Krzysztof Parma mistrzem Polski

Opublikowano: 11  Sierpnia  2017

Został Mistrzem Polski Policji w kolarstwie szosowym, odniósł również wiele innych sukcesów. Jest policjantem, który doskonale potrafi pogodzić swoją sportową pasję z policyjną służbą. Wraz ze swoją zawodową drużyną kolarską osiągają bardzo dobre wyniki i snują plany na kolejne kolarskie sukcesy.

St. sierż. Krzysztof Parma w policji pracuje od 2011 roku. Ponad 5 lat pracował w wydziale prewencji Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, natomiast od maja, pracuje w wydziale dochodzeniowo-śledczym stalowowolskiej komendy.

Kolarstwo trenuje ponad 16 lat. Krzysztof obecnie jest zawodnikiem oraz menagerem zawodowej grupy kolarskiej VOSTER UNIWHEELS TEAM. Siedziba drużyny mieście się w Stalowej Woli i należy do elitarnego grona zawodowych drużyn UCI Continental Team, zarejestrowanych w Szwajcarii. Krzysztof wraz z drużyną wygrali bardzo prestiżowy wyścig kolarski Solidarności i Olimpijczyków drużynowo oraz jeden z zawodników tej drużyny wygrał klasyfikację generalną. W składzie swojej drużyny mają także reprezentantów Polski, którzy zdobyli medale mistrzostw Europy na torze. Drużyna Voster Uniwheels Team startuje także w wielu zagranicznych wyścigach. Przed nimi starty w wyścigu Okolo Jiżnych Czech, czy też w wyścigu Tour of Iran. Zawodowy kolarz przejeżdża średnio ponad 20 tys. kilometrów rocznie. Bycie zawodowym kolarzem wymaga ogromnej pracy oraz poświęcenia. Wiele godzin tygodniowo kolarz spędza na specjalistycznych treningach. Kolarstwo wymaga także ogromnej dyscypliny oraz zaangażowania, gdyż każdy zawodnik ma określoną rolę w drużynie.

Jak sam mówi: "Połączenie tych trzech funkcji tj. kolarza, policjanta i menagera wymaga ode mnie ogromnego zaangażowania. Staram się w każdej roli wypełniać zadania wzorowo. Czasem jest mi ciężko połączyć te wszystkie obowiązki, ale mam ogromne wsparcie ze strony sponsorów drużyny, władz Miasta Stalowa Wola oraz mojej dziewczyny Anny Kowalczyk”. Dodaje również, że jego marzeniem jest dalszy rozwój drużyny oraz pozyskiwanie coraz to większych funduszy, aby drużyna mogła startować w najlepszych wyścigach na świecie.

W piątek 4 sierpnia przed godziną 10, ponad 50 policjantów wystartowało w Bukowinie Tatrzańskiej w I Mistrzostwach Polski Policji w kolarstwie szosowym. Trasa liczyła blisko 60 km i była taką samą trasą, jaką pokonywali zawodnicy startujący w Tour de Pologne. Podczas wyścigu zawodnicy mieli do pokonania wiele ciężkich podjazdów. Czas 1:42:47 pozwolił Krzysztofowi sięgnąć po zwycięstwo w wyścigu, za co otrzymał gratulacje oraz puchar od Komendanta Głównego Policji.

Krzysztof Parma ma na swoim koncie ma także zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.

Zdjęcia: Voster Uniwheels Team 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~STALOWKA
GRATULUJĘ DZIEWCZYNY ANNY K. HAHAHAHA
Dodano: 16  Sierpnia  2017  11:49:21
zamiast się cieszyć że mamy dobrego zawodnika, to lkepiej krytykować. Jak on może być lepszym od Was. Typowa zaściankowość, zawiść i kołtuneria.
Ja jednak serdecznie gratuluję Krzysztofowi Parmie.
Dodano: 11  Sierpnia  2017  17:40:27
~Zofix
Manipulacja trescia. Mistrz Polski to co innego niz Mistrz Polski Policji
Dodano: 11  Sierpnia  2017  16:07:10
~jasio
jatez chce gratulacje bo wlasnie pokonałem sniadanie
Dodano: 11  Sierpnia  2017  15:52:20
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe