Wyłoniono wykonawcę PCPN

Opublikowano: 12  Września  2017

Warszawska firma wygrała przetarg na budowę Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Realizacja tej inwestycji będzie kosztowała prawie 43,8 mln zł!

Do przetargu dotyczącego Utworzenie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli przystąpiło 5 wykonawców. Do magistratu trafiły 4 oferty od polskich firm i jedna od konsorcjum firm z Niemiec. Proponowano wykonanie zadania za kwotę od około 43,8 do 57,8 mln zł. Weryfikacja ofert trwa dość długo, bo kilka tygodni. Dlaczego tak długo? Bo trzeba było dobrze sprawdzić czy oferenci podołają powierzonemu zadaniu. Kryterium wyboru ofert była cena, termin wykonania zamówienia oraz udzielona gwarancja. Komisja przetargowa wybrała ofertę firmy Budimex z Warszawy za 43 mln 739 tys. 509 zł i 99 gr. Wykonawca zadeklarował wykonanie zadania w terminie do 1 października 2018 roku, udzieli też gwarancji i rękojmi na okres 5 lat.

Prace obejmą przebudowę płyty głównej boiska do piłki nożnej (o wymiarach 68 m x 105 m) wraz z systemem podgrzewania płyty, oświetleniem, piłkochwytami i wyposażeniem, które ma być zgodne z obowiązującymi przepisami UEFA i PZPN. Powstanie też nowe zaplecze szatniowo- sportowe i budynek depozytu, pawilon kasowy, budynek gastronomiczno- sanitarny. Wybudowane zostaną także 2 boiska treningowe o parametrach orlika do piłki nożnej o nawierzchni z trawy naturalnej oraz boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z halą pneumatyczną. Pojawi się nowa tablica wyników. Całość ma być ogrodzona. Powstaną również parkingi i ciągi komunikacyjne.

Miasto na realizację tej potężnej inwestycji otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki 15 mln zł. Będzie też mogło pozyskać zwrot VAT-u (ok. 9,2 mln zł).

 


Komentarze
« 1 2 3 4

Strona: 4/4 Wyświetlaj po:

~Jeż Jerzy
Przejdź się jeden z drugim malkontent na Hutniczą po 16 i zobacz ile naszej młodzieży tam trenuje. Minimum 500 dzieciaków przewija się przez ten relikt przeszłości. Ruszcie się, zobaczcie i potem mówcie, że nie wiecie dla kogo to wszystko.

Obejrzyjcie ten barak i powiedzcie, że to nie przynosi wstydu miastu. Co tydzień przyjeżdżają tu goście. A wstydzi się nasza młodzież od młodzika do juniora przed swoimi rówieśnikami, nie mówiąc o piłce seniorskiej i słynnej "Bubel Arenie"
Dodano: 12  Września  2017  14:21:54
~STALÓWKA
@ andri, nie kompromituj się bo ty widzisz tylko koniec własnego nosa a ten stadion jest budowany na setki jeśli nie tysiące lat do przodu. Czy ty jako leming możesz przewidzieć co może być w naszym mieście za 10 lat nie mówiąc o tysiącach lat do przodu. Ten skansen sportowy to była największa zakała w STALOWEJ.
Dodano: 12  Września  2017  14:14:16
~Andri
CYTAT
Super. Kto utrzyma ten obiekt? 60000 mieszkańców będzie utrzymywać stadion dla garstki kibiców?


60000 mieszkańców? Przeciez 50000 nawet nie ma...

Nie wiem dla kogo to jest budowane. Równie sensowne byłoby budowanie toru do zjazdu bobslejami na skarpie.
Dodano: 12  Września  2017  14:09:35
~XYZ
Czyli nas podatników kosztuję ta inwestycja ok. 20 milionów.

Chciałbym wiedzieć co mi jako podatnikowi ta inwestycja daje ? Czy nie jest to czasem zabieg polegający na "kupieniu" głosów w następnych wyborach ? Mam nadzieję, że nie.
Dodano: 12  Września  2017  13:58:22
~Megan
Kibole to ścierwa, powinno się te ludzkie śmieci zebrać w jednym miejscu i czasie, następnie otoczyć, tak żeby żaden śmieć się nie wywinął i zrzucić im na łby bomby kasetowe które by rozwiązały raz na zawsze tą kwestię. To takie ostateczne rozwiązenie kwestii kibolskiej.
Dodano: 12  Września  2017  13:54:19
Super. Kto utrzyma ten obiekt? 60000 mieszkańców będzie utrzymywać stadion dla garstki kibiców?
Dodano: 12  Września  2017  13:43:05
~antystal
i tak tepi kibole z tego smiesznego klubiku prędzej czy później zrobia z tego stadionu szrot (szybciej prędzej ) nie sa tępaki nauczeni dbac o wspólne dobro !!!!
Dodano: 12  Września  2017  13:40:53
~GNOM
PASOWALOBY JESZCZE POPRAWIC TRYBUNE IM. SZLEZAKA TZN DOLOZYC TEGO NIESZCZESNEGO DACHU BY CHRONIL LUDZI PRZED DESZCZEM, JAK I PROMIENIAMI SLONECZNYMI.PRZECIEZ TAM JEST W UPAL JAK W SAUNIE, A W POGODE DESZCZOWA JAK POD PRYSZNICEM.OBA DODATKI GRATISOWE WLICZANE W CENE BILETU.ALE CZY O TO CHODZILO?? NO I JESZCZE POCIAGNAC DO ODPOWIEDZIALNOSCI ZA BUBEL TRYBUNE BYLEGO BRODATEGO DYR MOSIRU, POPLECZNIKA SZLEZAKA!!
Dodano: 12  Września  2017  13:38:44
~Antoni
Jesli dobrze ruzumię to 15 mln dołoży ministerstwo a na pozostałączęść prezydent chce wydać obligacje miejski byle tylko zdążyć przed wyborami. Po wyborach jak wygra zaciągnie kredyt, żeby wykupić obligacje i jakoś do następnych wyborów bedzie się kręciło. Ma człowiek głowę do robienia innych w bambuko.
Dodano: 12  Września  2017  13:38:40
~STALÓWKA
@lipes, zadałeś kilka pytań więc spróbuję ci w skrócie odpowiedzieć na te twoje pytania. A więc oczywiście że nowa płyta będzie wycentrowana względem tej pseudo trybuny. Co do łuków to pierwszy zostanie zlikwidowany ten od strony bramy wjazdowej ale nie tak szybko jak byś chciał. Co do drugiej strony tego łuku to może około 30 roku tego wieku zrobimy to zakole z powodu że SZLĘZAK utopił tam wielkie pieniądze w te szatnie dla gości i tą małą trybunkę dla gości. Ta nowa główna trybuna z lożą honorową będzie podobnie wyglądać jak trybuna SZLĘZAKA a przed tą trybuną będzie wielki pawilon z całym zapleczem można powiedzieć że na styk. Oczywiście że pod tą trybuną SZLĘZAKA powstaną kible dla kibiców.
Dodano: 12  Września  2017  13:27:30
~Gengar
CYTAT
Czy my mieszkańcy nie możemy wiedzieć przed budowa czy nam sie to będzie podobało?


Hahahah no padłem poprostu i wstać nie mogę... 5 latek masz czy jesteś niespełna rozumu człowieku?
Dodano: 12  Września  2017  13:26:42
~zks
zazdroszcza pełowczyki ubecki i kodowczyki ze sie cos dzieje w naszej Stalowce i dobrze boli ma bolec umiech PSY SZCZEKAJA KARAWANA JEDZIE DALEJ HEJ STAL !
Dodano: 12  Września  2017  13:26:21
~STALÓWKA
@hero, co za głupota jak ci nie wstyd takie brednie wypocić przy okazji obrażasz dziewczyny z naszego miasta. Obrażasz też najlepszego prezydenta w dziejach naszego miasta pana L.N. Na pana prezydenta L.N. zagłosowało 11 tysięcy mieszkańców STALOWEJ i ty tych ludzi nazywasz łyskami. Tak niskiego poziomu inteligencji i tyle zazdrości to tylko w przychodniach zdrowia psychicznego można znaleźć. Czy ty czasami nie wypociłeś swoich bredni z tej przychodni na WYSZYŃSKIEGO.Szanuj naszych pilkarzy bo to jedyni zawodowcy w naszym mieście.
Dodano: 12  Września  2017  13:16:44
~lipes
Super.Brawo dla rządzących .Oby sie udało.Mam tylko pytanie dlaczego nigdzie nie można zobaczyć planów czy dokładnego szczegółowego projektu.Czy my mieszkańcy nie możemy wiedzieć przed budowa czy nam sie to będzie podobało?Czy np.wały które kiedyś były trybunami za bramkami zostaną zlikwidowane?Czy po stronie istniejącej bubel trybuny powstanie budynek z toaletami i gastronomia?Czy nowa plyta boiska zostanie przesunięta tak aby linia środkowa była dokładnie na środku istniejącej trybuny?Jest wiele pytań na temat wyglądu całościowego tego przedsięwzięcia.
Dodano: 12  Września  2017  13:10:04
~blah
po co Stalowej wymogi UEFA skoro druzyna gra w takiej lidze...?

ja i tak nie pojde na mecz bo sie boje lysych, mimo ze bedzie pikny nowy obiekt.
Dodano: 12  Września  2017  13:01:12
~hero
lubię piłkę nożną, ale uważam że pakować grube miliony z miasta na drużynę kopaczy, z których połowa sobotnie wieczory spędza w NNN pijąc wódę i klepiąc tępawe laski po tyłkach, jest śmiechu warte.

ale kudłaty lubi za nie swoje. raz już łyski na niego zagłosowały, teraz im zbuduje nowy stadion to bedą mieć gdzie się lać.

ten stadion nic nie wnosi, poza tym ze zanim go zdemolują bedzie kilka lat 'ładny'...staszek sobieraj bedzie mial gdzie z kolegami chodzic.
Dodano: 12  Września  2017  12:58:39
~zks
BRAWO PANIE PREZYDENCIE OBY TAK DALEJ umiech
Dodano: 12  Września  2017  12:56:41
~STALÓWKA
Można powiedzieć że za 15 milionów własnych pieniędzy będziemy mieli najpiękniejszy stadion w województwie PODKARPACKIM. Jak się ma głowę do rządzenia to wszystko można zbudować bo za nierzadu SZLĘZAKA nic się w STALOWEJ nie dało zrobić.
Dodano: 12  Września  2017  12:52:47
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe