II Rozwadowski Piknik Militarny
Opublikowano: 21  Sierpnia  2017

27 sierpnia 2017 r. od godziny 14.00 odbędzie się II Rozwadowski Piknik Militarny. Miejscem wydarzenia będzie Rozwadów gdzie przy ulicy Dąbrowskiego oraz na Rynku będą czekały na odwiedzających różne atrakcje.

I tak między innymi za sprawą grup rekonstrukcyjnych będziemy mogli przenieść się w czasy II Rzeczypospolitej i II wojny światowej. Zostanie zaprezentowane uzbrojenie, wyposażenie oraz umundurowanie przedwojennej Policji Państwowej przez GRH III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu, a także żołnierzy Wojska Polskiego przez SRH Wrzesień 39. Będą również z tego okresu pojazdy militarne jak lekki pojazd rozpoznawczy zwany powszechnie jako TANKIETKA czy półciężarówka PZInż. Będzie można zobaczyć także Żołnierzy polskich oddziałów partyzanckich GRH WIR, obsługa radzieckiego działa Zis3 GRH Rusal , Brytyjskie jednostki GRH Commonwealth Battalion, transporter niemiecki i stanowisko żołnierzy Wehrmachtu będą odtwarzać SRH Partyzant i GRH 44 Division Hoch- und Deutschmeister.

Dodatkowo dla chętnych odbędzie się szkolenie z musztry. Będą również dioramy, stoiska z kolekcjami GRH Zakłady Południowe, Fundacja Przywróćmy Pamięć.

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli przygotuje specjalną strefę gier i zabaw dla dzieci. Ponadto z pracownikiem Muzeum będzie można odbyć ciekawą lekcję historii spacerując uliczkami Rozwadowa. Będzie także możliwość przejażdżki w/w już historycznymi pojazdami, a także dodatkowo dla odwiedzający Piknik będzie do dyspozycji przejażdżka drezyną oraz dorożką.

Przewidziana jest również część muzyczna czyli koncert zespołu Fever oraz Zespołów z MDK. Oczywiście nie zabraknie darmowej, prawdziwej wojskowej grochówki.

W czasie trwania Pikniku Militarnego na jego terenie będzie również miała miejsce kwesta do puszek kwestarskich na rzecz chorej Aurelii. Już z tego miejsca prosimy Państwa o wsparcie i dziękujemy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących miło spędzić ostatnią niedzielę wakacji do odwiedzenia Rozwadowa 27 sierpnia od godz. 14.00

Obrazek

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~dupna zmiana
W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy Polacy wycofali z terminowych lokat bankowych rekordową kwotę 20 mld zł. Zniechęcenie malejącymi odsetkami oraz obawa przed inflacją skłania do poszukiwania lepszych możliwości. Jedną z najbardziej popularnych jest kupno nieruchomości.
Dodano: 23  Sierpnia  2017  23:32:04
~jajaJakBerety
Jest radio w firmowym samochodzie, to trzeba płacić abonament. Poczta bierze się za kontrole
Poczta Polska sprawdza, czy firmy zarejestrowały odbiorniki radiowe w samochodach. Jeśli nie, nakłada wysokie kary.
Dodano: 23  Sierpnia  2017  11:03:20
~BRAWO WY!
Mercedes nie w Polsce!
Niemiecki Daimler, który produkuje m. in. mercedesy, wybuduje swoje centrum logistyczne pod Pragą. W grę mocno wchodziła również Polska, ale ostatecznie Czesi zaproponowali koncernowi wyższy grant. Inwestycja ma być warta ok. 500 mln zł.
O decyzji Daimlera informuje środowy "Puls Biznesu", który potwierdził w swoich źródłach informacje czeskiego dziennika "E15". Czytamy w nim, że decyzja o budowie centrum logistycznego już zapadła. Miałoby ono zaopatrywać w części samochodowe fabryki w całej Europie.
- Decyzja nie została ostatecznie podjęta - zapewnia Ewa Łabno-Falęcka z Mercedes-Benz Polska. Media jednak twierdzą, że jest wręcz odwrotnie. Znana jest już nawet konkretna lokalizacja - Uzice pod Pragą.
Dodano: 23  Sierpnia  2017  11:02:02
~BRAWO MY!
Fiasko przetargu na autobusy dla MON!
O kontrakt na autobusy dla wojska starał się polski Autosan. Oferta jednak nie będzie brana pod uwagę, bo złożono ją 20 minut po czasie. Przez to firma nie była brana pod uwagę i w przetargu wygrał niemiecki MAN.
O kompromitującej wpadce pracowników PGZ, do której należy Autosan, poinformowało RMF FM. Z ustaleń rozgłośni wynika, że mimo prostego błędu władze spółki nie próbowały nawet wnioskować o warunkowe umożliwienie im udziału w postępowaniu. Po prostu Autosan nie odwołał się od decyzji o odrzuceniu oferty, choć miał takie prawo.
Na skutek tego kuriozalnego i prostego błędu do przetargu stanął tylko jeden dostawca - niemiecki MAN. Dlatego to Niemcy właśnie za prawie 30 mln zł dostarczą naszej armii 26 autobusów.
Dodano: 23  Sierpnia  2017  10:59:21
Takie pikniki i rekonstrukcje organizowane są od wielu lat ( nie mam na myśli tego Rozwadowskiego pikniku ) i nigdy nikomu to nie przeszkadzało . A teraz nagle wszystko łączone jest z PISem...i nie wiem czy część narodu ma postępujące objawy paranoi czy to już ogłupienie totalne .
Nie długo wedle co niektórych i odśpiewanie hymnu będzie przejawem faszyzmu lub poparciem PISu.... straszno i śmieszno...jak u ruskich
Dodano: 22  Sierpnia  2017  23:53:59
Takie pikniki i rekonstrukcje organizowane są od wielu lat ( nie mam na myśli tego Rozwadowskiego pikniku ) i nigdy nikomu to nie przeszkadzało . A teraz nagle wszystko łączone jest z PISem...i nie wiem czy część narodu ma postępujące objawy paranoi czy to już ogłupienie totalne .
Nie długo wedle co niektórych i odśpiewanie hymnu będzie przejawem faszyzmu lub poparciem PISu.... straszno i śmieszno...jak u ruskich
Dodano: 22  Sierpnia  2017  23:53:58
~sokzBuraka
Kiedyś "dobra zmiana przeminie, i Antoni też przeminie. OBY TYLKO POLSKĘ UDAŁO SIĘ URATOWAĆ.
Dodano: 22  Sierpnia  2017  23:10:20
~@Qra domowa
Pisie, tak nachalnie na pokaz manifestujecie albo religijność albo na siłę patriotyzm tymi np. pelerynami przeciwdeszczowymi....nie zdziwię sie jeśli sa produkcji "made in China".... A wiecie "biało - czerwona drużyno" gdzie jest teraz miłosierdzie chrześcijańskie, dobroć , wrażliwość ludzka i prawdziwy PATRIOTYZM? W Rytlu , tam mieszkańcy bezinteresownie, bez parcia na szkło, bez ubierania sie we flagi, bez dennej, natarczywej propagandy po prostu poświęcają się , pomagają sobie nawzajem...
Czy jest tam ten najdobrzejszy z dobrych, najwrażliwszy z wrażliwych na los ludu prezes naczelnik największy patriota?

Pomijając kolor, to pelerynki wyglądają jak prezerwatywy z nadzieniem.
Dodano: 22  Sierpnia  2017  22:50:52
~gogi
skoro jesteś tak bliski sercu zydom to jedz na cmentarz w pysznicy
Dodano: 22  Sierpnia  2017  17:36:07
~gogi
zydki rozwadowskie a teraz cyganie
Dodano: 22  Sierpnia  2017  15:35:24
~karolina
"Społeczność żydowska rozwijała się w tym okresie bardzo szybko, by w 1900 roku ich liczba osiągnęła prawie 3000 osób. W 1910 roku powstała murowana synagoga. Przed wybuchem pierwszej wojny światowej Żydzi stanowili 72% ogółu ludności Rozwadowa. W listopadzie 1918 roku doszła w Rozwadowie do rozruchów. Trwały one kilka dni, a w ich wyniku zostały splądrowane żydowskie sklepy, także niektórzy z rozwadowskich Żydów zostali ranni. Inicjatorami tych zamieszek byli chłopi z okolicznych wsi, takich jak: Turbia i Pławo, które dziś jest jedną z dzielnic miasta Stalowa Wola. W okresie dwudziestolecia międzywojennego w Rozwadowie istniały między innymi organizacje takie jak: Miejscowy Cech Rzemieślników, który zrzeszał zarówno Polaków jak i Żydów, Stowarzyszenie Rękodzielników Żydowskich Jad Charuzim, a także klub sportowy Makkabi. Po wkroczeniu Niemców do miasta, Żydom nakazano przejście za San do strefy radzieckiej. W Rozwadowie zostało wówczas już tylko około 400 Żydów, a przewodniczącym Judenratu zastał Elizer Perlman. Większość Żydów pracowała przymusowo w stalowowolskich fabrykach. Dzisiaj jednym z niewielu już zachowanych śladów po rozwadowskich Żydach jest synagoga przy ulicy Jagiellońskiej, która pełniła funkcję sklepu, natomiast po cmentarzu nie ma już śladu. Zastał on zniszczony przez Niemców podczas II wojny światowej."
Co będzie przedmiotem "rekonstrukcji militarnej"?
Wypędzenie Żydów, zmuszanie ich do pracy czy zniszczenie żydowskiego cmentarza przez hitlerowców?Co będą oglądać nasze dzieci?
O wiele lepszym i zdecydowanie ciekawszym pomysłem była wystawa fotografii dawnego Rozwadowa.
"Rozwadów - miasto ze wspomnień" Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.
Dodano: 22  Sierpnia  2017  08:59:39
Masz nachcik rację, to bez znaczenia . Bo po 1 nikogo nie obchodzą twoje wypociny a po 2 ty i tak nie zobaczysz tego czy innego pikniku bo dla ciebie przecież wyjście z domu jest "potencjalnie niebezpieczne" . Nie raz sam tak pisałeś
Dodano: 22  Sierpnia  2017  00:26:36
~Qra domowa
Wy sobie pikniki urządzacie a Jarek zdobywa szczyty. Na miesiączkach mówił: "już dochodzimy" czyli szczytuje! Szkoda tylko że przebierańcy wystroili się w pelerynki wzorowane na polską flagę bo to totalna żenada. Wypad w góry, rozumiem, ale robienie pelerynek przeciwdeszczowych na wzór flagi państwowej, to nie tylko obciach, ale i wg mnie profanacja symbolu narodowego. To naprawdę nie jest śmieszne, to jest coraz straszniejsze. Pomijam, że wyglądają jak jajka niespodzianki (nie wiem, czy miało być dowcipnie czy zaskakująco), ale skojarzyło mi się to z Krzyżakami, Ku Klux Klanem i swastyką wykorzystaną jako symbol przez nazistowskie Niemcy. Chyba nie tak i po kibolsku mają wyglądać polscy politycy? Ale jeśli wam się podoba... Pomysły na pewno będą coraz lepsze, może jakieś kalosze w tych barwach, słotno jest.
Dodano: 21  Sierpnia  2017  23:01:08

Pomyliło mi się z tym piknikiem kapucyńskim, po klasztorem.
Ale to bez znaczenia. Sprzęt wojskowy z Huty napewno będzie ten sam.

Dodano: 21  Sierpnia  2017  20:36:06
~gogi
a dlaczego nie zydowski tylko militarny
Dodano: 21  Sierpnia  2017  19:14:55
Do Licht

Tym razem będzie Platforma minowania narzutowego Baobab...
Dodano: 21  Sierpnia  2017  18:32:00
~Do idioty
@ Licht
"Od kilku lat, co roku jest to samo."

Zwłaszcza, ze to II piknik w historii, to jak od kilku lat to samo....
Masz mózg? Użyj go czasem...
Dodano: 21  Sierpnia  2017  14:38:15
~jonopodkiwano
W takim brudzie i kurzu piknik?A poza tym mogliby zrobić porządek wokół, bo przy okazji pikniku ktoś chce zrobić interes.
Dodano: 21  Sierpnia  2017  13:00:01
~jasio
ewwntualnie nie ch mi dadza sprawny karabinisko to im pokarze jak naprawdę jest na wojnie
Dodano: 21  Sierpnia  2017  11:58:19
~marcin
- Tato, kto wygrał mecz?
- Stalówka
- Tato ?!!!
- Głupie pytanie, głupia odpowiedź gówniarzu.

PS. Artykuły o naszych kreatorach wizerunku miasta w Polsce to zaczną się jak coś wygramy ? Tylko POLITYKA SUKCESU !!! Boicie się krytyki ? Może wybudujmy 2 PCPN to będzie lepiej ... la tych co przy korycie.
Dodano: 21  Sierpnia  2017  11:57:22
~jasio
abo jak chcą się wykazac to niech jada tam gdzie polamalo tyle drzew ipokarza jak się to sprzata
Dodano: 21  Sierpnia  2017  11:55:11
~jasio
takich chlopakow starych co upamietniaja przegrana wojne to należy wyłapać i wyslac do pegeeru na wojne ze stonką ap potem do kopalni uranu żeby starli si z obecna rzeczywistoscia
Dodano: 21  Sierpnia  2017  11:52:23

Pewnie znów przytargają z Huty wyrzutnię WR-40 "Langusta" (czyli polską wersję "Grada") i narzutowy stawiacz min (na podwoziu "Langusty").
Ewentualnie moździerz samobieżny "Rak" kaliber 122 mm, na podwoziu transportera "Rosomak".
Od kilku lat, co roku jest to samo.

Dodano: 21  Sierpnia  2017  11:42:03
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe