Zaloguj się !
Get Adobe Flash player

Nasz samorząd gospodaruje najlepiej

Opublikowano: 7  Września  2017

– Miasto, które wzrastało wraz z Centralnym Okręgiem Przemysłowym, jedno z najmłodszych miast na Podkarpaciu. Ośrodek przemysłowy z tradycjami inżynierskimi i w przemyśle obronnym. Miasto młode, które ma bardzo dobre przyrosty w ostatnich trzech latach. Jeżeli chodzi o dochody, znajduje się w grupie miast o największej dynamice ich wzrostu. Charakteryzuje się też bardzo dobrym wykorzystaniem środków zewnętrznych, tych z Regionalnego Programu Operacyjnego, ale też sięga śmiało i z sukcesem do środków krajowych – tak o Stalowej Woli mówił podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Stalowa Wola została wyróżniona najwyższym laurem w rankingu prowadzonym przez Centrum Gospodarcze im. Mikołaja Kopernika. Eksperci uznali stalowowolski samorząd za najbardziej gospodarny w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich.

Gospodarny samorząd to taki, który mądrze inwestuje, dzięki czemu rośnie zasobność gminy, a co za tym idzie, bogatsi stają się jej mieszkańcy. Dobrze zarządzana gmina powinna mieć określoną strategię rozwoju, opracowane programy wparcia dla przedsiębiorców, dzięki którym pojawiają się nowi inwestorzy, co zmniejsza bezrobocie. Zdaniem ekspertów z Centrum Gospodarczego im. Mikołaja Kopernika Stalowa Wola spełnia te kryteria.

Samorząd Stalowej Woli podejmuje się nowych przedsięwzięć, które przyczyniają się do dalszego rozwoju miasta, jak na przykład strategiczna decyzja dotycząca wprowadzenia rewolucyjnego planu gospodarczego. Współczesną odpowiedzią na projekt Centralnego Okręgu Przemysłowego ma być bowiem Stalowowolska Strefa Gospodarcza. W Stalowej Woli powstanie nowa dzielnica innowacji i rozwoju, tak zwane Technopolis. Funkcjonujące w Stalowej Woli uczelnie będą pełnić rolę centrów badań i rozwoju, a w planach jest budowa nowej hali dla przedsiębiorców. Budynek po dyrekcji HSW SA, zostanie przeznaczony pod funkcjonowanie tzw. Kuźni Przedsiębiorczości, w której znajdować się będzie pierwsza w regionie strefa do tzw. Coworkingu. W 2017 rok miasto weszło także z najbardziej ambitnym w historii planem inwestycyjnym. Za pozyskane z programów rządowych i unijnych środki w wysokości ponad 220 mln zł zrealizowane zostaną kluczowe inwestycje drogowe, łączące miasto ze strefą przemysłową, nowe drogi wewnątrz strefy, ciąg dalszy budowy obwodnicy, rozbudowa zakładów przemysłowych, rewitalizacja osiedli, budowa nowych bloków mieszkalnych.

Jak podkreślił Marszałek Ortyl, gratulacje należą się Prezydentowi Stalowej Woli Lucjuszowi Nadbereżnemu.

– Miasto jedno z najmłodszych w skali kraju, ma też młodego, dynamicznego prezydenta. Lucjusz Nadbereżny swoją dynamiczną działalnością i przedsiębiorczym prowadzeniem Stalowej Woli wyróżnia się na tle Podkarpacia. A dziś wiemy, ze wyróżnił się także na tle Polski– mówił Władysław Ortyl.

Nagrodę odebrał Stanisław Sobieraj, przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli. – W imieniu prezydenta Miasta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego chciałbym podziękować wszystkim radnym w Stalowej Woli, urzędnikom, a przede wszystkim mieszkańcom Stalowej Woli. To oni w 2014 roku w wyborach samorządowych wybrali Lucjusza Nadbereżnego na prezydenta naszego Miasta. A on postawił jasny cel przed Stalowa Wolą. Stalowa Wola ma być liderem i przykładem dla innych miast w Polsce. I tak drodzy Państwo jest. Stalowa Wola jest przyjaznym miastem dla przedsiębiorców, mieszkańców, młodzieży – mówił Stanisław Sobieraj. Nawiązał również do copowskiej tradycji Stalowej Woli. – 80 lat temu Stalowa Wola gdy powstawała stała się od razu liderem miast Centralnego Okręgu Przemysłowego i po 80 latach wraca na fotel lidera – mówił. Podziękował również stalowowolskim parlamentarzystom za wspieranie hutniczego grodu i Marszałkowi Województwa Podkarpackiego za zrównoważony rozwój Podkarpacia.

To kolejne wydarzenie podczas prestiżowego Forum Ekonomicznego w Krynicy, które zwróciło uwagę na rozwój Stalowej Woli. W pierwszym dniu Forum prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny wziął udział w panelu pt. „Od Centralnego Okręgu Przemysłowego do Planu Morawieckiego”. Była to wspaniała okazja do promocji miasta oraz podkreślenia strategii rozwoju Stalowej Woli.

Zdjęcia: podkarpackie.pl 


Komentarze
1 2 3 4 »

Strona: 1/4 Wyświetlaj po:

~stefek
@ ktoś, nie chcę ci dowalić bo uważam ciebie za ofiarę TVN24 jeśli chodzi o mnie to ja jestem za prawdą. Żadna propaganda mnie nie interesuje bo np. telewizji TVN24 nigdy nie oglądam. Co do dobrej zmiany to prawda jestem za nią podpisuję się 2 rękami bo nigdy jeszcze POLACY nie mieli tak wspaniałego rządu. A dojna zmiana to była przez poprzednie 8 lat nierządu PO.
Dodano: 14  Września  2017  14:39:55
~ktoś
1.stefek- ofiara propagandy
2.stefek- propagandzista z dojnej zmiany wmawiający ludziom, ze im gorzej tym lepiej.umiech
Dodano: 14  Września  2017  14:04:31
~stefek
Wydrukowałem ci lemingu artykuł na temat jak dobra jest kondycja naszego budżetu poczytaj a nie będziesz bredni pisać.
Dodano: 14  Września  2017  14:00:25
~stefek
2 leminga pod moim komentarzem nie ośmieszaj się bo gdyby tak było jak wypociłeś to nasze miasto [samorząd] nigdy nie byłby najlepszy w POLSCE. Na tytuł najlepszego trzeba sobie zasłużyć zaraz znajdę artykuł na tym portalu gdzie wyraźnie jest napisane że władze naszego miasta zapożyczyli nasze miasto na 4 miliony złotych przez 3 lata. Będziesz mógł się doszkolić bo ty łykasz propagandę trolli [2] jak małe dziecko.
Dodano: 14  Września  2017  13:31:55
~do stefek
Ha ha ależ mnie Stefek rozbawił umiech
Październik 2015 ta rada wzięła 10 mln kredytu
Październik 2016 ta rada wzięła 18 mln kredytu
Wpisany w bierzecie na 2017 r kredyt w wyż 40mln
No i żaku budynku dyrekcji HSW za 4,5 mln
Co daje 72,5 mln
Czyli coborEbil Szlezaka i Rzegockiego !
Dodano: 14  Września  2017  12:31:12
~stefek
@ wiedzący PAN PREZYDENT L.N.w ciągu 3 lat zapożyczył nasze miasto na 4 miliony złotych a brednie to piszesz ty jako leming wierzysz w tą propagandę co trolle wypisują.
Dodano: 14  Września  2017  11:05:10
~Wiedzący
Stefek ty jesteś oślepiony ta dobra zmiana ?
Szlezak razem z Rzegockim w 18 lat. zrobili 72 mln a Nadberezny pobił ich w 2 lata i 3 miesiące .
Jak nie wiesz to nie pisz głupot ! I nie zaklinaj rzeczywistości !
Dodano: 14  Września  2017  10:36:47
~stefek
@ sawty, lemingu miasto spłaca długi które zaciągnął SZLĘZAK na głupoty i z tym się z tobą zgadzam.
Dodano: 13  Września  2017  14:43:41
~Mlynowy
Stasiu ty nie brzydzisz se robić zdjęcia z takim wyksztalciuchem?
Dodano: 13  Września  2017  13:42:16
~Sawty
Kto był autorem konkursu? Bocian? Prowident? Na razie miasto tonie długach gdzie kredyty były zaciągnięte na głupoty...
Dodano: 13  Września  2017  12:29:38
~to ja
CYTAT (Polak)
PO chciała sprzedać wszystkie polskie lasy a teraz płacze na puszczą. Śmiechu warte..

Czego się dziwisz?Boją się,że nie będą mieć już co mieli sprzedawać bo poza lasami nic już chyba nie zostało.
PO czy PIS to jedna banda dbająca o siebie a nie o Polaków.
Dodano: 12  Września  2017  15:48:55
~felek
Czy to prawda że prezydent L.N. razem z panem SOBIRAJEM dziś poleciał do CHIN załatwiać bardzo ważne sprawy dla naszego miasta?
Dodano: 12  Września  2017  14:09:53
~STALÓWKA
@ do dojna zmiana, lemingu ta zmiana to była w czasach nierządu PO. Jeżeli chodzi o ceny to każdy wie że w tym roku mamy nieurodzaj więc i ceny są wyższe.
Dodano: 12  Września  2017  13:59:08
~dojna zmiana
W sierpniu średni poziom cen w Polsce był o 0,1 proc. niższy niż w lipcu - wynika z najnowszego raportu Głównego Urzędu Statystycznego. Porównanie z sierpniem zeszłego roku nie wypada już tak korzystnie dla kupujących. Jest drożej przeciętnie o 1,8 proc. Najmocniej idzie w górę żywność - o 4,6 proc.
Dodano: 12  Września  2017  00:49:36
~sokzBuraka
Morderców Popiełuszki za kraty wsadził sąd w PRL. Wolna Polska nie widzi winnych śmierci Stachowiaka.
Przepraszam: Kurwa, gdzie my żyjemy?😡
Dodano: 12  Września  2017  00:42:43
~qń się uśmioł
Kaczor obiecuje "wyspę wolności i tolerancji". Tylko PiSjatryk idzie na jego lep. Nikt mądry.
Dodano: 12  Września  2017  00:29:55
~nota
Wczoraj na zakończenie hucznego jubileuszu skądś się zjawiła p. senator i dała głos ... i to jaki? Wygłosiła laudacje na temat nie tyle COP i jego twórców a swojego wychowanka, kolesia partyjnego prezydenta we własnej osobie Lucjusza Nadbereżnego. Czy można się temu dziwić? Raczej nie. Gdyby każdego z nas syna czy córkę(nie koniecznie leśniczego)pan prezydent posadził na stołku wiceprezesa spółki miejskiej z godnym uposażeniem to każdy z nas by tak samo a może i lepiej powiedział, ba a nawet mógłby zdobyć się na większą poufałość i ucałował rękę "dobroczyńcy"! Tak to właśnie świętowano przeszłość w naszym miasteczku.
Dodano: 11  Września  2017  18:38:03
~tola z pisu
Nikt w tym kraju niczemu się nie dziwi, nawet temu, że jeden zwykły poseł może mieć własny rząd, parlament, senat i prezydenta. Tenże poseł ma prawo każdego miesiąca wstrzymać ruch w centrum stolicy bo chce mu się spacerowac i musi mu towarzyszyć kilka tysięcy policjantów, on chce by Polska została osamotniona i skutecznie jego podwładni to wykonują, więc nie dziwi nikogo, że na odrobinę samodzielności mógł się zdobyc premier z tableta by wręczyć niby wyróznienie ale dla swojego partyjnego kolesia przyjmując karkołomne uzasadnienie jego zasług. Przecież ludzie widzą inaczej, bo tu mieszkają, dotykają każdego dnia tej rozkoszy serwowanej przez partyjnego nominata. Widzą po każdym deszczu zatopione ulice, widza mizerię bytu i nepotyzm w obsadzaniu stanowisk. Gdzie jest ten rozwój miasta i szanowanie kasy podatników?
Dodano: 11  Września  2017  18:26:17
~edek
Kiedy ja komentowałem że mamy najlepszy samorząd w całej POLSCE to trolle z głupoty ostro mnie zaatakowali a teraz wyszła na jaw cała prawda. Może nareszcie lemingi nabiorą pokory i zaczną szanować takich komentatorów jak moja osoba. Kiedy trolle zrozumiecie że takiego komentatora jak ja trzeba bardzo szanować.
Dodano: 11  Września  2017  11:59:56
~stefek
@ polak masz 100 procent racji ale takiego trolla jak ''hehek'' żadnymi argumentami nie przekonasz bo to typowy niewolnik tych nie polskich medi TVN24 i POLSAT NEWS.Nabierze pokory ale dopiero wtedy jak PIS będzie rządził przynajmniej 10 kadencji w całej POLSCE nie tylko w naszym mieście.
Dodano: 11  Września  2017  11:46:39
~Polak
PO chciała sprzedać wszystkie polskie lasy a teraz płacze na puszczą. Śmiechu warte..
Dodano: 11  Września  2017  10:38:03
~tartak
W poniedziałek w Luksemburgu odbędzie się posiedzenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie decyzji o natychmiastowym wstrzymaniu wycinki w Puszczy Białowieskiej. Polska argumentuje, że cięcia są niezbędne. Innego zdania są europejscy urzędnicy.
Dodano: 10  Września  2017  23:40:10
~BRAK SŁÓW
2.500 policjantów, snajperzy na dachach, miliony z naszych podatków, zablokowane ulice - i wszystko po to aby jeden chory z nienawiści poseł mógł przejść, stanąć na drabince i naurągać tym, których nie lubi mówiąc, że to modlitwa.
Dodano: 10  Września  2017  23:26:09
~BRAK SŁÓW
2.500 policjantów, snajperzy na dachach, miliony z naszych podatków, zablokowane ulice - i wszystko po to aby jeden chory z nienawiści poseł mógł przejść, stanąć na drabince i naurągać tym, których nie lubi mówiąc, że to modlitwa.
Dodano: 10  Września  2017  23:26:06
~miesiaczka
BĘDZIEMY SAMOTNĄ "WYSPĄ WOLNOŚCI"... oświadczył Kaczyński podczas dzisiejszej miesiączki. Może raczej bez nas prezesie, my chcemy do Europy a to ciebie przerasta więc taką wyspą dla ciebie może być Kuba!
😎🎬
Dodano: 10  Września  2017  23:21:12
~z internetu
Ktoś powiedział, że działania PiS to jak choroba stwardnienie rozsiane, na początku objawy nie są zbyt dokuczające, ale jak się rozwinie to jest już nie do wyleczenia. Popatrzcie wokół siebie, kto to są działacze PiS. Zastanówcie się czy chcielibyście mieć takich przyjaciół, takich kolegów, znajomych, czy chcielibyście z nimi spędzać wolny czas. Jeżeli nie to zastanówcie się dlaczego robicie taką krzywdę naszemu krajowi dając im władzę.
Dodano: 10  Września  2017  22:42:03
~jewka
czy Sobieraj znow mial te brazowe buty????do ciemnego garnituru??? zawsze ma te same heheh
Dodano: 10  Września  2017  21:08:57
~wyga
~Roman pis już choćby w naszym mieście wytworzył także pokaźną listę, może jakiś internauta roku 2017 da radę wyliczyć osiągnięcia
Dodano: 10  Września  2017  20:04:42
~Taki jeden
Dziwie sie internautom.Niby czytaja , a nic z tego czytania nie rozumieja.Powiedziane i napisane bylo wyraznie : im gorzej tym lepiej.Jedynie Marszalek potrafi czytac ze zrozumnieniem.
Dodano: 10  Września  2017  18:12:26
~dodali
Od kiedy to i gdzie jest zapisane, że marszałek podkarpacki ma prawo oceniać i wystawiać notę dla samorządu gminnego? Panie marszałku niech pan zwolni i nie szarżuje, bo tylko na smieszność się narażasz. Skoro był tak dobrym to po "zwycięskim" dla Nadbereżnego konkursie który pan zorganizował w maju 2014 roku powinien pan nie wyrazić zgody by jesienią mógł odejść ten orzeł z urzędu marszałkowskiego. Skoro urząd marszałkowski jest wyżej w hierarchii społecznej to dokonał pan jego degradacji a nie awansu. Dzisiaj chwali pan wielkiego dłużnika, który bez doświadczenia i wiedzy ekonomicznej wepchnął miasto na mieliznę zadłużając do niebotycznych granic. Za to dostaje wyróżnienie na forum w Krynicy?
Dodano: 10  Września  2017  17:30:25
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe