Zaloguj się !

Z nowym rokiem w odnowione szkoły

Opublikowano: 5  Września  2017

Dziś po raz pierwszy tak naprawdę uczniowie zasiedli w szkolnych ławach, by rozpocząć naukę. Po letniej przerwie zastali w szkołach zmiany. Miasto wciąż jeszcze kończy prace remontowe...

Mury pachnące farbą, czyste ściany, wyremontowane sale i korytarze, zmodernizowane pomieszczenia- to wszystko zastali po wakacjach uczniowie i przedszkolaki przychodząc do swoich placówek edukacyjnych. W niektórych szkołach wciąż jeszcze pracują robotnicy.

- W każdej placówce oświatowej były wykonane różne remonty tak, aby 4 września nasi najmłodsi mogli rozpocząć naukę w komfortowych, bezpiecznych warunkach- zapewnia prezydent.

Jak wylicza Lucjusz Nadbereżny największe prace remontowe miały miejsce w PSP nr 2- nowej szkole im. św. Jana Pawła II (remont wciąż jeszcze trwa), ale nie tylko, bo i między innymi w PSP nr 3 przy ul. Wyszyńskiego (remont sali gimnastycznej), PSP nr 7 (remont korytarza), w ZS nr 2, w Liceum Samorządowym (wkrótce modernizacja sali gimnastycznej), w ZS nr 3 (remont stołówki, wymiana oświetlenia), w PSP nr 1 (remont pokrycia dachowego, modernizacja sal lekcyjnych, remont korytarza), PSP nr 4 (remont sufitu, sali gimnastycznej), w podstawówce w Rozwadowie (remont CO i instalacji gazowej). W każdej placówce coś było do poprawienia, wymiany, wyremontowania, pomalowania, dlatego tych prac w tym roku było naprawdę wiele.

Podobnie było w miejskich przedszkolach. Tam również okres wakacyjny to był czas wzmożonej pracy ekip budowlano- remontowych. Najwięcej czasu robotnicy spędzili tym razem w Przedszkolu nr 3 na osiedlu Poręby. Tam za ponad 200 tys. zł wyremontowano kuchnię, ponieważ nie spełniała już wielu norm. W innych przedszkolach wyremontowano podłogi, wymieniono instalacje elektryczne. Kuchnię zmodernizowano także w żłobku miejskim na Okulickiego. Nie zapomniano także o remontach placów zabaw.

Jak mówi prezydent nasze przedszkola są przez kuratorium oświaty postrzegane jako wzór organizacji. Wysoko stoją nasze podstawówki, gimnazja, a Liceum Samorządowe w rankingu Perspektyw, zajmuje pierwsze miejsce w całym powiecie. Do tych sukcesów przyczyniły się również bardzo dobre warunki, w jakich uczą się nasze dzieci, począwszy od przedszkoli, w których w tej kadencji samorządu wychowaniem przedszkolnym objęto aż 1713 maluszków (ok. 200 dzieci uczy się w oddziałach przedszkolnych w szkołach). Miasto wspiera także środkami z budżetu przedszkola niepubliczne. Tam również uczęszczają w końcu obywatele Stalowej Woli. Obecnie nauczaniem tego typu objętych jest ponad 300 dzieci. Jak zapewnił prezydent w mieście będą powstawać kolejne żłobki i przedszkola tak, by najmłodsi obywateli mieli zapewnioną odpowiednią opiekę, gdy ich rodzice są w pracy. Jest to tworzenie przyjaznych warunków dla rodzin.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Budowlanka
Budowlanka juz nie ma tej strzelnicy tyle dobrego dla młodzieży bo prokurator i inspektor NB wydał nakaz rozbioru i przywrócenia poprzedniego stanu.
Dodano: 6  Września  2017  10:21:16
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe