Zaloguj się !

Święto w WITU

Opublikowano: 11  Sierpnia  2017

25-lecie Ośrodka Badań Dynamicznych w Stalowej Woli działającego w strukturze Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia oraz zbliżające się Święto Wojska Polskiego były okazją do organizacji uroczystego apelu, który odbył się w czwartek na terenie Instytutu. W uroczystości licznie wzięli udział m.in. samorządowcy, wojskowi, funkcjonariusze służb mundurowych oraz pracownicy Instytutu.

Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia jest instytutem badawczym, który realizuje badania naukowe i prace rozwojowe z zakresu obronności i bezpieczeństwa państwa, wspiera modernizację Sił Zbrojnych RP.

W strukturze WITU w Stalowej Woli działa Ośrodek Badań Dynamicznych, który jak mówił podczas uroczystego apelu dyrektor WITU płk dr inż. Jacek Borkowski, przez te 25 lat prowadził i nadal prowadzi wiele badań na wysokim poziomie, zgodnie z najwyższymi standardami. Jednocześnie pułkownik Borkowski zwrócił uwagę na fakt, że jest to bardzo trudna i niebezpieczna praca. „Zauważamy i doceniamy Państwa pracę, budujecie wartość i dobre imię Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia” – zwrócił się do pracowników stalowowolskiego Ośrodka Badań Dynamicznych.

Głos zabrał także starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, który pogratulował jubileuszu kierownictwu i pracownikom WITU oraz Ośrodka Badań Dynamicznych.

- Życzę Państwu wszystkiego co najlepsze, zdrowia, rozwoju, aby poczucie satysfakcji z tego, że służycie naszej Ojczyźnie nigdy Was nie opuszczało” – mówił starosta stalowowolski.

Podczas uroczystości wręczono także odznaczenia i wyróżnienia pracownikom, żołnierzom, osobom szczególnie zasłużonym. Uroczysty apel zakończyła defilada z udziałem Kompanii Honorowej z 16. Tczewskiego Batalionu Saperów w Nisku.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~sox
Gdzie relacja z ostatniego meczu STALÓWKI ?
Dodano: 16  Sierpnia  2017  09:02:05
~koj
jakim trzeba być debilem by kazać żołnierzom w taki upał zakładać rękawice by stali w tym upale i jeszcze te chusty , bez komentarza
Dodano: 12  Sierpnia  2017  13:07:54
~ABC
jak można bawić się w medale i wstążki gdy wokół wszyscy cierpią na przekroczenie norm hałasu
to wstyd dla tych "naukowców",którzy reprezentują takie "na wysokim" poziomie badania
Dodano: 11  Sierpnia  2017  22:28:02
~obserwator
Towarzystwo wzajemnej adoracji i mistrzowie świata w wydawaniu nie swoich pieniędzy.
Dodano: 11  Sierpnia  2017  21:27:18
~mieszkaniec
Niech to OBD (dawne OBU) nie wiesza sobie medali tylko zacznie dbać o nasze uszy jak normy UE zalecają.Ten komu ta strzelnica podlega (WITU) natychmiast powinien wystąpić o środki na modernizację tego obiektu.
Dodano: 11  Sierpnia  2017  20:37:40
~pipa
Panowie szlachta w wyjściowych mundurach a szweje na polowo. Wstyd i hańba dla takiego "wojska".
Dodano: 11  Sierpnia  2017  20:15:08
~gore
GRATULACJE!
P.S. Panie pułkowniku Weis, nie wiem jak to traktować, ani nie było nic po obronie "doktoratu", ani nic nie było gdy przybyła na pagon kolejna gwiazdka, a ślinianki nadal suche... Pozdrawiam!
Dodano: 11  Sierpnia  2017  19:55:53
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe