej itp itd .Tyle w tym temacie.

BRAWO LOGICZNIE MYŚLĄCY :-)
Dodano: 14  Września  2017  20:20:57
~xyz
NO I ZDECYDOWANIE LEPSZY PARKING !!! NIŻ PLEBANIA I DZWONNICA !!!
A mohery nadal świczki stawioajom hihi porażka ....

WIDZĘ ŻE SAME ZNAWCY W TYM TEMACIE ZABIERAJĄ GŁOS >>> a g...o wiedzą co tam się dzieje .... banda żuli i meneli zrobiła tam sobie przystanek na kielicha a i przy okazji kibel na świeżym powietrzu !!! ZATEM WOLĘ PATRZEĆ NA PARKING NIŻ NA ŻULI MOHERY I LUDZI Z PIESKAMI ....

POZDRAWIAM LOGICZNIE MYŚLĄCYCH umiech
Dodano: 14  Września  2017  20:04:12
~biada
Ta ziemia została poświęcona przez biskupa pod budowę nowej świątyni. Biada każdemu, kto podniesie ręce.
Dodano: 14  Września  2017  19:23:54
~MNS
Nowe bloki w tamtej okolicy posiadają parking podziemny. Dlaczego ludzie z niego nie korzystają?

Łapy precz od kokoszej górki.

Tą groźną dla środowiska i ludzi decyzją władze zainaugurowały nowy program rządowy:

PROGRAM BETON PLUS
Dodano: 14  Września  2017  18:41:51
~nima*
Nima miejsca na blok bo musi być parking dla Goli.
Dodano: 14  Września  2017  17:19:17
Jest w mieście miejsce na następny blok?
Dodano: 14  Września  2017  17:08:50
~tonia
"Marek", widzisz Przyjacielu tak jak ta skrzecząca rzeczywistość wygląda z tymi chodnikami przy Okulickiego(obie strony wołają o pomstę do Nieba za zapomnienie wladzy o nich). Niewatpliwie zaraz dyżurni hejterzy skoczą ci do gardła przekonując, że to ty nie masz racji a miasto kwitnie pod przemożnym panowaniem tu cyt." Pana Prezydenta Lucjusza Nadbereżnego". Wyślą ciebie na te fragmenty chodników , kolorowych kiczowatych donic i kilku pomalowanych w kwiatki koszy na śmieci które udało się wykonać największemu ze znanych lanserów. Gdy będzie ci mało to dostaniesz skierowanie do przychodni... na Wyszyńskiego. Jestem pewna, że dyżurni nie śpią o tej porze!
Dodano: 14  Września  2017  14:22:26
~mora
Najwięcej na tej niechcianej inwestycji sakralnej ucierpiał niewinny śp. ks. Jerzy W. Jemy przyszło spijać gorycz odpowiedzialności, której On nie chciał. To był wówczas XXI wiek a zachowanie biskupa rodem z PRL, tam gdzie się mu podobało tam miał stanąć kościół. Moim zdaniem budowa parkingu w tym pięknym zagajniku to przejaw braku dobrego smaku i nie poszanowania przyrody ożywionej. Z powodzeniem parking mógłby się zmieścić wzdłuż ulicy Okulickiego a nawet na wysokości owego skrawka zieleni od ul. Okulickiego. Nie jest jeszcze za późno by ten chory nieco plan zmienić, bowiem drzewa jeszcze stoją i można jej uchronić przed wycinką. Władzo włącz myślenie to nic nie kosztuje.
Dodano: 14  Września  2017  14:12:59
~Osso
Wiekszość komentarzy to chyba totalne głupki i prymitywy piszą...
Dodano: 14  Września  2017  09:53:39
~Marek
Zostalo pare drzew i to podobnie jak szyszka nalezy wyciac, durny i chory pomysl. Czy nie można zrobić parkingu wzdłuż ul.Okulickiego na tym kawałku zieleni a las uporzadkowac zrobić alejki aby tam można odpocząć. To osiedle Mlodynie to sam beton i wykruszone chodniki. Oddali 3 nowe bloki a ok.400 m chodnika wzdłuż ul.Okulickiego jest w opłakanym socjalistycznym stanie.Co z chodnikiem z drugiej strony tej ulicy od Gorki prawie do ronda? Mieszkam w tym kompleksie oddanych blokow i wstyd mi za takie nas traktowanie. Pare dni temu odwiedzajaca nas mama zachaczyla o wykruszona plyte upadla rozbijając nie tylko kolana. Sa ogromne pieniadze na fajerwerki dla okolicznych mieszkancow a co z mieszkańcami? płacimy podatki i to minimum nam się należy. Tak przy okazji korzystamy tez ze sklepow mieszczących się na końcu ul.Obr.Pokoju gdzie na skrzyżowaniu ulic osiedlowych stoi smietnik widmo!!! Czy ktoś ze SM glownej i administracji osiedlowej widzi jak to wygląda? nie będę proponowal jak ten problem rozwiazac bo od tego sa ludzie, którzy biora pieniądze ale to jest koszmarny widok w rejonie gdzie jest skrzyżowanie ulic slaba widoczność pojazdow i odor smrodu w pobliżu sklepow z branzy spożywczej podejrzewam, ze problem tez dla mieszkancow tam mieszkających. Co tez placem na kocu szeregowek przy Okulickiego? co z tym dzikim przejściem na kocu ostatniego domu? kto jest wlascicielem tego dzikiego placu? jeżeli SM to ogrodzić to zywoplotem zasiać trawe aby chociaż to w miare estetycznie wjazd na to osiedle wygladal. Placi się ciężkie pieniądze za czynsze ale oprócz przechowalni w tych "bunkrach" moglo być czysto i estetycznie. Ludzie chyba nie maja motywacji, odwagi i sily aby upominać się o swoje a urzędnicy to wykorzystują.
Dodano: 14  Września  2017  09:52:50
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe