Nowy rok w strugach deszczu

Opublikowano: 4  Września  2017

W poniedziałkowy ranek jedni z żalem żegnali wakacje, inni z radością biegli, by usłyszeć pierwszy dzwonek. W deszczowej aurze uczniowie rozpoczęli naukę w szkole...

Tym razem nowy rok szkolny rozpoczął się 4 września. Przed dziećmi i młodzieżą wiele miesięcy wytężonej pracy. To pierwszy rok, kiedy w życie wchodzi reforma oświaty. Po raz pierwszy od lat nie uruchomiono 1 klasy gimnazjalnej, uczniowie 6 klasy podstawówki kontynuują naukę w klasie 7 SP.

W szkołach podstawowych prowadzonych przez miasto na pierwszy dzwonek stawiło się około 3700 uczniów. W wygaszanych gimnazjach (klasa 2 i 3), w roku szkolnym 2017/2018, uczyć się będzie 774 gimnazjalistów. Pierwszy raz progi szkolne przekroczyło dziś około 500 pierwszoklasistów.

Naukę rozpoczyna też młodzież w szkołach prowadzonych przez powiat: 3846 uczniów szkół gimnazjalnych w 174 oddziałach oraz słuchaczy (szkoły dla dorosłych), a także 71 dzieci, które objęło wczesne wspomaganie (ZS nr 6 Specjalnych).

Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego i wiele sukcesów, a także zapału i wytrwałości i przypominamy, że do wakacji pozostało zaledwie 290 dni i... kilkanaście godzin...

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~m25
Ja dawniej zapitalałam DO SZKOŁY KILOMETR W STRUGACH DESZCZU,SKWARZE,mrozie wietrze itp. ulicą ,która już w tamtych czasach była b.ruchliwa.I nic się mi nie stało .A teraz rodzice samochodem pod same schody i takie rosną ... Z Czarnieckiego do LO podwożą autem i to nie małe dzieci.
Dodano: 4  Września  2017  16:36:11
~STALÓWKA
Zrobię laskę kibicowi naszej kochanej STALÓWKI, ewentualnie może być kibic też kochanej SIARKI TARNOBRZEG, mam tylko jeden warunek, musi mieć kutaska nei mniejszego niż 19 cm (bo lubię głebokie gardło) i musi być w dresach, brudnych noszonych co najmniej tydzień majtkach, najlepiej żeby też nie mył się ze dwa tygodnie co najmniej. Kręcą mnie takie brudne kibolskie dupy i kutasy, szczególnie lubię lizać zapocone stopy i brudne tyłki. Spotkanie na zajezdni pod hutą, będę czekał na odważnego ogiera , od godziny 15:30 do 17:00, zapraszam.
Dodano: 4  Września  2017  13:35:39
Nawet deszcz dzisiaj płacze nad oświatą ... Dlaczego? Bo gdzie honor, gdzie przykład dla dzieci? A jak muszą być zawiedzeni rodzice, którzy protestowali i stawali w obronie dyrektora po przegranym konkursie? Sam dyrektor miał złożyć odwołanie, a tym samym krytykować wybór swojego następcy. A co robi dzisiaj? Przyjmuje stołek wicedyrektora ...
Uczcie się dzieci, tylko koryto się liczy! A władza i tak się wyżywi.
Dodano: 4  Września  2017  13:34:22
~rodzic
A pod siódemką nadal przepychanie się samochodem na zawalonym autami parkingu, dlaczego niektórzy rodzice parkujecie na ulicy dojazdowej po lewej stronie na zakazie postoju ? Blokujecie cały jeden pas i robi się korek rano, tam powinien być zakaz zatrzymywania, ale czy kogoś to obchodzi?
Dodano: 4  Września  2017  13:22:53
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe