W lesie nie dotykaj szczepionek!

Opublikowano: 12  Września  2017

Między 21 a 30 września 2017 roku odbędzie się jesienna akcja doustnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Prowadzone szczepienie obejmie w całości teren województwa podkarpackiego. Uodparnianie lisów prowadzone będzie poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej (z wyłączeniem terenów zurbanizowanych i akwenów wodnych) oraz wykładanie ręczne (wokół osiedli ludzkich). Program uodparniania lisów polega na wieloletnim, cyklicznym (wiosna- jesień) wykładaniu szczepionki.

Wykładana przynęta, wydająca specyficzny zapach, zawiera wewnątrz aluminiowo- plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, której działanie uodparniające skierowane jest wyłącznie na lisy.

W związku z możliwością bezpośredniego kontaktu ludzi i zwierząt domowych z rozłożoną szczepionką Z-ca Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii Janusz Ciołek informuje, że:

- przynęty zawierające szczepionkę dotykane przez ludzi nie są przyjmowane przez lisy, ich więc podnoszenie jest niewskazane,

- w przypadku kontaktu z przynętą należy miejsca te gruntownie przemyć wodą z mydłem,

- kontakt człowieka ze szczepionką ukrytą w przynęcie wymaga konsultacji medycznej,

- w okresie trwania akcji szczepienia lisów i przez 14 dni po jej zakończeniu zaleca się na terenach objętych szczepieniem trzymanie w zamknięciu mięsożernych zwierząt domowych, a ponadto wstrzymanie się od polowań.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Panie redaktorku, myśl pan co piszesz i poprawcie datę szczepień, bo taka informacja, to żadna informacja.
Dodano: 12  Września  2017  16:24:39
~kiki
chyba wrzesień ? a nie czerwiec ... bo to już po fakcie
Dodano: 12  Września  2017  14:06:04
~jasio
i to 2 razy w roku co rok
Dodano: 12  Września  2017  11:53:29
~jasio
uzwa dla ,nie to starszyzna musiaLA KUPIC SZCZYPIONKE W APTECE ZA CIRZKIE pieniądze a liski chytruski to szczypią za darmo czyli tyz za moje - co za czasy
Dodano: 12  Września  2017  11:52:18
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe