Miasto kupi akcje spółki piłkarskiej

Opublikowano: 2  Września  2017

Za rok gotowe będzie Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej. Zanim powstanie miasto chciałoby zakupić tyle akcji PSA, by móc samodzielnie o nim decydować...

43 mln 739 tys. 509 zł i 99 gr. Tyle dokładnie będzie kosztować Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Wyłoniony już został wykonawca tego zadania. Miasto będzie musiało wydać 23 mln zł z własnej kieszeni.

Do 1 października 2018 rok będziemy mieć w mieście gotowe i oddane do użytku Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej. W skład zadań, które będzie realizowała firma wygrywająca przetarg wchodzi: trybuna główna, oświetlenie, ogrzewana płyta główna, boiska boczne, boisko kryte tzw. balonem, które będzie się mieściło za obecnym budynkiem klubowym i zaplecze techniczne wraz z elementami infrastruktury drogowej.

Firma przystąpi do pracy, jeśli biorący udział w postępowaniu przetargowym nie odwoła się od decyzji miasta. Roboty budowlane będą mogły się zacząć już w połowie września tego roku.

Dotacja z zewnątrz przy tworzeniu PCPN to 15 mln zł (VAT, który również będzie odliczony to ok. 8 mln zł). Miasto z własnej kieszeni na ten cel będzie musiało wydać 23 mln zł.

Obiekt będzie służył cały rok i będzie stanowił zaplecze sportowe dla dzieci i młodzieży. Będą tu organizowane np. zgrupowania. Stosowne porozumienie zawarte będzie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

- W momencie kiedy inwestujemy te blisko 44 mln zł z dotacją, wydając z budżetu 23 mln zł, to musimy również zainwestować w kwestię profesjonalizacji naszej drużyny tak, aby Piłkarska Spółka Akcyjna, która prowadzi zawodowe rozgrywki naszej wielkiej dumy jaką jest Stal Stalowa Wola, jak również kibice i społeczeństwo Stalowej Woli, mieli pewność, że jest to prowadzone w sposób profesjonalny, w sposób zawodowy dający gwarancję wyniku sportowego- chociaż jak wiemy sport ma to do siebie, że niesie ryzyko szczęścia- to przynajmniej od strony organizacji tej spółki również rozważenia, czy ta spółka nie byłaby operatorem majątku PCPN, dzisiaj podejmujemy decyzję o pierwszym kroku- wejścia do akcjonariatu Piłkarskiej Spółki Akcyjnej, o zakupie nowych 300 akcji. Intencją władz samorządowych Miasta Stalowej Woli jest przejęciu udziałów w wysokości 50 plus 1, tak aby samorząd Miasta SW miał samodzielność decyzyjną do wszystkich spraw, które będą prowadzone przez Piłkarską Spółkę Akcyjną- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Żeby tak się stało, miasto potrzebuje 601 akcji. Zakup nowych będzie kosztować 300 tys. zł. Gdy miasto wejdzie do spółki, będzie przeprowadzony audyt. Później będzie podjęta decyzja o zakupie kolejnego pakietu akcji. Prezydent uważa, że miasto dzięki temu będzie mogło pozyskiwać sponsorów, dla których gwarancja akcjonariusza- miasta- będzie bardzo istotna.

 


Komentarze
1 2 »

Strona: 1/2 Wyświetlaj po:

~Marbo
W momencie kiedy inwestujemy te blisko 44 mln zł z dotacją, wydając z budżetu 23 mln zł, to musimy również zainwestować w kwestię profesjonalizacji naszej drużyny tak, aby Piłkarska Spółka Akcyjna, która prowadzi zawodowe rozgrywki naszej wielkiej dumy jaką jest Stal Stalowa Wola, jak również kibice i społeczeństwo Stalowej Woli, mieli pewność, że jest to prowadzone w sposób profesjonalny, w sposób zawodowy dający gwarancję wyniku sportowego- chociaż jak wiemy sport ma to do siebie, że niesie ryzyko szczęścia- to przynajmniej od strony organizacji tej spółki również rozważenia, czy ta spółka nie byłaby operatorem majątku PCPN, dzisiaj podejmujemy decyzję o pierwszym kroku- wejścia do akcjonariatu Piłkarskiej Spółki Akcyjnej, o zakupie nowych 300 akcji. Intencją władz samorządowych Miasta Stalowej Woli jest przejęciu udziałów w wysokości 50 plus 1, tak aby samorząd Miasta SW miał samodzielność decyzyjną do wszystkich spraw, które będą prowadzone przez Piłkarską Spółkę Akcyjną- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Ile drużyn piłkarskich do tej pory prowadziło miasto Stalowa Wola? Jakie doświadczenia ma miasto w tej dziedzinie? Ile drużyn prowadził Lucjusz Nadbereżny? Za czyje pieniądze będzie to opłacane? Lucjusza? Jeśli tak to zgoda, jeśli nie to sorry... Szanowny Panie Prezydencie, czy Pan za to wszystko zapłaci? Czy jednak mieszkańcy STW będą musieli bez swojej zgody się na to złożyć?
Dodano: 14  Września  2017  20:16:11
~Marbo
Proszę autora artykułu o dopytanie księgowego o "cyferki". Gdzieś giną mi te miliony złotych, 44 mln, VAT 8 mln, 15 da Państwo, miasto da 23... Dwie bańki to na łapówki?
Dodano: 14  Września  2017  19:08:40
~reh
Widzę , że część forumowiczów intensywnie zarzuca władzom miasta , że nie tworzą nowych miejsc pracy .Jak to niby miasto ma robić ?, zlikwidować zamiatarki i zakupić miotły i łopaty ?..Młodzieży ubywa z miasta w sposób naturalny , po studiach zostają i pracują w miastach w których studiowali za wieksze pieniążki niż mogli by tu otrzymać , część zmienia miejsce zamieszkania bo wybudowała się wokół stalowej woli....gdzie ceny gruntów są niższe , część pewnie pojechała za lepszym chlebem za granicę .Nie oszukujmy się -w naszym rejonie zarobki w firmach są na niziutkim poziomie a spowodowane jest to tym ,ze nie mieszkamy w rejonie gdzie miast jest duzo i pracy w brut dookoła .Wokół nas sa rejony rolnicze i podaż rąk do pracy w firmach bardzo duża a przedsiebiorcy to wykorzystują i oferują nędzne stawki wiedząc ze i tak znajdą chętnego do pracy ...
Dodano: 6  Września  2017  17:41:08
@stalówka. wystarczy nie kraść? a ja pójdę krok dalej. wystarczy nie brać garściami publicznych pieniędzy na partyjne imprezy, premie i udogodnienia dla mości rządzących. uważasz, że jak przegłosują ustawę "dajemy sobie dodatek po 10.000 zł bo nam się należy" to już nie kradzież bo wszystko zgodnie z prawem? zwykli ludzie mają takie same potrzeby jak ci ynteligenci u władzy. brakuje prawdziwych gospodarzy, którzy interes partyjny schowają a zajmą się ludźmi.
Dodano: 6  Września  2017  17:00:18
@stalówka
Co mnie inwestycja na drugim końcu Polski obchodzi? Jakie korzyści ma z tego Stalowa Wola? Żadne! Nie pomoże rozmywanie tematu braku działań władz naszego miasta.

Tymczasem Jawor uruchamia strefę przemysłową o powierzchni blisko 500 ha. Krosno planuje zakup starego lotniska pod zabudowę przemysłową o docelowej powierzchni ponad 300 ha, gdzie jednocześnie prywatny inwestor uzbraja grunty w Szczepańcowej. Nowa Sól kończy komercjalizację drugiej (!) strefy.

Co robi Stalowa Wola w tym czasie? Fetę z okazji 80 lat COP, a prezydent jeździ na plotki z kolegami z partii.
Dodano: 6  Września  2017  16:51:33
@stalówka
Akurat najwięcej mieszkańców ubyło w 2005 roku po wejściu do unii. Przypomnij, kto wtedy rządził? Zresztą, to nieważne. Dopóki mieszkańcy nie zaczną myśleć prorozwojowo, dopóty będą wybierać populistów na władze. A to nie sprzyja inwestycjom, które pozwoliłyby żyć na dobrym poziomie w Stalowej Woli.
Dodano: 6  Września  2017  14:12:52
~STALÓWKA
Przepraszam za ten wpis niżej znowu zapomniałem o lekach ale mamusia już mi podała i odzyskałem chwilową władzę nad sobą.Pewnie nie na długo ale tak mam.Ważne,że przez tą chwilę mogę przeprosić za głupie i kłamliwe wpisy a ci co czytają odpowiednio to ocenią.Te leki za krótko działają muszę udać się do przychodni na ul.Wyszyńskiego aby przepisali coś mocniejszego.
Pozdrawiam i jeszcze raz gorąco przepraszam.
Dodano: 6  Września  2017  13:09:47
~STALÓWKA
do trolli, lemingi to za czasów nierzadu PO i PSL najwięcej mieszkańców naszego miasta wyjechało za granicę. Obecnie coraz więcej stalowiaków wraca do STALOWE WOLI bo mamy obecnie coraz więcej pracy, bezrobocie na poziomie 5 procent. Gdyby z naszego miasta wyjechali UKRAINCY to brakowało by ludzi do roboty.Taka jest prawda i takie są fakty a z faktami się nie dyskutuje, tylko lemingi powtarzają swoje wypociny że sytuacja ekonomiczna miasta jest coraz gorsza a prawda jest taka że jest coraz lepsza. Można powiedzieć że obecnie miasto jest stać na wszystko dlatego mamy na mieście tyle wielkich inwestycji.
Dodano: 6  Września  2017  12:54:08
~Siux
Na stadion czeka może 500 osób z całej 60-cio tysięcznej Stalowej Woli. Te osoby to kibole, i osoby związane ze STALĄ ... NIKT WIĘCEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 6  Września  2017  11:55:15
~pan gutek
Opowiem za mankuna:coraz gorsza sytuacja ekonomiczna miasta,do której znacznie przyczynił się nadbereżny a teraz ją tylko pgłębia.
Dodano: 6  Września  2017  09:51:17
~pan gutek
Piłka,klub to na pewno studnia bez dna ale Wodex na nich pracuje kosztem niepełnosprawnych pracowników za najniższą krajową.
Dodano: 6  Września  2017  09:28:48
~dyzio
Piłka??? Wodex??? studnia bez dna działaczy i nieudacznikow z preziem na czele
Dodano: 5  Września  2017  20:06:16
@stalówka
Upokorzeniem jest zmuszanie młodych Stalowiaków do opuszczenia miasta.

Stadion jest potrzebny tylko tzw. działaczom sportowym i małej grupie ekonomicznych ignorantów. Reszty mieszkańców nie interesuje budowa tego przybytku.
Dodano: 5  Września  2017  15:03:34
~Onono
Wstyd to miastu przynosi ta druzyna nieudaczników piłkarskich !
Dodano: 5  Września  2017  14:49:49
~STALÓWKA
@ kgtyj, trollu idąc twoim tokiem myślenia to żaden nowy stadion by nie powstał w SANDOMIERZU wyremontowano stadion 10 lat temu i ten stadion wygląda dziś jak nowy nikt tam nic nie niszczy.Nie ma ważniejszej inwestycji w naszym mieście jak budowa tego CENTRUM bo już dość wstydu i upokorzeń przez ten skansen sportowy. Po za tym chcemy grać jak najwyżej i jak najszybciej najlepiej w ekstraklasie.
Dodano: 5  Września  2017  14:35:17
~Kgtyj
Nie pisz ciemniaku kibolski ze wszyscy tego oczekują bo tak nie jest i tak prędzej czy później ten stadion zniszczycie !! Więc szkoda tylko pieniędzy na to wszystko@!
Dodano: 5  Września  2017  14:28:53
~CICHY
DO STALÓWKA
BĘDZIEMY CHODZIĆ DUMNI JAK PAWIE I OBSRANI GÓWNEM PO SAME PACHY JAK ŚWINIE-HEJ SOKOŁY!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 5  Września  2017  14:27:45
~STALÓWKA
Byłem wczoraj na tym stadionie i widzę że ten stadion nareszcie ma gospodarza . Wszędzie pięknie posprzątano nie ma już tego drzewa za budynkiem klubowym, wycięto te nie potrzebne sosny powyrywano korzenie aż miło wejść na ten stadion. Widać też przymiarki do budowy tego oczekiwanego przez wszystkich mieszkańców CENTRUM SPORTOWEGO.Jestem pewny że to CENTRUM powstanie do wyborów w przyszłym roku i wszyscy będziemy chodzić dumni jak pawie.
Dodano: 5  Września  2017  14:07:12
~Morda
Żenada. Tępi mieszkańcy naszego miasta będą zrzucać się na prywatny klub w większej skali niż obecnie. Co za debilizm. Nie jesteśmy bogatym tylko biednym miastem. Panie Prezydent, zrozum Pan to. Po Panu to i powódź ?
Dodano: 5  Września  2017  10:47:19
~STALOWKA
Jak ja lubię dostawać baty od siareczki tylko to mnie kręci 😆 w futbolu
Dodano: 4  Września  2017  13:32:47
~Martusia Bi
STALÓWKA może chciał byś kiedyś popatrzeć, jak zabawiam się z moją koleżanką? Nie mamy nic przeciwko, o ile zachowasz ten widok tylko dla siebie, co wyklucza filmowanie czy robienie zdjęć, cenimy sobie dyskrecję. Ja i moja niunia też chętnie popatrzymy jak ty obciągasz innemu facetowi.
Dodano: 4  Września  2017  12:55:33
~Martusia Bi
STALÓWKA ty chyba na prawdę masz rozdwojenie jaźni, no i widzę że niezły zboczuszek z ciebie ;) z twoich wpisów widzę że masz bogate zycie erotyczne ;). Ja też od czasu do czasu lubię się zabawić z kobietą, bo jak to mówią "żeby życie miało smaczek..." ;)
Dodano: 4  Września  2017  12:46:47
~STALÓWKA
Zrobię laskę kibicowi naszej kochanej STALÓWKI, ewentualnie może być kibic też kochanej SIARKI TARNOBRZEG, mam tylko jeden warunek, musi mieć kutaska nei mniejszego niż 19 cm (bo lubię głebokie gardło) i musi być w dresach, brudnych noszonych co najmniej tydzień majtkach, najlepiej żeby też nie mył się ze dwa tygodnie co najmniej. Kręcą mnie takie brudne kibolskie dupy i kutasy, szczególnie lubię lizać zapocone stopy i brudne tyłki. Spotkanie na zajezdni pod hutą, będę czekał na odważnego ogiera , od godziny 15:30 do 17:00, zapraszam.
Dodano: 4  Września  2017  12:24:12
~STALÓWKA
Zakaz wypisywania bredni przez zboczeńców udających kibiców naszej kochanej STALÓWKI.
Dodano: 4  Września  2017  12:05:02
~śmiech
STALÓWKA-ZMIEŃ ALKOHOL KTÓRY PIJESZ , ALBO PSYCHOANALITYKA.JAK MIASTO PRZEJMIE SPÓŁKĘ PIŁKARSKĄ TO SPONSORÓW BĘDZIE WIĘCEJ NIŻ MRÓWKÓW.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 4  Września  2017  11:35:34
~STALÓWKA
Mniam połknąć spermę PANA PREZYDENTA z rana na śniadanie, to coś tak niesamowitego że trudno mi to opisać słowami, musielibyście sami spróbować.
Dodano: 4  Września  2017  11:12:34
~STALÓWKA
Bardzo mądre posunięcie PANA PREZYDENTA L.N. bo potencjalni nowi sponsorzy innaczej rozmawiają z władzami miasta a innaczej z działaczami. Gdyby SZLĘZAK dbał o naszą STALÓWKĘ już dawno byśmy przebierali w sponsorach. Mnie zastanawia jeden fakt dlaczego ten artykuł ukazał się w sobotę a nie na przykład w piątek rano. Mam swoje podejrzenia ale na razie o tym zamilczę bo nie chcę wkładać kija do mrowiska.
Dodano: 4  Września  2017  10:09:55
~RST
hehe ale Szymański manipuluje dzieciuchem Luckiem. Miasto przejmie pakiet większościowy i bedzie rządziło w klubie, więc będzie musiało więcej płacić. Szychą w PCPN będzie oczywiście Szymański bo ma Lucka owiniętego wokół małego palca. Mam nadzieję tylko, że kiedyś mistem zacznie rządzić ktoś inny niż Lucek i to co miało utrzymać obecny zarząd stali przy korycie spowoduje wywlenie go na zbity ryj z klubu.
Dodano: 4  Września  2017  09:49:59
~XYZ
Inwestycja goni inwestycje - przedsiębiorcy chyba juz stan przedzawałowy maja jak myślą o ile w przyszłym roku wzrosną podatki.
Dodano: 4  Września  2017  08:20:59
~hahaha
Sory wycofuje swój wpis,lipes pisał prawdę ja też dostałem wiadomość o braku środków na wypłaty dla hejterów a też nie mam ochoty na pisanie za darmo.Będzie kasa będą wpisy.
Dodano: 3  Września  2017  21:17:59
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe