Sale lekcyjne będą lepiej wyposażone

Opublikowano: 9  Sierpnia  2017

Miasto z rezerwy subwencji oświatowej otrzymało środki na zakup wyposażenia do sal lekcyjnych. Doposażonych zostanie kilka sal w dwóch szkołach z terenu Stalowej Woli.

- Uzyskaliśmy z rezerwy subwencji oświatowej 80 tys. zł. Wprowadzamy je do planu dochodów, ponieważ jest ona przeznaczona na dofinansowanie zakupu wyposażenia do tworzonych szkół podstawowych w gimnazjach. We wniosku o subwencję oświatową były ujmowane: Gimnazjum nr 2 i Katolicka Szkoła Podstawowa- mówi Bogusława Gdula, skarbnik miasta.

Miasto otrzymało 80 tys. zł. Środki zostały podzielone w taki sposób, że na każdą z 8 sal jakie zostały wytypowane, trafi sprzęt o wartości 10 tys. zł. Obecne Gimnazjum nr 2 otrzyma więc łącznie 50 tys. zł, Katolickie Gimnazjum- 30 tys. zł.

W tym roku do stalowowolskich szkół ma trafić również nowoczesny sprzęt ITC wraz z materiałami dydaktycznymi, który zostanie zainstalowany w 28 pracowniach. Uczniowie 8 szkół podstawowych oraz 5 gimnazjów będą mogli korzystać z nowych pracowni przedmiotowych. W przypadku szkół podstawowych będą to pracownie matematyczne i przyrodnicze, w gimnazjach zostaną stworzone pracownie biologiczne i fizyczno – chemiczne.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~27:1
Ciekawe ilu śmiesznych nauczycieli głosujących na pis straciło w tym roku pracę ? Tak tylko pytam. Kilka , czy kilkanaście tysięcy ? smiech2
Dodano: 13  Sierpnia  2017  10:17:14
Partia zawsze będzie się chwaliła czymkolwiek, byleby zaistnieć w mediach. Dziwne, żeby łączenie zespołów szkół powstałych poprzez podzielenie dawnych podstawówek powodowało problemy. W zasadzie wystarczy je rozgrodzić...
Dodano: 12  Sierpnia  2017  21:34:49
~Adam
Dlatego też przedstawiciele rządu i kuratorium odwiedzają różne miasta w Polsce, by pomóc władzom samorządowym dostosować sieć szkół do nowego ustroju szkolnego. W Stalowej Woli takie spotkanie odbyło się 31 stycznia. – Dzisiejsze spotkanie pokazuje na przykładzie Stalowej Woli, że wdrożenie reformy oświaty nie musi wiązać się z konfliktami, nieporozumieniami, niewiedzą, czy niepokojami ze strony uczniów, rodziców, czy też nauczycieli. Można w drodze porozumienia wdrożyć reformę i nie trzeba się niepokoić o jej skutki – mówiła Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.......
Prezydent Lucjusz Nadbereżny wprowadza reformę oświaty bez konfliktów-
nic na sile tylko "mlotkiem ".
Dodano: 12  Sierpnia  2017  16:36:15
~Zenek
A dlaczego tylko Katolicka szkola podstwawowa i nr 2 sa dofinansowane? Czy tam sa dyrektorzy z PIS ? Koledzy prezydenta czy rodzina?
Dodano: 12  Sierpnia  2017  14:56:04
~wasd
danielos721, cytując sam siebie: na dofinansowanie przekształcanych gimnazjów na szkoły podstawowe. Gimnazja znikają z dniem 1 września, ale dzieci nie mogą pozostać same sobie, więc Rada Miasta musiała przekształcić w coś gimnazjum, a więc przekształciła w szkoły podstawowe, chyba najlogiczniejsze posunięcie.
Dodano: 11  Sierpnia  2017  07:21:53
~danielos721
Powiedzcie mi tylko, po co wyposażać gimnazja, skoro je likwidują jaki w tym jest sens ?
Dodano: 10  Sierpnia  2017  13:22:58
~wiechu
Państwo Elbanowscy to para cwaniaczków,którzy znaleźli łatwy sposób na duże dochody.Taka klasa próżniacza.Założona przez nich fundacja „Ratujmy maluchy” z uzyskanych przychodów 70% przeznacza na wynagrodzenia.To oni m.in.wywołaną histerią pomogli wygrać wybory PiSowi.Opłaciło się.Cóż takiego zyskali podatnicy z działalności owej fundacji?Co do samej "reformy"edukacji,czarno to widzę.Wystarczy przyjrzeć się "ekspertom"tworzącym programy szkolne.PiS chce wychować pokolenie kato-narodowych patriotów,według chorych wizji prezesa.
Dodano: 10  Sierpnia  2017  12:15:41
~wasd
"Uzyskaliśmy z rezerwy subwencji oświatowej 80 tys. zł." Karolina jest napisane... z rezerwy czyli takie coś ponad normalny przydział, w tym roku rezerwa przeznaczona była na dofinansowanie przekształcanych gimnazjów na szkoły podstawowe. rodzic ta sama odpowiedź, niestety w tym roku tylko likwidowane gimnazja mogły liczyć na ekstra kasę.
Dodano: 10  Sierpnia  2017  07:28:56
~rodzic
Oprócz Gimnazjum nr 2 istnieją jeszcze inne szkoły
Dodano: 9  Sierpnia  2017  21:33:38
~karolina
ciekawe ile uczniów liczą klasy szkół podstawowych utworzonych w tych szkołach?
Subwencja jest to kasa na jednego ucznia,najprawdopodobniej inne szkoły, które maja sporo uczniów zostały "okradzione", żeby sfinansowac koszty nowej reformy w tych szkołach, tj . przygotowanie sal dla pierwszaków, rozumiem , ze według standardów panstwa Elbanowskich.
Dodano: 9  Sierpnia  2017  18:56:26
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe