Siniaki, problem estetyczny?

Opublikowano: 28  Sierpnia  2017

Siniaki – problem estetyczny czy zdrowotny?

Wiemy doskonale, że są osoby, których ciało po prostu jest podatne na siniaki. Często nawet nie wiedzą, kiedy uderzyły się o jakąś rzecz, a już widoczna jest charakterystyczna plama. Z drugiej strony pojawiające się siniaki mogą świadczyć o poważnych chorobach i zaburzeniach na przykład krzepliwości krwi. Zdiagnozowanie, dlaczego na ciele pojawiają się sińce, bywa czasem bardzo trudne.

Jak powstają siniaki?

To nic innego jak uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych i przedostanie się krwi do tkanek. Siniaki powstają zazwyczaj jako efekt ucisku czy też uderzenia, któremu często towarzyszy ból, a skóra robi się czerwona. Dobry sposób na siniaki to przyłożenie do miejsca kontuzji zimnego okładu, który obkurcza naczynia krwionośne. Specjaliści z http://ruszajpozdrowie.pl/co-na-stluczenia-5-sprawdzonych-sposobow-na-siniaki/ zalecają, by po dwóch dniach zimne okłady zmienić na ciepłe, które przyspieszą wchłanianie. Poza tym dobrym pomysłem jest żel na stłuczenia, który zawiera wyciąg z arniki lub kasztanowca. Warto wykorzystywać również inne domowe sposoby na stłuczenia takie jak okłady z lodu lub też oliwy i czosnku. Zbawienne efekty przynoszą stłuczone liście kapusty i rozmasowanie miejsca kontuzji.

Podatność na siniaki

Naukowcy zauważyli, że tendencje do siniaków są indywidualne. Co prawda u kobiet pojawiają się częściej podczas miesiączki, ponieważ właśnie w tym okresie naczynia krwionośne są osłabione. Czasem powstawanie zasinień związane jest z przyjmowanymi lekami lub chorobą albo niedoborami witamin mikro i makroelementów. Za http://ruszajpozdrowie.pl/ doradzamy, by zadbać o dietę i przemyśleć, co na siniaki należy suplementować. Warto uzupełnić dietę o witaminę C, która wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. Jej źródło znajdziemy w jarmużu, czerwonej papryce, czarnych porzeczkach, czerwonej kapuście oraz truskawkach i pomarańczach. Poza tym dobrze jest zbadać poziom witaminy K oraz uzupełnić go produktami takimi jak brokuły, szpinak, sałata czy też awokado. Poza tym bardzo pomaga odpowiedni poziom witaminy PP oraz rutyny, która działa uszczelniająco. Tę znajdziemy w kaszy gryczanej i aronii. Poza tym osoby ze skłonnością do pęknięć naczyń powinny mieć przy sobie maść na siniaki. To idealny pomysł, by od razu w przypadku urazu czy ucisku zadziałać i zminimalizować ryzyko pojawienia się sińca albo chociaż zmniejszyć jego rozmiar lub kolorystykę. Pamiętajmy, że siniaki mogą być objawem poważnych chorób i warto powiedzieć o tym lekarzowi

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe