Sposoby na tanie podróżowanie

Opublikowano: 2  Września  2017

Podróżowanie chyba nigdy nie było tak łatwo dostępne jak obecnie. Biura podróży, wychodząc naprzeciw swoim klientom oferują im możliwość łatwego dotarcia w najbardziej odległe zakątki świata. Im większe zainteresowanie danym kierunkiem, tym często także większa możliwość wynegocjowania korzystnych warunków, a to oznacza, że możemy zwiedzać świat nie tracąc przy tym fortuny. Zwłaszcza jeżeli umiejętnie korzystamy z promocji typu first minute i last minute. O wskazówki poprosiliśmy biuro podróży Rainbow.

First minute – najlepsza z podróżniczych opcji

Podobno większość z nas zaczyna planować przyszłoroczne wakacje jeszcze w trakcie obecnie trwającego wypoczynku, lub chwilę po jego zakończeniu. Psychologia. Do niedawna te niewyraźnie zakreślone marzenia musiały jednak czekać na realizację, ponieważ nie było opcji rezerwacji wakacji z niemal rocznym wyprzedzeniem. Od niedawna taka opcja istnieje, w dodatku im wcześniej się na nią zdecydujemy, tym mniej zapłacimy. Jedną z największych zalet tzw. first minute są bowiem naprawdę okazyjne ceny wycieczek. Ale to nie jedyny „bonus” wynikający z wcześniejszej rezerwacji.

Chyba każdy przyzna, że gwarancją udanego wypoczynku jest świadomość, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Im wcześniej zdecydujemy się na organizację, tym na więcej rzeczy mamy wpływ. Pamiętajmy, że im bliżej terminu wyjazdu tym więcej najatrakcyjniejszych ofert jest wyprzedanych. Warto więc dokonywać wyboru z wyprzedzeniem, gdy możemy przebierać w pełnej gamie hoteli i pokoi.

Wiedząc, że zapewniliśmy sobie pobyt w wymarzonym miejscu, możemy zacząć planować swój wypoczynek. Spontaniczne wyjazdy mają oczywiście swoje zalety, ale nie zawsze pozwalają w pełni docenić urok i atrakcje danego miejsca – czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wiele wspaniałych rzeczy mogliśmy zrobić i zobaczyć. Im więcej czasu na planowanie, tym więcej ciekawych rzeczy możemy dowiedzieć się o regionie do którego się wybieramy, jego specyfice i historii. To właśnie wyróżnia prawdziwych podróżników – chęć prawdziwego poznania nowego miejsca, ludzi, kultury. Nie da się tego zrobić podczas tygodniowego pobytu na miejscu.

Last minute – spontaniczny wypad w atrakcyjnej cenie

Koniec wakacji dla jednych oznacza powrót do rzeczywistości, dla innych to sezon polowań na wyjazdowe okazje. Im bliżej terminu wyjazdu tym taniej, a jeżeli jesteśmy na tyle elastyczni by spakować się w ciągu kilku godzin i wyruszyć w podróż następnego dnia, możemy zaoszczędzić nawet 60 – 70 proc. sumy wyjazdu.

Last minute nie jest jednak dla wszystkich. Jeżeli wasza praca wymaga od Was tego, aby zadeklarować termin urlopu z określonym wyprzedzeniem, możecie być zawiedzeni. Nie ma bowiem gwarancji, że dokładnie w tym okresie będzie oferta godna Waszej uwagi. Wystarczy, że atrakcyjny cenowo termin wyjazdu będzie wymagał przesunięcia urlopu o klika dni i pojawi się problem. A na last minute trzeba decydować się szybko.

Jeżeli jednak jedynym Waszym ograniczeniem jest cena – jesteście gotowi spontanicznie wybrać miejsce w którym będziecie mogli wypocząć, nie zależy Wam na żadnym konkretnym kierunku i hotelu, a od wyjazdu oczekujecie głównie leniwego wypoczynku w pięknym miejscu, bez zagłębiania się w jego specyfikę i atrakcje – z pewnością docenicie zalety last minute. W końcu nie zawsze musimy zwiedzać. Raz na jakiś czas każdemu przyda się taka odskocznia w zupełnie nowym miejscu. Jeżeli na taką odskocznię nie trzeba wydawać fortuny, czemu nie skorzystać?

Źródło: http://r.pl/

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe