Wyłoniono wykonawcę PCPN

Opublikowano: 12  Września  2017

Warszawska firma wygrała przetarg na budowę Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Realizacja tej inwestycji będzie kosztowała prawie 43,8 mln zł!

Do przetargu dotyczącego Utworzenie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli przystąpiło 5 wykonawców. Do magistratu trafiły 4 oferty od polskich firm i jedna od konsorcjum firm z Niemiec. Proponowano wykonanie zadania za kwotę od około 43,8 do 57,8 mln zł. Weryfikacja ofert trwa dość długo, bo kilka tygodni. Dlaczego tak długo? Bo trzeba było dobrze sprawdzić czy oferenci podołają powierzonemu zadaniu. Kryterium wyboru ofert była cena, termin wykonania zamówienia oraz udzielona gwarancja. Komisja przetargowa wybrała ofertę firmy Budimex z Warszawy za 43 mln 739 tys. 509 zł i 99 gr. Wykonawca zadeklarował wykonanie zadania w terminie do 1 października 2018 roku, udzieli też gwarancji i rękojmi na okres 5 lat.

Prace obejmą przebudowę płyty głównej boiska do piłki nożnej (o wymiarach 68 m x 105 m) wraz z systemem podgrzewania płyty, oświetleniem, piłkochwytami i wyposażeniem, które ma być zgodne z obowiązującymi przepisami UEFA i PZPN. Powstanie też nowe zaplecze szatniowo- sportowe i budynek depozytu, pawilon kasowy, budynek gastronomiczno- sanitarny. Wybudowane zostaną także 2 boiska treningowe o parametrach orlika do piłki nożnej o nawierzchni z trawy naturalnej oraz boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z halą pneumatyczną. Pojawi się nowa tablica wyników. Całość ma być ogrodzona. Powstaną również parkingi i ciągi komunikacyjne.

Miasto na realizację tej potężnej inwestycji otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki 15 mln zł. Będzie też mogło pozyskać zwrot VAT-u (ok. 9,2 mln zł).

 


Komentarze
« 1 2 3 4 »

Strona: 2/4 Wyświetlaj po:

~jazda
Boli was, ten stadion i piłka w Stalowej Woli oj boli. Ma boleć. Hahaahaha. Pamiętam jak ujadacze pisali, że nowy stadion nie powstanie, a tu proszę na przekuj powstanie i w dodatku Podkarpackie centrum. Ale to nie wszystko. Dużo wiem, ale zostawie wam zazdrość, gdy wyjdą kolejne rzeczy, które tam powstaną.
Dodano: 13  Września  2017  20:34:59
~jazda
Boli was, ten stadion i piłka w Stalowej Woli oj boli. Ma boleć. Hahaahaha. Pamiętam jak ujadacze pisali, że nowy stadion nie powstanie, a tu proszę na przekuj powstanie i w dodatku Podkarpackie centrum. Ale to nie wszystko. Dużo wiem, ale zostawie wam zazdrość, gdy wyjdą kolejne rzeczy, które tam powstaną.
Dodano: 13  Września  2017  20:34:57
~STALOWKA
Ja chce 2 nocniczki bo przed meczami ciśnie mnie niemiłosiernie i jeden nie wystarczy!
Dodano: 13  Września  2017  17:58:49
~cccp
Uwaga! Zapraszmy wszystkich chętnych w sobotę na halę targową. W ramach akcji "Wspieramy życiowych nieudaczników" rozdawane będą darmowe nocniki. Dla tych którym się nie będzie chciało oderwać od komputera, na stronie urzędu miasta zamieszczony jest formularz zgłoszeniowy aby dostać go domu.
Zapraszamy!
Dodano: 13  Września  2017  17:36:26
~Taki jeden
Najmadrzejszego komentatora STALOWKE trzeba zlokalizowac , odlowic , odkupic od rodziny i wyslac do Harvardu.Tam zajmie sie nim interdyscyplinarny zespol , ktory byc moze wyjasni tajemnice tego fenomenu.Mam nadzieje, ze nie trzeba bedzie oglaszac dodatkowych wyborow do rady miasta.
Dodano: 13  Września  2017  17:33:07
~STALOWKA
Zmień znajomych! !bo to nieuki !
Dodano: 13  Września  2017  17:11:42
~lipes
Rozmawialem wczoraj z nowo poznanymi znajomymi z Ostrowca sw.Kiedy wjechali do Stalowej Woli zdziwili sie ze tu sa swiatla i komunikacja miejska,Ze to takiej samej wielkosci miasto jak Ostrowiec.Kojazyli dotad Stalowa Wole jako malutkie kilkutysieczne miasteczko i z .....Stala Stalowa Wola bo slyszeli o tym ze wiele wiele lat ta druzyna jest na najwyzszych poziomach od ekstraklasy do II ligi .W zyciu byim do glowy nie przyszlo ze tu sa uczelnie czy Galeria takiej wielkosci jak Vivo.Taka to prawda o naszym miescie.Gdzies brakuje marketingu .Jedynie Stal Stalowa Wola nalezycie sie z tego wywiazuje.
Dodano: 13  Września  2017  15:05:11
~Gary
Trolle hejtujący idźcie juz po ten bankomat, naprawde osmieszacie tylko opozycję swoim chamstwem i głupotą!
Dodano: 13  Września  2017  14:42:40
~STALÓWKA
Widzę że hejterzy pod tym artykułem przechodzą sami siebie.A skąd się to bierze bo myśleli że PAN PREZYDENT L.N. nie zbuduje tego stadionu i przegra przyszłe wybory na prezydenta. Znowu nic się nie udało lemingom i nie bedzie udawać bo w naszym mieście mieszkają mądrzy mieszkańcy.
Dodano: 13  Września  2017  14:39:54
~STALÓWKA
@ stalówka o jakim prestiżu ty mówisz jak nawet te uczelnie nie chciały tej biblioteki, w jakim świecie ty żyjesz. Naszemu miastu żadne uczelnie nie są potrzebne co najwyżej szkoły techniczne i zawodowe bo takie jest zapotrzebowanie na pracowników w naszym mieście. Co nasze miasto będzie z tego miało że wykształci inżyniera jak ten inżynier pójdzie z naszego miasta tam gdzie jest na inżynierów zapotrzebowanie.
Dodano: 13  Września  2017  14:12:41
A kto to moderuje forum SM? Nieźle musiałam mu przypiec że z wrażenia nie potrafił zliczyć karnych procentów - według mnie powinnam mieć 80 % ostrzeżenia a mam blokadę. Moder do szkoły bo 60 +20 to nie jest 100. Do szkoły marsz! Mimoza
Dodano: 13  Września  2017  14:10:58
~STALÓWKA
@ fix, o czym ty bredzisz jak 2 lata temu nasza STALÓWKA grała o awans do 1 ligi, przypomnę ci bo masz bardzo krótką pamięć. Darmowy mecz z BŁĘKITNYMI STAROGARD SZCZECIŃSKI,gdyby SEKULSKI na początku meczu wykorzystał rzut karny dziś gralibyśmy w 1 lidze. Ale był wtedy inny problem nie mieliśmy stadionu na grę w 1 lidze [nasz nie spełniał warunków PZPN].
Dodano: 13  Września  2017  14:06:55
~Do STALÓWKA
@STALÓWKA jesteś nierefolmowalny jeszcze z jednego powodu, nie potrafisz się uczyć na błędach innych.

Smutne że Pan prezydent też nie potrafi wyciągnąć odpowiednich wniosków z wcześniejszych inwestycji tylko nadal brnie w niepotrzebne długi.

Co do KUL, Politechniki Rzeszowskiej, Biblioteki tak właśnie te inwestycje przynoszą prestiż miastu.
Dodano: 13  Września  2017  14:01:21
~fix
Z 10 lat się wstydzimy za ta druzyne ! lepiej za tego zarządu nie będzie bo to ludzie bez pojęcia o biznesie piłkarskim i nie liczący się w Polsce !
Dodano: 13  Września  2017  13:43:29
~STALÓWKA
Do stalówka, nie pajacuj bo czy ta biblioteka , inkubator czy te uczelnie to przyniosą kiedykolwiek jakieś zyski.Wręcz odwrotnie topimy w te nie potrzebne inwestycje miliony co roku dlaczego te inwestycje ciebie nie martwią. Co do bazy to gdybyś był w temacie to byś wiedział że ten internat na ulicy HUTNICZEJ będzie bazą noclegowo - resteuracyjną. Nie wszystkie inwestycje muszą się zwrócić budujemy stadion po to żeby mieszkańcy nie musieli się wstydzić za ten skansen sportowy.
Dodano: 13  Września  2017  13:37:57
~STALÓWKA
@ ubek, aleś dowalił z tymi bredniami a sam wypisujesz bzdury boli cię że miasto będzie musiało pożyczyć 10 milionów na budowę tego stadionu. A każdy wie że 10 milionów przy budżecie miasta na ponad 200 milinów to są małe pieniądze to tak ja ja bym musiał pożyczyć 10 tysięcy jestem w stanie takie pieniądza oddać w ciągu 2 lat. Po co te epitety w stosunku do mojej osoby tylko dlatego że szanuję nasz klub STALÓWKĘ. Przecież to jedyna zawodowa drużyna w naszym mieście , dlaczego taki TARNOBRZEG stać mieć przynajmniej 3 drużyny zawodowe pilka, koszykówka czy tenis stołowy. Czy STALOWA WOLA to biedniejsze miasto niż TARNOBRZEG ?chyba nie.
Dodano: 13  Września  2017  13:29:51
~Do STALÓWKA
@STALÓWKA ty nie jesteś wizjonerem ty jesteś nierefolmowalnym pajacem nię mającym pojęcia o ekonomi.

Uświadom sobie człowieku że ta inwestycja nigdy się nie zwróci tym samym będzie przynosiła tylko straty które my mieszkańcy będziemy musieli pokrywać a będzie to parę milionów złotych.

Czy w tym obiekcie będzie baza noclegowo-resteuracyjna ?.
Dodano: 13  Września  2017  13:23:43
~fix
glupi cwoku więcej ludzi przychodzi na mecze w pysznicy czy nisku jak w stalowej jedz i sobie policz !!!!!!A teza ze facet który nie chodzi ogladac pseudopilke tos dowalil , bardzo dużo kibicow jeździ do Rzeszowa na asseco na przykład tam maja wykupione karnety !!!!!Maja w du..ie pilkozenade w stalowej i nie chcą na to gowno placic kasy w zadnej formie!!!!!
Dodano: 13  Września  2017  13:04:32
~UBEK
DO STALÓWKA-CZŁOWIEKU NIECH ZGRZEWKA DENATURATU BĘDZIE Z TOBĄ,LUBIĘ LUDZI KTÓRZY W COŚ WIERZĄ ,TYLKO NIE W TAKIE BREDNIE KTÓRE TY OPOWIADASZ,KLUB SPORTOWY KAŻDY POPIERA ALE DZIAŁAJĄCY NA DOBRYCH BIZNESOWYCH PODWALINACH,KTÓRYCH TY NIE OGARNIASZ,STALOWA WOLA MOJE MIASTO IDZIE KU UPADKOWI GOSPODARCZEMU,I TEGO TEŻ PO NIEBIESKIM PŁYNIE NIE WIDZISZ.
NA MECZE STALÓWKI CHODZIŁEM OD 1984 ROKU.
Dodano: 13  Września  2017  13:02:26
~STALÓWKA
@ sax, lemingu nie wypowiadaj się za innych ludzi bo nie masz pojęcia o czym gęgasz. Gdyby to była prawda o czym wypociłeś to dziś prezydentem nie był by PAN L.N. bo na PANA PREZYDENTA L.N. zagłosowało 11 tysięcy mieszkańców naszego miasta. Każdy też wiedział że obecny prezydent wybuduje stadion tzn. że wszyscy poparli jego program wyborczy. A na mecze naszej kochanej STALÓWKI to nawet na wyjazdowe na drugi koniec POLSKI więcej naszych kibiców jeździ.Co do zapłaty za ten stadion to właśnie by zapłacił PAN PREZYDENT L.N. gdyby tego stadionu nie zbudował bo kibice mają długą pamięć.Dla mnie facet który nie chodzi na mecze swojej drużyny to nie jest facet a du..pa.
Dodano: 13  Września  2017  12:52:50
~STALOWKA
U nas na w zakładzie wchodzimy do lekarzy i wpisujemy w internecie takie banialuki jak nie weźmiemy na czas lekow!!!
Dodano: 13  Września  2017  12:50:15
~fix
stalufka wy tam na wyszynskiego macie dostep do komputerow i i nternetu?
Dodano: 13  Września  2017  12:47:04
~STALÓWKA
@ jupa nic nie zrozumiałeś z mojego komentarza, 13 tysięcy karnetów ale drugie tyle to bilety kibiców którzy nie nabyli karnetów i mówimy tu o 4 lidze. To pomyśl ile kibiców było by na tym stadionie kiedy WIDZEW będzie grał w ekstraklasie. To samo będzie u nas kiedy STALÓWKA awansuje do ekstraklasy ten stadion nie pomieści wszystkich kibiców. Ja nigdy nie komentuję o dniu dzisiejszym bo ja jestem wizjoner i widzę nasze miasto przynajmniej 50 lat do przodu. Gdybyśmy dziś nie zbudowali tego stadionu to już nigdy byśmy tego nie zrobili a za 50 lat wszyscy mieszkańcy pluli by nam prosto w twarz. Kiedyś jak MIELEC grał w lidze EUROPY to na stadionie w MIELCU zasiadło ponad 30 tysięcy kibiców a w tym czasie mieszkało w tym mieście ponad 20 tysięcy mieszkańców. Dlaczego o tym komentuję bo gdyby nasza STALÓWKA grała w ekstraklasie to gwarantuję kązdemu mądremu mieszkańcowi że ten stadion [obecny] będzie za mały [chodzi o trybuny].
Dodano: 13  Września  2017  12:41:06
~sax
Ja powtórzę to co już pisałem. Komu to potrzebne. Garstce fanatyków (100 może 200 osób) i działaczom. Reszta mieszkańców ma to w d****e. Mam nadzieje tylko, że ktoś nagłośni ten koszt inwestycji i LN zapłaci za to w przyszłych wyborach. Jeśli nie to trudno. Będziemy po frajersku utrzymywać to podparpackie cudo.
Dodano: 13  Września  2017  12:26:38
~Jupa
Rozrywka dla plebu to gawiedź się cieszy i raduje, atakując przy tym każdego kto ma odmienne zdanie.

Szczyt marzeń i spełnienia małomiasteczkowych januszy... siedziec na dupie, postawić piwo na brzuchu i oglądać jak nażelowane chłopczyki biegają za piłką.

Tak... wszyscy mieszkańcy czekają z niecierpliwością na tą "inwestycję" bo to najważniejsza i najpilniejsza potrzeba naszego miasta na chwile obecną.

@STALÓWKA

Mieszkańcy Łódź - 742 tys.
Mieszkańcy Stalowa Wola - 60 tys.

742:60 = 12.3

13000:12.3= 1056 kartnetów.... niesamowity zysk.
Dodano: 13  Września  2017  12:04:17
~antystal
po co takiemu gowni...mu klubikowi ttaki stadion!!!!!!!Tepaku kibolski stalowa to nie lodz hahha tam jest 10 razy więcej ludności haha tępak będzie tępakiem i nic na to nie poradzisz!!!
Dodano: 13  Września  2017  11:50:46
~STALÓWKA
Widzę że coraz więcej mieszkańców naszego miasta popiera mnie w tym że ten stadion to najważniejsza obecnie inwestycja w STALOWEJ. Do ''ubek'' nie masz pojęcia o czym dukasz a dlaczego bo rok temu otwarto nowy stadion na WIDZEWIE w ŁODZI i na 4 ligę wykupili mieszkańcy 13 tysięcy karnetów, a w tym roku jeszcze więcej bo kibicować na pięknym stadionie to nie ma nic lepszego w życiu.A PAN PREZYDENT L.N. już dziś ma wygrane kilka kadencji , przynajmniej 20 lat będzie rządzić naszym miastem za to że dotrzymał wszystkie obietnice wyborcze. Już w tym tygodniu ta wielka firma co wygrała ten przetarg startuje pełną parą z budową tego CENTRUM.
Dodano: 13  Września  2017  11:37:49
~Jelop
I jeszcze kilka laweczek wzdluz boiska sztucznego za tysiaka plis
Dodano: 13  Września  2017  11:01:15
~KrólowaTroli
Dziękuję za hejt i zapraszam po odbiór gotówki 6 złotych za wpis pod bankomatem w Metalowcu. Piątek 17.
Dodano: 13  Września  2017  10:22:21
~Do hurser
Powiedz mi ilu osobom w mieście ten stadion podniesie standard życia. A Pan prezydent drugi raz ludzi już nie nabierze na swoje obiecanki.
Żeby się bawić najpierw trzeba na to zarobić a nie bawić się beztrosko na kredyt i z uśmiechem na twarzy obiecywał jeszcze więcej.
Dodano: 13  Września  2017  09:36:44
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe