Zaloguj się !
Get Adobe Flash player

Ruszyły prace przy budowie łącznika

Opublikowano: 10  Sierpnia  2017

St. Wola wciąż jest wielkim placem budowy. Wiele miejsc ulega przemianie. Teraz rozpoczęto roboty przy budowie łącznika Energetyków – Solidarności. Mały chaos zmieni się w doskonałą sieć.

Wszystko rozpoczęło się 2.12.2016 r. kiedy to Marszałek Województwa Podkarpackiego z prezydent miasta Lucjuszem Nadbereżnym podpisali umowę na dofinansowanie w wysokości 10 mln zł do budowy łącznika do obwodnicy między ul. Energetyków a ul. Grabskiego i ul. Solidarności. Wraz z nowym łącznikiem pojawi się i rondo na Energetyków. Wszystko to razem ma rozładować korki w mieście i m.in. połączyć strefę ekonomiczną z DK77. Projekt „Lepsza dostępność transportowa w ruchu drogowym na terenie Gminy Stalowa Wola poprzez stworzenie bezkolizyjnego dojazdu do kolejowego dworca pasażerskiego w sieci TEN-T” jest jednym z niewielu projektów dofinansowanych przez Podkarpacki Urząd Marszałkowski z zakresu infrastruktury drogowej dla dróg nie będących drogami wojewódzkimi, a jedyny dotyczący drogi miejskiej. Projekt spełnił wymogi, które Zarząd Województwa brał pod uwagę przydzielając dofinansowanie. Jest to koncepcja infrastrukturalna, która rozwiąże wszystkie bieżące problemy komunikacyjne, ale także wybiega w przyszłość, bowiem nowe rozwiązanie będzie łączyć Stalową Wolę z obwodnicą i później z drogą S19 i Via Carpatia. W ramach poprawy bezpieczeństwa do użytku oddano już turborondo przy dworcu PKP i rondo przy wyjeździe z budynku KUL. Do tego dochodzi wzmocnienie ul. Solidarności. A to jeszcze nie wszystko.

Kolejnym etapem jest budowa łącznika pod ul. Solidarności. Za 21, 4 mln zł przy blisko 10 milionowym dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego, od dworca kolejowego do ulicy Grabskiego, w pobliżu zakładu Uniwheels, powstanie nowe rondo, które będzie komunikować do zjazdu pod ulicą Solidarności i pod torami kolejowymi. Wyjazd będzie się kończył na ulicy Energetyków dwupasmowym rondem. Dalej będzie zjazd kierujący do obwodnicy Stalowej Woli i Niska na wysokości Elektrowni Stalowa Wola.

Zarówno tory kolejowe, jak i ulica Solidarności nie zmienią swojej obecnej płaszczyzny. Droga będzie zaniżona pod wiaduktem drogowym na ul. Solidarności i pod wiaduktem kolejowym.

Roboty budowlane będą trwać do października 2018 roku.

Zdjęcia: czytelnik
 


Komentarze
1 2 »

Strona: 1/2 Wyświetlaj po:

~Gdzie Beata?
Przeczytałam w internecie błaganie o pomoc ludzi z Pomorza jak cierpią po nawałnicy. Strażacy by tam się dostać nawet nie mieli butelki wody tylko dopijali z plastikowych butelek znalezionych na śmietnikach! Gdzie jest premier, prezydent ,wojsko?!!! A obrona terytorialna??? GDZIE JEST RZĄD?
TAK WYGLĄDA TEORETYCZNE PAŃSTWO...
Ale na miesięcznice to do cholery mają kasę i ludzi.
Dodano: 14  Sierpnia  2017  23:54:13
~@defilada
Gdyby to była miesięcznica to Błaszczak ściągnąłby ludzi z całej Polski ale to przecież tylko huragan...
Dodano: 14  Sierpnia  2017  23:50:54
~defilada
Rytel, Mylof, Suszek, Lotyń, Klawkowo, Zapora i wiele innych wsi nadal bez prądu... Macierewicz, Błaszczak, Szydło, zamiast defilady - przyślijcie wojsko!!!!Będą maszerować też Wojska Obrony Terytorialnej.
Niestety nie ma ich przy pomocy w gminach po przejściu nawałnicy, a podobno do tego też są.
Dodano: 14  Sierpnia  2017  23:46:10
~koni żal...
Przejrzałem wysokości podwyżek art. spożywczych. Wszystko w górę od 7 do 21 %. TO DOPIERO POCZĄTEK. I tego nie da się zatrzymać...
niszczą gospodarkę od dwóch lat.
Czas na efekty.
Takie jak na aukcji w Janowie.
Dodano: 14  Sierpnia  2017  23:42:04
~@pawel88
Towarzysze, mają być wiadukty i mosty. Jak suweren zechce to i rzekę tamtędy puścimy. I będzie uroczyste przecinanie wstęgi i lans,lans...
Dodano: 14  Sierpnia  2017  12:53:31
@pawel88r
O te wiadukty, które są budowane. Nowa droga będzie przebiegać pod istniejącą ul. Solidarności i torami kolejowymi. Z
technicznego punktu widzenia to nie będzie tunel, tylko ulica pod wiadukami.
Dodano: 13  Sierpnia  2017  11:47:52
~pawel88r
Witam i przepraszam, ale czy ktoś może mi odpowiedzieć o jakie wiadukty chodzi w w/w artykule? "Zarówno tory kolejowe, jak i ulica Solidarności nie zmienią swojej obecnej płaszczyzny. Droga będzie zaniżona pod wiaduktem drogowym na ul. Solidarności i pod wiaduktem kolejowym." Nie byłem już jakiś czas w tamtych okolicach ;)
Dodano: 13  Sierpnia  2017  00:18:03
~robiznajrobi
Biedy człowiek Kaczor; paskudnie się żyje mając świadomość, że więcej niż połowa społeczeństwa go nie cierpi. I do tego ten paniczny strach, skoro przejście dwoma ulicami wymaga solidnego ogrodzenia i ochrony przez kilka tysięcy policjantów i ukrytych na balkonach i dachach snajperów. Tymczasem szwedzki król idzie sam, zrelaksowany, na zakupy w galerii przy Drottninggatan. Ha, ha...
Dodano: 12  Sierpnia  2017  00:50:11
~Qra domowa
Pokojowa demonstracja przeciw głupim pomysłom politycznym - to jest "ATAK" który trzeba "ODEPRZEĆ". Takie myślenie każe obstawiać "miesięcznice" przez 2500 policjantów (koszt ochrony od pół miliona zł do 750 000 zł) bo przeciwko wybrykom Kaczyńskiego wystąpiło 500 pokojowych demonstrantów z różami. Wypada 4 - 5 policjantów na jednego kontrdemonstranta. Wszystko po to, żeby podkreślić nadzwyczajną wielkość prezesa PiS jako Naczelnika Państwa i Ojca Narodu, którego muszą chronić rzesze mundurowych. Byli również snajperzy z długą bronią na okolicznych wieżach przysłani przez BOR. Żaden papież, żaden car, ani król, ani książę NIE BYŁ TAK CHRONIONY jak nasz krasnoludekl.
Dodano: 12  Sierpnia  2017  00:12:04
~@dziękiEuropo
Nic z tego nie kumam,bo znam tak jak mój prezes dwa obce języki ale te przy butach.
Dodano: 11  Sierpnia  2017  16:05:34
~dzięki Europo
t is said that the Poles are together when there is a crisis!
It turns out that Europeans understand our story and know that when it is a crisis it is important to be with us!
Thank you very much to everyone who helped to develop this movement in PL and thank everyone who has joined us outside Poland and devoted their time to supporting our country ...
Dodano: 11  Sierpnia  2017  14:58:24
~cyngiel
118 więźniów w ciągu pół roku - tylu skazanych uciekło z pracy w ostatnich miesiącach. To między innymi efekt pomysłu niejakiego Jakiego, który wysyła odsiadujących kary przestępców na dodatkowe zajęcia. Liczba "zrywających się z pracy" może podskoczyć. Część udało się złapać, część nie.
Skazani za lekkie przestępstwa pracują, podatnicy oszczędzają. Taki plan miał resort sprawiedliwości wprowadzając do życia program "Praca dla więźniów".
"118 chłopa poszło w Polskę" - można zacytować klasyka z filmu Juliusza Machulskiego "Kiler". Realia filmu są jednak bliskie rzeczywistości.
Dodano: 11  Sierpnia  2017  14:54:19
~@moma
To jest taka "jedna drużyna" jak ja kaczy bliźniak. Antek na wszystkich ma papiery i nawet Jaruś nie podskoczy. Tym bardziej Szydło ma słaba tratwę by to pozszywać. Worek sypie się coraz bardziej i stajemy się wielkim obciachem w Europie...
Dodano: 11  Sierpnia  2017  14:49:38
~harfa
@ gnom, nie próbuj przekonywać trolli do swoich racji bo to nie reformowalni koczkodany. Weź takiego manukuna wszyscy mu w twarz plują a on udaje że deszcz pada. Nie ma sensu uczyć mądrości życiowej trolli bo ich tylko koryto interesuje. Ludzie którzy się do niczego nie nadają zawsze będą lizać du..pę swoim mocodawcom.
Dodano: 11  Sierpnia  2017  14:20:13
~moma
Mnie przeraża bezsilność premiera rządu wzgledem niektorych ministrów, ktorzy robia co tylko chcą. Tak nap. min Maciarewicz wchodzi w konflikt z prezydentem RP a pani premier 'zaleca im dogadanie się". Taki minister od razu powinien byc zdymisjonowany i bez dyskusji. Kto jest wazniejsza postacią, prezydent czy minister? Pani premier, ta szumnie zapowiadana "biało-czerwona" drużyna się posypała, niech pani ją jeszcze spróbuje posklejać usuwając zbyteczne kawałki puzli.
Dodano: 11  Sierpnia  2017  10:29:03
@gnom
Co to za bzdury?!

Ul. Solidarności budował jeszcze Rzegocki. Wtedy nikt jeszcze nie myślał o budowie tunelu, bo planowano w tym miejscu obwodnicę po estakadzie.

Kładka koło metalowca wymagała dogadania się z kolejarzami. Nie da się tego zrobić szybko, jeśli osoby i kompetencje zmieniają się co pół roku.

Łącznika nie finansuje warszawka, tylko marszałek województwa z pieniędzy unijnych.
Dodano: 11  Sierpnia  2017  10:20:10
@gnom
Ul. Solidarności budował jeszcze Rzegocki. Wtedy nikt jeszcze nie myślał o budowie tunelu, bo planowano w tym miejscu obwodnicę po estakadzie.

Kładka koło metalowca wymagała dogadania się z kolejarzami. Nie da się tego zrobić szybko, jeśli osoby i kompetencje zmieniają się co pół roku...
Dodano: 11  Sierpnia  2017  10:18:32
~GNOM
DLACZEGO TEGO ŁACZNIKA POD TORAMI NIE ZROBIONO ODRAZU JAK BUDOWANO TA ULICE?? A PRZECIEZ BUC NIE POTRAFIŁ NAWET KŁADKI KOŁO METYALOWCA ROZEBRAC HE HE HE... I CO TEN ŁACZNIK MA WSPOLNEGO Z PISEM, PO WOGÓLE POLITYKA??? TO TYLKO INNOWACYJNOSC I WSPÓŁFINANSOWANIE WARSZAWKI DZIEKI PREZYDENTOWI LUCJUSZOWI...
Dodano: 11  Sierpnia  2017  09:53:46
~Adam
Co te komentarze poniżej mają wspólnego z tunelem? Jak mówi Niesiołowski: wygrajcie wybory to wtedy będziecie wprowadzać swoje zmiany.
Dodano: 11  Sierpnia  2017  05:25:20
~AjAj
Dacie sobie radę, muslimy wam pokażą gdzie wasze miejsce tak jak i reszcie europy pokazują ;)
Dodano: 11  Sierpnia  2017  00:48:28
~II sort
Mam propozycję panie kaczor. Zbierz kasę ze SKOKów, dobierz os Rydzyka i kup jakąś grecką wyspę (teraz można tanio dostać). Na tę wyspę zabierz te swoje 5 mln "lepszego sortu". Tam możecie się oddać bezgranicznie waszemu absurdowi, obłudzie, nienawiści i utopii. Natomiast nas, pozostałe 33 mln gorszego sortu (w tym 82% uprawnionych, którzy nie głosowali na PiS), zostaw w tych "ruinach" po poprzedniej władzy. Damy sobie radę. I nie unieszczęśliwiaj już nas...
Dodano: 11  Sierpnia  2017  00:40:13
~ch..a zmiana
Snajperzy, armatki wodne, więźniarki, gigantofony. Czyli comiesięczny stan nadzwyczajny.
Policja i BOR wciąż zwiększają środki bezpieczeństwa podczas miesięcznic smoleńskich. Według ustaleń, obchody 10 lipca 2017 roku zabezpieczali z dachów Krakowskiego Przedmieścia snajperzy. A z ziemi – 2,5 tysiąca policjantów i pół tysiąca pojazdów. Wynajęta firma ochroniarska Grupa DSF rozstawiła kilometry "płotów zaporowych". Do ustawiania barierek nagoniono straż pożarną.
Dodano: 11  Sierpnia  2017  00:15:53
~AjAj
PIS partia która przez głupotę niektórych członków zniszczyła swoje imię. Stali się idealna pożywką dla lewakow. Przez to ludzie ograniczeni przez tvn, nie myślący, nie widzą tego co rząd robi dla kraju...
Dodano: 10  Sierpnia  2017  23:53:17
~boom dla HSW
Nie caracale, nie flota podwodna, a... pancerny pociąg.... Nowa zabawka Macierewicza......
Niesamowite jak wracamy w czasie... MON dotarł już do XIX wieku!
Kowale szykujcie się na reanimację kuźni! Przychodzi czas na kosy!
Nareszcie ruszy polski przemysł! Przemysł wojenny! HSW ma przyszłość wielką.
Panie Macierewicz! Nie taniej zakupić klocki lego? To bardzo kreatywna zabawka! Co sądzicie o rozwoju polskiej obronności? A może to przygotowania do współczesnej Blitzkrieg? Hę?
Dodano: 10  Sierpnia  2017  23:47:47
~gdzie rozum
Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. I to ma być ten ekspert od katastrof ? Fizyk zajmujący się naukami o widmach świetlnych, który nigdy w życiu nie zbadał żadnej katastrofy lotniczej ? No tak, ale pewnie "ciemny lud to kupi"
To na pewno fala urojenia ta sama która rozchodzi się od Antoniego Smolenskiego wśród smoleńskiej sekty "świętego wraka". Boże gdzie my żyjemy???
Dodano: 10  Sierpnia  2017  23:38:03
~z internetu
Kazimierz Nowaczyk pisowski noblista cytat z wikiumiech Jego umowa o pracę nie została przedłużona przez władze uczelni w 2013 i wygasła w grudniu tego roku[4]. W związku z tym w roku 2013 zbierał w środowisku polonijnym fundusze na pomoc prawną[5]. Jak poinformował w roku 2015 na spotkaniu z Polonią, proces przeciw University of Maryland się rozpoczął, ale jego adwokat sam mu odradził dalsze postępowanie, ponieważ wysokość ewentualnego odszkodowania może nie wystarczyć na pokrycie kosztów obrony[6]. W drugiej połowie lat 90 XX w. przedłożył Radzie Instytutu Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu rozprawę habilitacyjną na temat "Przestrzenne pomiary średniego czasu życia sensorów fluorescencyjnych"[7]. Rozprawa i dorobek naukowy uzyskały negatywną recenzję, w efekcie czego Rada nie dopuściła go do kolokwium habilitacyjnego, odmawiając tym samym nadania stopnia doktora habilitowanego nauk fizycznych.

I WSZYSTKO JUŻ JASNE!
Dodano: 10  Sierpnia  2017  23:34:20
~nosz qrwa...
Kiedy słyszycie takie banialuki, to czy macie jeszcze jakieś wątpliwości, że PiS sowich ludzi werbuje w cyrku i w poczekalniach do psychiatry. Przecież nikt przy zdrowych zmysłach....- a szkoda nawet śliny na debili.
Dodano: 10  Sierpnia  2017  23:31:13
~student
Powiedzcie mi kacze trolle, czy to aby nie ten wasz "ekspert", który za głoszenie bredni smoleńskich wyleciał z pracy w amerykańskiej uczelni? Jeden zwiewa z Polski, drugi "wylatuje" z uczelni i tyle mają wspólnego z lataniem.
Dodano: 10  Sierpnia  2017  23:26:57
~AjAj
Hah po co prowołujesz sie na boga jak w niego nie wierzysz. Nie rozumiem co bogowie mają wspólnego z polityką. Twój bóg cię uratuje jak wróg przyjdzie? To akurat nie bóstwa rządzą światem, gdy wojna nadejdzie, nie pomoże ci żaden bóg, w którego kolwiek tam wierzysz
Dodano: 10  Sierpnia  2017  23:25:53
~AjAj
Hah po co prowołujesz sie na boga jak w niego nie wierzysz. Nie rozumiem co bogowie mają wspólnego z polityką. Twój bóg cię uratuje jak wróg przyjdzie? To akurat nie bóstwa rządzą światem, gdy wojna nadejdzie, nie pomoże ci żaden bóg, w którego kolwiek tam wierzysz
Dodano: 10  Sierpnia  2017  23:25:51
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe