HSW na targach MSPO 2017

Opublikowano: 11  Września  2017

Tegoroczne Targi MSPO 2017 były wyjątkowym wydarzeniem, zarówno dla odwiedzających jak i wystawców. Goście mogli zobaczyć najnowocze¬śniejszą broń artyleryjską i pancerną pocho¬dzącą z Huty Stalowa Wola (HSW S.A.). Możliwość zaprezentowania naszych najnowszych, niezwykle innowacyjnych osiągnięć jest była powodem do dumy z naszych osiągnięć.

Podczas MSPO 2017 HSW pokazała nowy bojowy pły¬wający wóz piechoty (model) ze zdalnie sterowanym sys¬temem wieżowym 30 mm (prototyp) przygotowany w ra¬mach programu „Borsuk”. Pojazd uroczyście odsłonił Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz. Nowy BWP, który w przyszłości ma być podstawo¬wym elementem modułów batalionowych, jako pierwszy pływający BWP, wzbudził ogromne zainteresowanie gości. Nowy BWP będzie posiadał pożądane dla współczesnego pola walki parame¬try taktyczno – techniczne, a jego budowa oparta będzie na innowacyjnych rozwiązaniach konstrukcyjnych. BWP będzie zdolny do działania w różnorodnych wa¬runkach terenowych i klimatycznych, bez problemu pokonując przeszkody wodne. Gwarantuje jednocześnie odpowiedni poziomu ochrony bali-stycznej i przeciwminowej Prowadzony w HSW projekt zakłada zbudowanie po¬jazdu do zwalczania czołgów podstawowych, co będzie osiągnięte dzięki zastosowaniu bezzałogowej wieży opra-cowanej przez HSW, wyposażonej w wyrzutnię przeciw¬pancernych pocisków kierowanych.

Projekt jest finansowany w ramach środków pozyska¬nych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, z którym HSW SA zawarła umowę jako lider konsorcjum.

Oprócz Nowego BPWP podczas targów HSW zaprezentowała zmodyfi¬kowany prototyp samobieżnej haubicy na podwoziu koło¬wym Kryl 155 mm. Lekka samobieżna armatohaubica jest przeznaczona do niszczenia systemów rakietowych, baterii artylerii i rakiet przeciwlotniczych, stanowisk do¬wodzenia, węzłów łączności i umocnień terenowych, pododdziałów zmechanizowanych i zmotoryzowanych oraz innych obiektów zaplecza. Kryl zbudowano na nowoczesnym, bardzo lekkim podwoziu kołowym Jelcz (po raz pierwszy firma JELCZ zastosowała w konstrukcji podwozia kabinę typu nosowe¬go). Projekt jest finansowany w ramach środków pozy¬skanych z NCBiR.

Kolejną prezentacją podczas MSPO 2017 był 120 mm moździerz samobieżny na podwoziu koło¬wym. Moździerz jest przeznaczony do rażenia ogniem półpośrednim, pośrednim i na wprost obiektów przeciw¬nika, takich jak pododdziały zmechanizowane, czołgi, wykryte środki ogniowe, stanowiska dowodzenia i punk¬ty dowódczo-obserwacyjne, pododdziały i środki rozpo¬znania oraz środki walki elektronicznej, elementy rozbu¬dowy fortyfikacyjnej przeciwnika.

Należy tutaj wspomnieć, iż HSW S.A. realizuje już kontrakt na dostawę kołowej wersji 120 mm moździerza samobieżnego. Wprowadzenie na uzbrojenie wersji gąsie¬nicowej, znacznie wzmocni potencjał naszego wojska.

Z nieskrywaną dumą możemy powiedzieć, że nasza prezentacja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno polskich, jak i zagranicznych gości. Hitem tegorocznych targów bez wątpienia okazał się Nowy Bojowy Pływający Wóz Piechoty. We wtorek 6 września 2017 r. odwiedzili Hutę Stalowa Wola S.A. na kieleckich targach MSPO uczniowie wraz z opiekunami Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli oraz przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej. W wyjeździe organizowanym przez HSW S.A. wzięły udział ok. 24 osoby.

Dla młodzieży, pasjonującej się broną artyleryjską i pancerną, możliwość zwiedzania Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach była wspaniałą okazją do poszukiwania naukowej inspiracji. Pracownicy HSW S.A. zaprezentowali zdolności produkcyjne, plany rozwojowe oraz najnowocześniejszy sprzęt pochodzący z naszej Spółki.

Cieszy nas ogromnie, że nasze osiągnięcia inspirują młodych, zdolnych ludzi, których potencjał w niedalekiej przyszłości będzie napędzał rozwój naszej firmy i tworzył być może nowe innowacyjne projekty.

W czasie czterech dni targów produkty Huty Stalowa Wola obejrzeli m.in.: , Minister Obrony Narodowej – Pan Antonii Macierewicz, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej – Pan Bartosz Kownacki, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego – Pan Paweł Soloch, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej – Pan Tomasz Szatkowski, Marszałek Województwa Podkarpackiego – Pan Władysław Ortyl, Poseł na Sejm RP – Pan Rafał Weber oraz Prezydent Miasta Stalowa Wola – Pan Lucjusz Nadbereżny

Huta Stalowa Wola w ostatnim dniu MSPO otrzymała Statuetkę z okazji 25- lecia MSPO, wręczonej na ręce wiceprezesa HSW Paweł Majewski przez Prezesa Targów Kielce SA Andrzeja Mochonia.
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~jajaJakBerety
Jeszcze niedawno Polska należała do czołówki państw pod względem dynamiki rozwoju. To jest już, niestety, historią. Dane za drugi kwartał tego roku pokazują, że wyprzedziły nas Rumunia, Słowenia, Estonia, Łotwa i Czechy.
Dodano: 15  Września  2017  23:18:40
~Harry wiesz?
GENERAŁ Z MOSKWY PRZYGOTOWUJE NAJWAŻNIEJSZY DOKUMENT DLA POLSKIEJ ARMII...
Jednym z głównych przygotowujących Strategiczny Przegląd Obronny jest gen. Bogusław Samol – absolwent Akademii Wojsk Pancernych w Moskwie.
Strategiczny Przegląd Obronny wskazuje, jakie zagrożenia mogą w najbliższych latach stanąć przed polska armią. To baza do opracowania planów zakupów dla wojska czy szkolenia żołnierzy.
JEŚLI O TYM MA DECYDOWAĆ CZŁOWIEK PO AKADEMII W MOSKWIE... wypada znów zadać to jedno, najważniejsze pytanie.

DLA KOGO DO CHOLERY PRACUJE MACIEREWICZ???
Dodano: 15  Września  2017  00:40:46
~Harry
Żenujące komentarze i hejt opozycyjnego trolla. Boli oderwanie od koryta, choć minęło wiele miesięcy. Weź się za uczciwą pracę trollu!
Dodano: 12  Września  2017  17:49:46
~@Dwa
To ja a nie jakiś Darek, myślisz że tylko on potrafi myśleć? Nie wszystkim smoleńska mgła rozum owędziła jak tobie.😊
Dodano: 12  Września  2017  16:15:18
~xyz
A śmigłowców w polskiej armii jak nie było tak nie ma Łodzie podwodne po remoncie pamietające II wojnę światową Obrona przeciwlotnicza i przeciwrakietowa nie istnieje Patrioty na papierze Żywotność na polu walki takiego sprzętu jak na zdjęciach 3 minuty Ale karabiny ( 250 tyś sztuk ) dla Obrony terytorialnej trzeba kupić w Radomiu Rozpierd...ą nas w dwa dni Gratulacje panie ministrze wojny
Dodano: 12  Września  2017  11:45:10
@GNOM: Niektórzy myślą ,że są przyspawani do stołka.Niestety czasy się zmieniają ,nie potrzeba ludzi do łopaty tylko młodych dobrze wykształconych. Aktualnie przy odejściach dostajecie jakieś dobre gratyfikacje,a my zostaliśmy wyrzuceni z M2 bez niczego.Musieliśmy kilka lat walczyć o wypłacenie należnych nam świadczeń.Gdzie byli koledzy związkowcy,gdzie byli życzliwi współpracownicy z innych wydziałów.Czy koś nam współczuł? Było nas setki,a nie kilka.
Dodano: 12  Września  2017  11:38:01
~GNOM
MEDIA BARDZO PIEKNIE OPISUJA SYTUACJE W HSW SA, A PRAWDA JEST TAKA ZE 20 OSÓB Z TZW CHAŁDY JUZ OD SIERPNIA MAJA 3 MIESIECZNE WYPOWIEDZENIA!!!!PRACOWNICY Z OK 30-40 LETNIM STAŻEM PRACY!!! TAK SAMO KILKANAŚCIE OSÓB NA HALI PRODUKCYJNEJ, W MARCU WYRZUCONO NA BRUK 14 PRACOWNIKÓW TZW GNO!!!ZOSTAŁO ZWOLNIONE PRAWIE CAŁE KIEROWNICTWO Z-5, JAK RÓWNIEZ KILKU DZIAŁACZY ZWIAZKOWYCH WSZYSCY Z DŁUGOLETNIM STAZEM NA ZAKŁADZIE....DLACZEGO O TYM SIE NIE PISZE I NIE NAGŁAŚNIA SPRAWY?? PAN SZOSTAK NIEWIELE ROBI CHOC TEN NOWY PREZES CICHOCKI JEST Z JEGO NADANIA POLITYCZNEGO PISOWIECvel SOLIDARNOSCIOWIEC. A W MIEJSCE TYCH ZWOLNIONYCH LUDZI ZATRUDNIA SIE TOWARZYSZY PARYJNYCH-PIS Z WARSZAWKI. DZIEUJEMY PANIE CICHOCKI, ZE KILKUDZIESIECIU OSOBOM ZMARNOWAŁEŚ PAN ZYCIE. CI LUDZIE NIE ZAPOMNĄ< NIE WYBACZA!!!!!!!!!
Dodano: 12  Września  2017  11:28:09
~Dwa
Darek daj już spokój z tym hejtem
Dodano: 12  Września  2017  07:09:34
~jajaJakBerety
Promocja potencjału gospodarczego województwa podkarpackiego podczas targów EXPO Chiny – ASEAN to główny cel misji gospodarczej do Chin marszałka regionu Władysława Ortyla. Towarzyszyć mu będą m.in. przedstawiciele firm z branży spożywczej oraz prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.
Dodano: 11  Września  2017  23:46:14
~małgosia
jas mielibysmy więcej forsy na leki na dzieci na szpitale na proste chodnuki itp. bo towarztstwo by ucieklo siedzieć do schronu tak jak teraz siedzi pod pantoflem i zgrywa bochaterow wydając 80 miliardow rocznie na zakupy sprzetow za granica z czego ta się bardzo cieszy
Dodano: 11  Września  2017  16:24:23
~jasio
czy od razu wojne
Dodano: 11  Września  2017  16:04:39
~jasio
a gdyby tych gości ze zdjęć powolac do wojska to mielibysmy slaba czy mocna armie
Dodano: 11  Września  2017  16:03:51
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe